Відділ освіти Балаклійської міської ради
Новини

Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку

          zh u 2021З 24 по 26 листопада педагогічні працівники закладів дошкільної освіти Балаклійської міської ради взяли участь у вебінарі за темою: «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку", проведеному благодійним фондом «Живи, Україно!» спільно з Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія» за підтримки Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України. 

       Слухачі вебінару підвищили рівень професійних компетентностей щодо якісної організації духовно-морального виховання дітей дошкільного віку в умовах закладу дошкільної освіти.

       Духовно-моральне виховання дітей є надзвичайно важливим питанням   для педагогів-дошкільників та батьків, оскільки у процесі засвоєння християнських моральних цінностей діти навчаються добра, милосердя, доброчинності, відповідальності, співчуття, турботливості.

 

 

Важливе для працівників сфери дошкілля від Міністерства освіти і науки України

  

ПОЗИТИВНА ДИСЦИПЛІНА: ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА 

       vazhluvo 2021Як реагувати на дитячу істерику, агресію чи небажання слідувати правилам та водночас не втратити довіру дитини, читайте у матеріалах експерток Команди підтримки реформ МОН «Позитивна дисципліна: теорія та практика».

Завантажити тут.

 

ДОПОВІДЬ ПРО СТАНОВИЩЕ ДІТЕЙ У СВІТІ

       У доповіді ЮНІСЕФ «Становище дітей в світі на 2021 рік» досліджується психічне здоров'я дітей, підлітків та осіб, які здійснюють догляд за ними. Основна увага приділяється зміцненню психічного здоров'я кожної дитини, захисту вразливих дітей і турботі про дітей, які стикаються з найсерйознішими проблемами.

       Ознайомлюйтесь із доповіддю за посиланням.

ОЦІНКА ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ УМОВ НА ДІТЕЙ В УКРАЇНІ

       В Україні, як і в усьому світі, зміна клімату та екологічні загрози впливають на здоров’я та благополуччя дітей. У доповіді ЮНІСЕФ йдеться про потенційний вплив кліматичних та екологічних небезпек, потрясінь і стресових факторів на життя та добробут дітей. Серед найбільших проблем – вплив на здоров’я дітей, водопостачання, санітарію та гігієну, захист дітей та освіту. Оцінка впливу кліматичних умов на дітей в Україні висвітлює потенційні наслідки для дітей України кліматичних та екологічних небезпек, потрясінь і стресових факторів, а також окреслює кроки для їх пом’якшення та подолання.

       Ознайомлюйтесь із доповіддю за посиланням.

ПЛАТФОРМА НУМО ДЛЯ РОЗВИТКУ НАВИЧОК У ДОШКІЛЬНЯТ 

       Платформа НУМО відсвяткувала рік. Вона стане у нагоді батькам, опікунам та вихователям дітей від 3 до 6 років. На ній регулярно публікуються корисні поради, вправи та ігри, які допоможуть дошкільнятам опановувати важливі навички для подальшого розвитку.

         Від розуміння емоцій і засвоєння правил безпечної поведінки до формування дбайливого ставлення до природи та розвитку логіко-математичних компетенцій – на НУМО можна обрати ігри та вправи для розвитку 16 ключових навичок, необхідних для гармонійного розвитку, пізнання та формування можливостей дитини.

       Дізнавайтеся деталі за посиланням.

КЛЮЧОВІ ПІДХОДИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
У ЗДО (СЕРІЯ БРОШУР)

       У серії брошур розкриваються ключові підходи до організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти на основі міжнародної методики оцінювання якості освітнього процесу в дошкільних освітніх закладах ECERS-3.

       У брошурах є інформація про вимоги до облаштування освітнього простору і  практичні поради на кожен день для активного, безпечного, всебічного, індивідуального розвитку дитини у трьох вимірах:

 • середовище: розташування меблів, наповнення осередків діяльності за інтересами, безпека;
 • взаємодія між учасниками освітнього процесу: між дітьми, дітей з вихователями, підтримка вільної гри;
 • організація діяльності дітей: тривалість та ротація занять, організація різних видів діяльності, правила та дисципліна.

       Завантажуйте брошури тут.

СУЧАСНІ КОЛИСКОВІ 

       Анімаційний проєкт «Колискова країна» презентує відеоматеріали для багаторазового перегляду перед сном і не тільки. Це – сучасний лаунж для дітлахів та їхніх батьків: ніжні, позитивні мелодії, цікава пізнавальна інформація, оригінальні малюнки.

       Послухати колискові можна на YouTube-каналі проєкту за посиланням.

 

 

Сайт ЗДО – платформа забезпечення відкритості і прозорості діяльності

       Sait ZDO 202125 листопада консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Балаклійської міської ради Тетяна РИБАЛКА та завідувач Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 Олена КОЛТАШОВА взяли участь в онлайн-семінарі за темою: «Комплаєнс-контроль прозорості та інформаційної відкритості закладу дошкільної освіти», організованим та проведеним Управлінням Державної служби якості освіти у Харківській області.

       Під час заходу:

 •     розглянуто питання забезпечення відкритого доступу до інформації та документів, визначених у статті 30 Закону України «Про освіту»;
 •       окреслено загальні вимоги до функціонування сайтів ЗО щодо дотримання принципів академічної доброчесності та законодавства з питань захисту персональних даних;
 •       опрацьовано перелік додаткової інформації обовязкової для оприлюднення закладами освіти.
 •    Перед сучасним закладом дошкільної освіти стоїть вимога сьогодення – мати досконалий вебресурс, який надасть змогу презентувати заклад, розмістити свої напрацювання, новини, створити засіб спілкування у мережі Інтернет.

 

 

Використання результатів ЗНО для підвищення якості освіти 

narada zno 202123 листопада 2021 року під головуванням Івана Столбового, Балаклійського міського голови, в приміщенні Балаклійської міської ради відбулась нарада керівників закладів загальної середньої освіти за участі представників Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

      Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, акцентував увагу присутніх на використанні результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року для підвищення якості повної загальної середньої освіти. Крім того, було здійснено  аналіз успішності проходження тестування 2021 року випускниками закладів освіти громади та визначені основні напрямки роботи щодо підготовки учнів до складання зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

 

Оформлення, ведення та оплата е-лікарняних

       elektronni-likarnyani 202119 листопада керівники закладів і установ освіти, голови первинних профспілкових організацій, а також спеціалісти відділу освіти, які займаються е-лікарняними, взяли участь в онлайн-семінарі з питань оформлення, ведення та оплати е-лікарняних у режимі відеоконференції в програмі ZOOM, проведеному фахівцями Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

       Учасники семінару мали змогу поставити питання, вирішити проблемні ситуації, отримати юридичну консультацію щодо актуальних питань.

 

Проведення дистанційних тренінгів з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

Відділ освіти Балаклійської міської ради повідомляє, що Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти» у період із 22 листопада по 10 грудня 2021 року будуть проведені дистанційні тренінги з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

До участі в дистанційних тренінгах запрошуються учні закладів загальної середньої освіти, які готуються брати участь у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із таких навчальних предметів: англійської мови, астрономії, біології, географії, екології, економіки, інформатики, інформаційних технологій, історії, математики, правознавства, російської мови та літератури, української мови та літератури, фізики, хімії.

           Посилання на кожний тренінг буде розміщуватися на сайті Академії, вкладка «Розділи сайта», розділ «Учнівські інтелектуальні змагання» (у день проведення).

 

Методична студія вчителів географії 

met st geograf 202110 листопада 2021 року в оnline-режимі проведено методичну студію вчителів географії за темою «Використання результатів ЗНО для підвищення якості повної загальної середньої освіти з географії». Під час роботи студії було проаналізовано виконання завдань сертифікаційних робіт з географії ЗНО-2021, здійснено розв’язування проблемних тестових завдань, проведено інтерактивне спілкування «Стратегія підготовки до ЗНО: від аналізу робіт до планування та покрокового застосування».

Ларисою Тоценко, консультантом Центру професійного розвитку педагогічних працівників, акцентовано увагу вчителів на особливостях ЗНО-2022 та пріоритетних завданнях діяльності вчителів щодо якісної підготовки до ЗНО-2022.

 

Відбулася нарада керівників закладів дошкільної освіти

 

       10 листопада відбулася нарада за участю керівників закладів дошкільної освіти, на якій було заслухано ряд нагальних питань:

- про проведення атестації педагогічних працівників Балаклійської територіальної громади у 2021/2022 навчальному році;

- про підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- про організацію та проведення обласних тематичних онлайн-виставок ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ ст.» у 2021 році;

- про стан охоплення дітей дошкільною освітою;

- про стан відвідування дітей у закладах дошкільною освітою;

- про стан вакцинації працівників закладів освіти Балаклійської територіальної громади;

- про організацію харчування вихованців ЗДО в 2022 році. 

      За результатами наради увагу керівників було зосереджено на низці заходів щодо створення необхідних умов для забезпечення надання доступних та якісних освітніх послуг кожній дитині  та в цілому освітньої системи Балаклійської громади.

 

 

День української писемності та мови

den pusemnosti 2021День української писемності та мови –  свято, яке традиційно відзначають  в Україні 9 листопада. Воно  яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях розвитку рідного слова і його безсмертних творців.

У закладах освіти відбулися різноманітні виховні  заходи: поетичні змагання, мовознавчі квести, літературні вікторини, конкурси ерудитів, літературно-музичні композиції, творчі вернісажі, відвідування музеїв.

Учні закладів освіти взяли участь І (шкільному) етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Уже стало доброю традицією, у День української писемності та мови, писати Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого долучились учні 9-11 класів та учителі-мовники, тим самим поринувши у багатющий світ краси і чарівності рідної української мови.

Переконані, що такі заходи спонукають учнів до творчості й пізнання, викликають ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяють розвитку креативності. Гарний настрій, гордість за свою мову, усвідомлення себе в рідному слові відчули учні в цей день – саме так відроджується духовність, формується громадський світогляд. Тож, «плекаймо мову»!

 

Перемога в обласному Фестивалі ораторського мистецтва 

         oratorske 20219 листопада, у День української писемності та мови, відбулись онлайн-урочистості, у межах яких було відзначено лауреатів і переможців Обласного фестивалю ораторського мистецтва, присвяченого 150-річчю від дня народження Лесі Українки, за темою «Для гордої і владної душі життя і воля – на горі високій».

      Нашу громаду представляв переможець міського етапу Фестивалю, випускник 11 класу Балаклійського ліцею Овчаренко Данило (вчитель української мови та літератури Волченко Раїса Іванівна). Учень яскраво продемонстрував свої ораторські вміння та посів І місце в області.

          Щиро вітаємо з перемогою!

Виступ учасника можна переглянута за посиланням: https://youtu.be/HEi724zRHlw

 

Проведено конкурс на заміщення вакантної посади директора

Балаклійського ліцею № 3 Балаклійської міської ради Харківської області

konkyrs ker licey 3 202109 листопада 2021 року проведено конкурс на заміщення вакантної посади директора Балаклійського ліцею № 3 Балаклійської міської ради Харківської області.

Згідно з наказом відділу освіти Балаклійської міської ради Харківської області від 01.10.2021 № 72-ОД «Про проведення конкурсу на посаду директора Балаклійського ліцею № 3 Балаклійської міської ради Харківської області» оголошено конкурс на посаду директора Балаклійського ліцею № 3 Балаклійської міської ради Харківської області. Відповідно до встановлених критеріїв конкурсною комісією було проведено оцінювання тестового завдання, ситуаційного завдання та презентації перспективного плану розвитку кандидата на посаду директора Балаклійського ліцею № 3.

За результатами конкурсного відбору переможцем конкурсу на посаду директора Балаклійського ліцею № 3 Балаклійської міської ради Харківської області визнано КОВАЛЕНКО Віту Вікторівну.

 

Методична студія для вчителів української мови та літератури

«ЗНО – об’єктивний показник вимірювання якості освіти» 

met stud zno 20215 листопада 2021 відбулося секційне засідання методичної студії для вчителів української мови та літератури (онлайн) «ЗНО – об’єктивний показник вимірювання якості освіти»

Учителі-словесники ознайомилися із результатами ЗНО-2021 з української мови, української мови та літератури; проаналізували практично результати виконання завдань сертифікаційних робіт з української мови, української мови та літератури 2021 у закладах освіти; окреслили пріоритетні завдання та напрями діяльності вчителів, які викладають в 11-х класах, щодо якісної підготовки до ЗНО-2022; обговорили особливості проведення цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання.

З огляду на вимоги суспільства щодо підготовки компетентних та конкурентноспроможних  випускників  учителі закладів освіти отримали корисний практичний досвід.

 

Нарада керівників закладів дошкільної,

загальної середньої та позашкільної освіти

Балаклійської міської ради 

Kolegiya 202102 листопада 2021 року відбулася нарада керівників закладів загальної середньої освіти Балаклійської міської ради за участі заступника Балаклійського міського голови Лариси БЛУДОВОЇ.

У ході наради було обговорено результати зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень учнів 2021 року. Було відмічено, що у минулому навчальному році було створено належні та безпечні умови під час організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання з дотриманням протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням COVID-19. Результати зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року по Балаклійській територіальній громаді показали якісну підготовку учнів. Керівникам закладів загальної середньої освіти дано доручення проаналізувати результати по кожному закладу, предмету, який винесений на ЗНО, по кожному вчителю, який готовив учнів до ЗНО, та працювати над створенням системи роботи закладу загальної середньої освіти, спрямованої на підвищенні якості підготовки кожного учня до ЗНО 2022 року.

            Приділено увагу питанню підготовки до організовано проведення зовнішнього незалежного оцінювання у місті Балаклія у 2022 році.

            Також було розглянуто питання проведення атестації педагогічних працівників, мовних конкурсів для учнів закладів освіти, роботі із дітьми, які проживають у сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечення стабільного проходження опалювального сезону та належному утриманні територій закладів освіти.

           Начальник відділу освіти Балаклійської міської ради Світлана ШВІД акцентувала увагу керівників закладів освіти на дотриманні фінансової дисципліни та освоєнні бюджетних коштів у 2021 році.

 

Ознайомлення кандидата на посаду директора Балаклійського ліцею №3 із трудовим колективом закладу освіти

Oznayomlennya 2021У відповідності до Положення про конкурс, призначення на посаду та звільнення з посади керівників закладів загальної середньої освіти, що перебувають у комунальній власності Балаклійської територіальної громади Харківської області, затвердженого рішенням VIII сесії Балаклійської міської ради VIII скликання від 30 березня 2021 року № 229-VIIІ (зі змінами), наказу відділу освіти Балаклійської міської ради Харківської області від 01.10.2021 № 72-ОД «Про проведення конкурсу на посаду директора Балаклійського ліцею № 3 Балаклійської міської ради Харківської області» 04.11.2021 у приміщенні Балаклійського ліцею № 3 відбулося ознайомлення кандидата на посаду директора закладу освіти із його трудовим колективом.

Члени конкурсної комісії з відбору кандидатур на заміщення вакантної посади директора Балаклійського ліцею № 3 також ознайомили трудовий колектив закладу освіти із переліком документів, які були надані кандидатом для участі у конкурсному відборі.

Конкурс на посаду директора Балаклійського ліцею № 3 Балаклійської міської ради Харківської області відбудеться 09.11.2021 о 9:00 год. у приміщенні Балаклійської міської ради (каб. № 431).

 

 

Осінь завітала у дитячі садки

 

      osin zdo 2021Свято Осені з нетерпінням чекають і люблять вихованці дитячих садків Балаклійської громади.

        Свято в дитячому садку – це завжди дивовижні чудеса, чарівні фарби, дзвінкий сміх дітей, море посмішок і веселощів! Хоч і кажуть, що осінь сумна пора, але діти, як ніхто інший, здатні радіти шелесту золотистого опалого листя під ногами, дощику, під яким так цікаво гуляти під парасолькою, і можливості бігати по калюжах в гумових чобітках. Яскраву палітру осінніх барв дошкільнята доповнили не менш яскравими та цікавими виступами на святахДітиіз задоволенням співали пісні, розказували віршики, прославляючи осінь за її красу. 

   До осінніх свят заздалегідь готуються і вихователі, і діти, і батьки, про що свідчать виставки композицій із природного матеріалу.

 

Відомі терміни проведення ЗНО 2022

OGOLOSHENNYA ZNO 2CHНаказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року.

До 29 квітня 2022 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

фізика

23 травня

хімія

26 травня

українська мова, українська мова і література

31 травня

математика, математика (завдання рівня стандарту)

3 червня

іспанська мова, німецька мова, французька мови

6 червня

англійська мова

7 червня

історія України

10 червня

географія

14 червня

біологія

17 червня

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.

Зауважимо, що в липні Український центр за дорученням Міністерства освіти і науки України підготував три варіанти графіків проведення у 2022 році основної сесії ЗНО. Департаменти освіти і науки переважної більшості обласних державних адміністрацій обрали оптимальним варіантом проведення проєкт, який наразі було затверджено.

 

Pisochin 202128 жовтня 2021 року, на базі Комунального закладу «Пісочинський ліцей «Мобіль»» було проведено практичне заняття та відпрацьовані дії надання першої домедичної допомоги потерпілим від нещасних випадків та надзвичайних ситуацій, у рамках проекту «Спокійні батьки».

Колташова Олена Петрівна завідувачка Балаклійського ДНЗ (ясла-садок) №4 приймала участь у проекті та набула теоретичні і практичні навички надання домедичної допомоги. Навчання проводили провідні фахівці Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

Директор Департаменту цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації - Сокол Іван Володимирович, наголосив, що керівникам освітніх закладів необхідно зробити освітній процес не тільки корисним, а й безпечним та запропонував спланувати роботу щодо залучення навчальних бригад Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України у дошкільні навчальні заклади та заклади загальної середньої освіти Харківської області щодо проведення тренінгів з надання першої домедичної допомоги потерпілим, як дітям так і дорослим.

 

Освіта Харківщини ХХІ століття

Vustavka 202119-22 жовтня 2021 року відбулася X обласна тематична онлайн-виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Нова українська школа: здоров’я дітей – пріоритетна стратегія розитку освіти в Україні».

Виставка проводилася в дистанційному форматі та стала віртуальним майданчиком для отримання нової інформації, обміну досвідом, ідеями щодо створення умов для втілення Концепції Нової української школи. Свій досвід роботи на виставці презентували 2  заклади освіти громади: Балаклійський ліцей № 5 Балаклійської міської ради та Борщівська гімназія Балаклійської міської ради. Педагогічні колективи висвітлили свою роботу в онлайн-презентації, провели різні за формою інтерактивні заходи, а також  стали учасниками онлайн-конференції з обміну досвіду.                                          

Балаклійський ліцей № 5 Балаклійської міської ради освіти відзначено Дипломом ІІ ступеня у номінації «Упровадження здоров’язбережувальних технологій в освітній простір учнів».

Колектив Борщівської гімназії Балаклійської міської ради отримав Диплом ІІІ ступеня в номінації «Здоров’язбережувальна діяльність як пріоритетний напрям розвитку закладу освіти в сучасних умовах».

Вітаємо заклади освіти з перемогою!

 

Всеукраїнський зльот учнівських лісництв 

Lisnuztvo 2021Міністерством освіти і науки України з метою активізації участі учнівської молоді в природоохоронній та дослідно-експериментальній роботі в галузі лісового господарства, збереження біологічного різноманіття лісових екосистем 19 – 21 жовтня 2021 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді спільно з Кіровоградським обласним Товариством лісівників та комунальним закладом «Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» було проведено фінальний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Завданнями Всеукраїнського зльоту визначено:

 • - формування екологічної культури особистості;
 • - поліпшення ефективності роботи учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів;
 • - розвиток партнерських взаємовідносин з вищими навчальними закладами, з лісогосподарськими підприємствами;
 • - поширення кращого педагогічного досвіду щодо організації роботи учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів;
 • - підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів;
 • - популяризація практичних результатів роботи учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

Харківську область представляли учні Балаклійського ліцею №5 Балаклійської міської ради: Денисенко Єлизавета (10 клас), Кураксіна Варвара (10 клас) та Фурсал Євгеній (11 клас). Всі вони є членами Високобірського шкільного лісництва.

Програма Зльоту включала оформлення виставки досягнень учнівських лісництв, відкритий захист науково-дослідницької роботи у галузі лісового господарства по секціях: «Захист лісу», «Лісовідновлення та лісорозведення» та «Лісове біорізноманіття» та презентацію досягнень учнівських лісництв.

Уході Зльоту були проведені майстер-класи за тематикою «Впровадження інноваційних технологій в освітній процес закладів загальної середньої та позашкільної освіти». Діти разом з Розумом В.М. (автором «теплих грядок») створили теплу грядку на території НЕНЦ та висадили дерева яблунь та горіхів.

За підсумками участі у конкурсних випробуваннях команда Високобірського шкільного лісництва отримала Диплом за активну участь у фінальному етапі Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв,   а Денисенко Єлизавета отримала Диплом за І місце у захисті науково-дослідницьких робіт у секції «Лісовідновлення та лісорозведення».

Дітей постійно підтримували їхні керівники: Світлана Сидорова (учитель біології Балаклійського ліцею №5) та Сергій Коновалов (головний лісничий ДП «Балаклійський лісгосп»).

         Вітаємо з перемогою!

 

Пробне ЗНО-2022: дати реєстрації та тестування

12345Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.

Участь у пробному ЗНО допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 рок (за матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти).

 

Розбудова системи забезпечення якості освіти в ЗДО 

       Rozbydova sustemu yakosti 202121 жовтня 2021 року педагогічні працівники закладів дошкільної освіти Балаклійської міської громади взяли участь у вебінарі Міністерства освіти та науки України «Розбудова системи забезпечення якості освіти в дошкільних закладах». У ході вебінару було розглянуто ряд питань:

     - нормативно-правова база щодо формування системи забезпечення якості освіти в Україні;

    - алгоритм формування забезпечення якості ocвіти в ЗДО;

    - структура Порадника керівникам закладів дошкільної освіти з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Практичні поради щодо ocвітнix процесів та управлінської діяльності.

 
Головна Новини