Відділ освіти Балаклійської міської ради
Новини

Відзначення Дня пам’яті та примирення,

Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

у закладах освіти

 

       9 travnya 2021Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися 2/3 існуючих на той момент держав. Бойовими діями були охоплені Європа і Східна Азія, Африка і Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Україна була одним із театрів, де відбувалися найзапекліші бойові дії Другої світової.

       Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн. солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 млн. осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.

     Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 млн.), США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн. осіб. Понад 2,5 млн. українців були нагороджені різними медалями та орденами.

         Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни.  Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових і підпільників, понад 5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.

           Цього року Україна відзначає 76 річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цієї нагоди у закладах освіти було проведено різноманітні заходи, а саме:

-  виховні години, години спілкування, бесіди «Болі минули – подвиги вічні», «Якою ціною було завойовано щастя….»;

-   урок мужності «Іде травень крізь хвилини, дні, роки. Несе нащадкам спогади свої!»;

-  флешмоб «Дякуємо за Перемогу» «Вклоняємось Вам, бо пам’ятаємо» (відеопривітання);

-   виставка малюнків «Мужність і відвага крізь покоління»;

-   створені відеоролики «Тих днів не змовкне слава»;

-   виготовлені голуби Миру «Пам’ятаємо минуле, заради майбутнього»;

-   проведено пошукову акцію «Пам’ять нетлінна» (світлини своїх прадідусів та прабабусь – фотоопис світлин (есе, твір роздум, вірш, проза);

-   кулінарний фестиваль-конкурс «Майстер-шеф» з приготування «солдацької каші»;

-   в шкільних бібліотеках оформлені виставки присвячена подіям Другої світової війни.

Офіційним символом святкування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні вже кілька років поспіль є квітка червоного маку - загальноприйнятий у світі символ відзначення пам'ятних днів. У закладах освіти було проведено майстер класи з виготовлення маків та виставки «Мак квітка пам’яті – символ Перемоги».

Учні закладів освіти виготовили вітальні листівки та привітали учасників Другої світової війни, дітей війни.

7-10 травня учні долучаються до Всеукраїнського фото челенджу «І світлий смуток в серці збережем…».

Нам не треба війни, не треба –
Ми за спокій і мир на Землі,
Щоб не коршаки в чистому небі,
А космічні пливли кораблі,
Щоб щасливо зростали діти
І не бачили жаху війни,
Щоб зловісний воєнний вітер
Був розвіяний вітром весни.

 

Засідання ради старшокласників «Нова хвиля»

rada starshoklas nova hvylia 20215 травня 2021 року відбулося засідання ради старшокласників «Нова хвиля», присвячене 76 річниці Перемоги над нацизмом. Лідери учнівських самоврядувань ділилися спогадами ветеранів, читали вірші та презентували дослідницько-пошукову роботу закладів. Лунали воєнні пісні. Хвилиною мовчання вшанували загиблих у роки Другої світової війни.

8 й 9 травня відзначаємо День пам’яті та примирення і 76-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей в усьому світі. Цьогорічна інформаційна кампанія традиційно проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо». Символ пам’яті про жертв війни — червоний мак.

Мільйонам людей назавжди врізався в пам’ять біль Другої Світової війни. Червоним лиховісним полум'ям кривавого терору увірвався він до мирних осель Західної України того далекого 17 вересня 1939 року, розірвав небо хижою тінню фашистської навали, димом пожеж, смертю і руїнами Наддніпрянської України 22 червня 1941 року. Вікопомна неділя, мирний день відпочинку, обернувся довгими роками страждань.

Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті.

 

Де учасники проходитимуть зовнішнє оцінювання

ZNO de prohode 202129 квітня, на інформаційних сторінках 389 683 учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів тестування і рекомендований проміжок часу, протягом якого учасники мають прибути до пунктів тестування і пройти процедуру допуску.

Учасникам зовнішнього незалежного оцінювання необхідно до 21 травня самостійно сформувати й роздрукувати запрошення-перепустку зі своєї інформаційної сторінки на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти. Доступ до інформаційної сторінки здійснюється за номером сертифіката і PIN-кодом, зазначеним у ньому. Радимо завчасно роздрукувати запрошення-перепустку: цей документ обов’язковий для допуску до пункту тестування.

Адреси пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання також є в мобільному додатку «Моє ЗНО».

Учасники, які не отримали індивідуальних конвертів із сертифікатами, можуть перевірити місцезнаходження поштових відправлень із ними. Для цього необхідно ввести номер реєстраційної картки до сервісу перевірки стану опрацювання документів. Якщо учасника зареєстровано і йому відправлено лист із сертифікатом – на вебсторінці буде зазначено ідентифікатор відповідного поштового відправлення, за яким можна відстежити стан надходження відправлення.

Візьміть до уваги: якщо ви не заберете свого індивідуального конверта з поштового відділення, він зберігатиметься в поштовому відділенні протягом місяця, після чого повернеться до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Учасники, які ще не отримали листа із сертифікатом, можуть звернутися до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Звертаємо увагу керівників закладів освіти на те, що інформацію про пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання та кількість випускників, які проходитимуть тестування в кожному з них (у розрізі предметів), розміщено в Кабінеті керівника закладу освіти в розділі «Пункти проведення ЗНО». Доступ до сторінки здійснюється за логіном і паролем, отриманими раніше від регіонального центру оцінювання якості освіти (за матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти).

 

Онлайн - зустріч учителів географії

         geografiya 2021 Ураховуючи особливості роботи школи в умовах дистанційного навчання, на платформі ZOOM 28 квітня 2021 року було проведено практичний семінар для вчителів географії на тему «Формати викладання географії в сучасних умовах. Підготовка учнів до ЗНО». В роботі методичної студії взяли участь учителі, які викладають географію в закладах освіти.

        У ході дистанційного спілкування було актуалізовано важливість формування міжпредметної компетентності при вивченні географії в сучасних умовах.   Науково-практичний блок зустрічі дав змогу учасникам ближче ознайомилися з досвідом роботи колег у цьому напрямку. Історія та географія завжди були спорідненими предметами, про що нам розповіла вчитель географії та історії Міловської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Тетяна НОСЕНКО.

Консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лариса ТОЦЕНКО ознайомила учасників веб-семінару із загальними проблемами, що виникли при проходженні учнями пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та рекомендаціями Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» щодо якісної підготовки учнів до основної сесії.

Керівник ТМО вчителів географії Олена ВОРОНОВСЬКА провела круглий стіл, під час якого було проаналізовано робіти учнів після виконання тестів пробного ЗНО з метою визначення змісту та форм подальшої роботи з підготовки до ЗНО-2021; розкрито особливості індивідуально-групової роботи   з підготовки учнів 11 класу до проходження ЗНО з географії; визначено шляхи усунення виявлених недоліків під час підготовки учнів до ЗНО. Обмін досвідом дав підґрунтя для подальшої роботи. Наприкінці зустрічі Лариса ТОЦЕНКО побажала успіхів та здоров’я всім учасникам зустрічі.

 

До 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

chornobel 2021      26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед інших країн. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Білорусі, Росії, Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

       Катастрофа на атомній електростанції перетворила місто Прип'ять і 30 км поліських лісів, на зону відчуження. Покинуту і небезпечну, на сотні років. Близько 116 000 людей отримали статус переселенців і більше 6 000 – ліквідаторів. Ми стали свідками не тільки всесвітньої трагедії, а й безмежної мужності, жаги до життя багатьох тисяч наших земляків.

        З нагоди відзначення 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС в закладах освіти громади в онлайн  режимі було проведено:

-          години спілкування «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти!», «Ніч, що змінила світ», «Чорнобиль…»;

-          бесіди з історії аварії на Чорнобильській АЕС за участі учасників ліквідації аварії  «Чорні крила біди»;

-          зустріч з  ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС Громом Олександром Володимировичем (Балаклійський ліцей);

-          засідання  ради старшокласників «Захистимо природу»;

-          читацький марафон «Чорнобиль… Трагедія...Пам’ять…»;

-          віртуальна  подорож "Чорнобиль - живий плач мертвої зони»;

-          виставка - конкурс малюнків «Чорнобиль: трагедія, відображена в дитячих малюнках»;

-          участь в  обласної виставці дитячих творчих робіт «Чорнобиль – довгий слід трагедії»;

-          участь в обласному конкурсі короткометражних відеофільмів «Чорнобиль. Як це було»;

-          покладання  квітів до пам’ятного Знака  «І мертвим, і живим присвячується».

          Учні 7-11 міських закладів (Балаклійського ліцею, Балаклійської загальноосвітньої школи   І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни, Балаклійських загальноосвітніх школи І-ІІІ ступенів №2, 3) стали учасниками освітньо - мотиваційного проекту  до 35-її річниці Чорнобильської катастрофи «Слідами CHORNOBYL», в рамках якого 23 квітня переглянули чотири онлайн уроки, а 26 квітня стали учасниками онлайн конкурсу.  В рамках зазначеного проекту всі заклади освіти можуть переглянути серію відео уроків з фізики, хімії, екології, охорони праці та історії.

Хай стане мир міцнішим у стократ,

Хай над землею чисте небо буде.

Чорнобиль – попередження, набат,

Його уроків людство не забуде!

 

Засідання ради старшокласників «Нова хвиля»

        rada starshoklasnikiv 202126 квітня – день Чорнобильської трагедії. У цей день вшановуємо героїзм пожежників, персоналу Чорнобильської атомної електростанції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.

Подвиг цих людей назавжди залишиться у пам’яті українського народу.

23 квітня 2021 року лідери учнівського самоврядування «Нова хвиля», в рамках заходів, пов’язаних із 35-ми роковинами Чорнобильської катастрофи,  провели в онлайн режимі конференцію «Захистимо природу!». Переглядаючи презентації, документальні відео  учасники заходу знов і знов мали можливість відчути все жахіття і трагізм тих подій.

Лідери шкільного самоврядування підтримали ініціативу приєднатися до міжнародної акції «Запали свічку  «Чорнобиль 35» та вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання.

 

Декада Олімпійського спорту «Зробимо себе та світ краще завдяки спорту,

його цінностей та ідеалів»

olimpiyskiy tizhden 2021    З нагоди Міжнародного Дня спорту, з метою популяризації спорту й утвердження здорового способу життя 7-15 квітня у закладах освіти пройшла декада олімпійського спорту та відкритого олімпійського уроку.

           У закладах були проведені тематичні заходи в дистанційній формі: інформаційні хвилинки, вікторини, челенджі, конкурси на кращий вірш та малюнок, відкритий дистанційний олімпійський урок «Зробимо світ краще завдяки спорту, його цінностей та ідеалів", перегляд відео, художніх  фільмів, мультфільмів, презентацій на олімпійську тематику. Учні долучилися  до акції  Міжнародного дня спорту «Спорт на благо розвитку та миру», піднявши білу картку на знак миру та спокою в світі.

 

Старт  зовнішнього незалежного оцінювання

         probzno202110 квітня 2021  року на базі Балаклійських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №2, 3 проведено пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови, української мови  та літератури, математики, історії України, англійської мови, біології, географії, хімії, фізики.  До пунктів проведення тестування запрошувалось 335 учасників, з’явилося 324 осіб (96,7% від зареєстрованих).  У тестуванні брали участь учні 11-х класів та за бажанням учні 10-х класів.

        Учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання  ознайомитися із процедурою проведення тестування: допуск до пункту тестування, визначення аудиторії, знаходження свого робочого місця, робота з тестовими зашитами та  заповнення  бланків відповідей.

       Окрім участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник має можливість додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Результати будуть оприлюднені до 30 квітня.

        Учні, які з поважних причин були відсутні на пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, можуть отримати свої зошити протягом трьох робочих днів у пункті тестування.

         Під час проведення тестування було забезпечено чергування працівників поліції та медичних працівників.

         Порушень процедури проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання не зафіксовано.

 

Круглий стіл керівників закладів освіти

Krygliy stil 20212 квітня на базі Балаклійського інклюзивно-ресурсного центру відбувся круглий стіл керівників закладів дошкільної освіти, закладів загальної середньої освіти у структурі яких є дошкільний підрозділ на тему: «Координація і співпраця закладів освіти по роботі з дітьми з порушеннями мовлення». 

В ході заходу Аверіна Тетяна Леонідівна, завідувач Балаклійського дошкільного навчального закладу компенсуючого типу №8, презентувала свій заклад, окреслила напрями роботи. 

За результатами наради було вироблено алгоритм співпраці керівників закладів освіти з інклюзивно-ресурсним центром у напрямку виявлення і роботи з дітьми з порушеннями мовлення, їх батьками.

 

Сучасне освітнє середовище

Sychasne osv. ser 2021З метою підвищення професійної компетентності педагогічних працівників з питань створення безпечного освітнього простору 31 березня 2021 року в режимі онлайн відбулася методична студія для заступників директорів з навчально-виховної роботи, педагогів-організаторів «Створення сучасного освітнього середовища, яке забезпечить необхідні умови для навчання та виховання учнів». Наталя СТРЄЛЬЦОВА (Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2) звернула увагу учасників студії на антибулінгову політику закладу освіти, Вікторія КОЗАЧОК (Балаклійський ліцей) презентувала виступ «Створення безпечного освітнього середовища - основа інноваційного перетворення закладу освіти». Олександра СУМОНІНА (Балаклійська ЗОШ І-ІІІ ступенів №6) надала методичні рекомендації щодо створення освітнього середовища, вільного від будь-яких проявів насильства та дискримінації.

До роботи методичної студії долучилася Оксана КУРИЛО, старший інспектор з ювенальної превенції сектору патрульної поліції Балаклійського відділу освіти Ізюмського району Харківської області, яка звернула увагу на профілактичну роботу з учнями. Учасники методичної студії обговорили актуальні питання щодо забезпечення комфортних та безпечних умов для навчання та виховання учнів, отримали методичну допомогу, обмінялися досвідом.

Підсумки роботи студії підвела Лариса ТОЦЕНКО, консультант Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Під час спілкування панувала атмосфера довіри, взаєморозуміння та співпраці.

 

Міжнародний онлайн-семінар «Оцінювання дошкільної освіти з перспективи чеської шкільної інспекції»

        Mizhnar onlayn DNZ 202130 березня 2021 року Державною службою якості освіти України в межах проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти в регіонах України», який реалізується Асоціацією з міжнародних питань у співпраці з Чеською шкільною інспекцією, за підтримки Чеської агенції розвитку, проведено онлайн-семінар «Оцінювання дошкільної освіти з перспективи Чеської шкільної інспекції».

     Участь в онлайн-семінарі взяли Тетяна РИБАЛКА, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» та Олена КОЛТАШОВА, завідувач Балаклійського ДНЗ (ясел-садка) № 4.      

            Зустріч була спрямована на зовнішнє оцінювання дитячих садків із використанням моделі Якісна школа. Були представлені Критерії оцінювання умов, перебігу та результатів навчання для дошкільної освіти та їх практичне застосування при інспектуванні, тема наслідків інспектування та тема поєднання зовнішнього і внутрішнього оцінювання садка. Колеги з Чехії представили позитиви сегменту дошкільної освіти, які є викликом у системі дошкільної освіти у Чехії.

 

Семінар для педагогічних працівників

«Інструменти ефективної взаємодії з дітьми з аутизмом»

Seminar Autuzm 202129 березня на у фоматі ZOOM-конференції відбувся семінар на тему: «Інструменти ефективної взаємодії з дітьми з аутизмом в інклюзивному середовищі». До участі були запрошені керівники закладів освіти, заступники директорів з навчально-виховної роботи, практичні психологи, соціальні педагоги, дефектологи, логопеди, педагоги, вихователі Балаклійської, Донецької. Савинської територіальних громад.

Захід провела Давиденко Ганна Миколаївна, фахівчиня з соціальної інклюзії, керівниця програми Autism Friendly Spase від Асоціації «Child.ua», автор і ведуча тренінгів для різних видів бізнесу по обслуговуванню клієнтів з аутизмом та інтелектуальними порушеннями.

Учасники семінару були ознайомлені з поняттям «аутизм», розглянули розлади аутистичного спектру. Поговорили про організацію освітнього простору і процесу для дітей з розладами аутистичного спектру. Була презентована історія успіху дитини з розладами аутичного спектру в інклюзивному позашкіллі. Захід супроводжувався цікавими презентаціями, відеороликами, численними реальними прикладами з життя. В кінці заходу було організовано зворотній зв'язок, надіслані матеріали для використання в роботі.

 

Пробне ЗНО-2021 

запрошення-перепустка в кабінеті

pr zno 2021В особистих кабінетах учасників пробного ЗНО на сайтах відповідних регіональних центрів оцінювання якості освіти розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів пробного тестування.

         Для входу до «Особистого кабінету учасника ПЗНО» необхідно увести логін та пароль, отримані від регіонального центру.  Аби роздрукувати запрошення-перепустку для участі в пробному ЗНО, потрібно скористатися опцією «Сформувати запрошення-перепустку». Документ сформується у форматі PDF і завантажиться автоматично.

          Пробне ЗНО з усіх навчальних предметів відбудеться 10 квітня 2021 року.

          Вхід учасників до пунктів тестування відбуватиметься за наявності:

  •           паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу);
  •           запрошення-перепустки.

        Радимо взяти із собою 2–3 ручки з чорнилом насиченого чорного кольору та пляшку з питною водою без етикетки, засоби індивідуального захисту, які учасник/учасниця пробного ЗНО зможе покласти на свій робочий стіл і за потреби скористатися.

     Зауважуємо, що змінами до постанови Уряду від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачено, що пробне ЗНО, основна та додаткова сесії ЗНО 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах (за матеріалами УЦОЯО).

 

Творча майстерня для вчителів зарубіжної літератури

Сучасний урок зарубіжної літератури – це урок життя, на якому формується компетентність мовця, національна свідомість, духовно багата мовна особистість, ціннісне ставлення до того, що відбувається навколо.

Tvorcha maysternya Zar lit 202123 березня на базі Балаклійського ліцею відбулося засідання методичної студії вчителів зарубіжної літератури за темою «Мистецькі тренди та інноваційний урок зарубіжної літератури: від задуму до втілення».

Учасники семінару розглянули питання щодо особливості проведення сучасного уроку, створення умов для формування предметних, загальнокультурної та творчої компетентностей учнів, обмінялися досвідом застосування традиційних і новітніх технологій, опрацювали сучасні вимоги до підготовки, написання та захисту дослідницької роботи в Малій академії наук, проаналізували результати участі у Всеукраїнських конкурсах: « Я – журналіст» та «Об єднаємося ж, брати мої!». Вчителі стали учасниками нестандартного уроку – літературної вітальні «Все починається з кохання».

Зустріч пройшла в атмосфері співпраці й педагогічної творчості. Творча майстерня стала майданчиком для спілкування, обміну думками та творчими планами щодо роботи в умовах реформування освіти.

 

 Засідання атестаційної комісії ІІ рівня

       Atestaciya 202119 березня 2021 року відбулося засідання атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Балаклійської міської ради.

       

       У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи в Україні та п.3.20 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 було ухвалено рішення про перенесення атестації 65 педагогічним працівникам закладів освіти Балаклійської міської ради з 2020/2021 на 2021/2022 навчальний рік зі збереженням встановлених попередньою атестацією кваліфікаційних категорій (тарифних розрядів), педагогічних звань.

           На засіданні були розглянуті заяви про позачергову атестацію вчителів початкових класів, які у 2020/2021 навчальному році успішно пройшли сертифікацію, з присвоєнням їм наступної категорії та педагогічного звання.

 

Методичний міст для вчителів предмету «Захист України»

       Metod mist 202118 березня на базі Балаклійського військового комісаріату відбулося секційне засіданя для вчителів предмету «Захист України» з проблеми підвищення престижу військової служби, формування і розвитку мотивації, спрямованої на підготовку молоді до захисту України та служби у Збройних силах.

Представники війського комісаріату акцентували увагу на співпраці з закладами освіти щодо організації заходів з військово-патріотичного виховання молоді, наголосили на проведенні профорієнтаційної роботи з учнями, провели агітаційну роботу щодо вступу у вищі військові навчальні заклади.

Учасники семінару обговорили шляхи спільної роботи щодо належної підготовки майбутніх захисників України.

 

ZOOM-конференція для практичних психологів

        psuhologichna slyzhba 202116 березня у форматі ZOOM-конференції відбулося засідання для професійної спільноти практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Балаклійської, Донецької, Савинської територіальних громад на тему: «Сучасні виклики до психологічної служби системи освіти та перспективи розвитку. Обмін досвідом».                                                          

      В ході засідання свій досвід роботи презентували Ковтун Тетяна Вікторівна, практичний психолог КЗ «Савинський ліцей» та Кононова Інна Вікторівна, практичний психолог Шевелівського навчально-виховного комплексу.                                                                

          В ході зустрічі учасники обмінялися досвідом,  отримали методичні рекомендації, консультативну допомогу з різних питань.

 

Зустріч для батьків дітей з особливими освітніми потребами

IRC 2021    З метою проведення інформаційно-просвітницької діяльності, надання консультативної та психологічної допомоги батькам дітей з особливими освітніми потребами Балаклійським інклюзивно-ресурсним центром спільно з Комунальною установою Центр професійного розвитку педагогічних працівників організована робота батьківського клубу.
         11 березня 2021 року на базі Балаклійського інклюзивно-ресурсного центру відбулась зустріч з батьками дітей  з особливими освітніми потребами, які у 2021/2022 навчальному році планують розпочати навчання в закладах загальної середньої освіти. Лихо Віта Леонтіївна, практичний психолог Балаклійської ЗОШ І- ІІІ ступенів №1 імені О.А.Тризни виступила на тему:
«Основні знання, уміння і навички дитини, яка йде до 1 класу». Працівники Балаклійського інклюзивно-ресурсного центру відповіли на всі запитання учасників, окреслили перспективи навчання дітей з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти.

 

Конкурс «Пожежі краще запобігти»

Konkur pozhezha 2021З метою формування у дітей культури поводження з вогнем, залучення до дій, спрямованих на запобігання пожеж, іншим техногенним явищам та навчання діям в умовах надзвичайних ситуацій, в рамках співпраці Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Добровільного пожежного товариства України за інформаційною підтримкою журналу «Пожежна та техногенна безпека» для дітей шкільного віку запроваджено проведення Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну та техногенну тематику «Пожежі краще запобігти». 

 Балаклійським РВ ГУ ДСНС України протягом лютого-березня проведено районний етап конкурсу, в якому взяли участь 38 учнів. За підсумками роботи журі були визначено учнів - переможців і нагороджено дипломами та подарунками, а саме:

Художні творчість

ІІ вікова категорія

ІІІ місце – Сушкова Анастасія Глебівна, вихованка Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості.

ІІІ вікова категорія

І місце – Гудименко Евеліна Владиславівна, вихованка Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості;

ІІ місце – Васютіна Жанна Віталіївна, учениця Вербівської загальноосвітньої школи     І-ІІІ ступенів.

Декоративна творчість

І місцеБабіна Катерина Євгенівна, учениця Балаклійської загальноосвітньої школи   І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни.

          Вітаємо переможців! 

 

Підготовка до проведення ЗНО 2021 року в Балаклійському окрузі

ZNO navch  2021З метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам в Україні проводиться зовнішнє незалежне оцінювання. Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.

Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.

Цього року основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання розпочинається 21 травня і закінчується 15 червня 2021 року.  Учасники тестування матимуть змогу взяти участь у тестуванні з української мови та літератури, математики, фізики, історії України, англійської мови, іспанської, німецької, французької мов, географії, біології, хімії. 

Закладами загальної середньої освіти Балаклійської територіальної громади здійснено реєстрацію 210 учнів 11-х класів для участі у зовнішньому незалежному оцінювані.

Місто Балаклія визначено як округ з проведення зовнішнього тестування. На базі п’яти закладів міста буде проведено тестування з української мови та літератури, математики, історії України, англійської мови, географії, біології. У Балаклійському навчально - виховному комплексі «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад» створені особливі (спеціальні) умови для проходження тестування учасників з особливими освітніми потребами. Рішенням сесії міської ради виділено кошти у сумі 175 тис. грн. для забезпечення пунктів тестування пристроями  для програвання аудіокомпакт - дисків зі звуковим записом для проведення зовнішнього оцінювання з англійської мови.

Відділом освіти Балаклійської міської  ради проводиться робота, щодо підготовки педагогічних працівників до роботи у пунктах тестування в якості інструкторів, старших інструкторів та чергових. У лютому проведено навчання для 40 осіб, які вперше будуть працювати під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання. У березні на базі закладів освіти проводяться інструктажі для 227 педагогічних працівників із 22 закладів освіти трьох територіальних громад. Учасники підготовчих нарад ознайомлюються із матеріалами наданими Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти  та відпрацьовують  алгоритм процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

У закладах загальної середньої освіти триває підготовка учнів 11-х класів до проходження тестування, використовуються різні форми підготовки (індивідуальні, групові). 10 квітня випускники закладів освіти візьмуть участь у пробному тестуванні.

Робота всіх установ, закладів, причетних до проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, спрямована на  забезпечення організованого і якісного проведення тестування.

15 березня 2021 року Оленою МЕДЯНИК, головним спеціалістом відділу загальної середньої, позашкільної освіти та ліцензування освітньої діяльності  управління освіти Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та Олексієм НЕСВІТАЙЛО, методистом  науково-методичного відділу Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, в супроводі Лариси БЛУДОВОЇ, заступника Балаклійського міського голови, Світлани ШВІД, начальника відділу освіти, Лариси ТОЦЕНКО, відповідальної за проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Балаклійському окрузі, здійснено перевірку готовності Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни та Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 до проведення ЗНО з англійської мови. Наразі перевірена техніка, яка буде використана для відтворення звукового матеріалу тестування. Також було відвідано Балаклійську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №3, яка цього року буде задіяна як п’ятий пункт тестування (оглянуто приміщення, класні кімнати).

       Представниками ДНІО та ХРЦОЯ надані рекомендації, щодо вчасної підготовки пунктів тестування до зовнішнього незалежного оцінювання 2021.

 

Творча майстерня для вчителів історії

studiya istoriya 2021    11 березня 2021 року в режимі онлайн-конференції відбулася творча майстерня для вчителів історії на тему «Використання проектної діяльності з метою формування громадянської компетентності на уроках історії». Учасники майстерні ознайомилися з принципом створення та використанням проектів на уроках, ознайомилися з досвідом роботи щодо використання елементів проєктної діяльності на уроках історії в умовах змішаного навчання вчителів Андріївської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (Чаговець І.П.) та Донецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (Ковальова Т.І.).

Захід був цікавим та корисним для використання у професійній діяльності вчителів історії.

 
Головна Новини