Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

6 квітня стартують онлайн-уроки для учнів 5-11 класів на карантині

rozklad karantyn      6 квітня о 10:00 для учнів 5-11 класів стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн» – уроки з 11 предметів, які за чітким розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки. 

       Транслюватимуться уроки з: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії, англійської мови, фізики, алгебри, геометрії, географії, хімії та біології.

   Заняття для усіх класів можна буде переглянути на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки. Усі уроки також транслюватиме мeдіасервіс MEGOGO. За кожним класом також закріплено телеканал чи медіаресурс, який у будні транслюватиме уроки для тих дітей, які з різних причин не мають можливості переглянути їх в Інтернеті.

    Так, за класами закріплено такі телеканали:

        Уроки проходитимуть щодня, з понеділка по п’ятницю, до кінця карантину. Кожного дня вони починатимуться о 10:00.

      На YouTube-каналі МОН в описі під кожним відео вчителі також залишатимуть домашні завдання на закріплення теми, які учні зможуть зробити, щоб краще опанувати матеріал. Завдання даватимуться за найпоширенішими в країні підручниками. Посилання на електронні версії цих підручників також можна буде знайти в описі під відео.

          Залишаємось вдома! Вчимось вдома!

 

У 2019/2020 навчальному році ДПА скасовано

DPA-SH30 березня 2020 року Міністерство освіти і науки оприлюднило наказ, згідно з яким учнів 4-х і 9-х класів буде звільнено від складання шкільних іспитів. Документ підписаний в.о. міністра освіти Любомирою Мандзій.

Наказ передбачає звільнення учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти в 2019/2020 навчальному році, від проходження державної підсумкової атестації.

 

 

Два сценарії розвитку подій: скільки триватиме навчальний рік, дати ЗНО та як відбуватиметься вступ

scenarii rozvutky

У зв’язку з загальнонаціональним карантином Міністерство освіти і науки розробило два сценарії завершення навчального року, проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії.

Перший сценарій: карантин завершується до 1 тижня червня

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчальний рік наприкінці червня. Після карантину для них організовується коригуюче навчання: вчитель ідентифікує теми, за якими є пробіли у знаннях, відчитує ті, які є критичними для класу, вказує, які теми необхідно додатково доопрацювати вдома.

Випускники 11-х класів також вчаться до кінця червня – коригують пробіли в програмі, готуються до ЗНО.

ЗНО стартує орієнтовно в останній тиждень червня і закінчується орієнтовно в середині липня. Результати основної сесії ЗНО стануть відомі наприкінці липня.

Вступна кампанія розпочнеться на початку серпня.

 

Другий сценарій: карантин продовжується до початку серпня

Усі учні, окрім 11-го класу, закінчують навчання наприкінці травня та отримують відповідні документи. У 2020-2021 навчальному році перший місяць навчання буде коригуючим. Вчителі повинні будуть здійснити зріз знань, ідентифікувати теми, за якими є пробіли, та компенсувати їх упродовж першого місяця навчання. Сам навчальний рік 2020-2021 триватиме до кінця червня.

ЗНО для учнів 11-го класу стартує в середині серпня і закінчується до середини вересня. 

Вступна кампанія завершиться до середини жовтня, а навчання перших курсів розпочнеться на початку листопада. Навчання решти курсів розпочнеться з 1 вересня.

Через епідеміологічну ситуацію буде скасовано державну підсумкову атестацію у 4 та 9 класах. 

Також 15 квітня буде оприлюднено онлайн-пробне ЗНО з усіма необхідними поясненнями. Учасники також зможуть потренуватися, отримавши онлайн-тестовий зошит. Однак напередодні тестування усім, хто зареєструвався і заплатив за послугу, буде надано можливість скласти пробне тестування очно. Дата проведення пробного ЗНО залежить від терміну карантину.

 

 

Проведення пробного ЗНО відтерміновується

p125325          У зв’язку з продовженням всеукраїнського карантину до 24 квітня 2020 року проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання відтерміновується.

 

Карантин продовжено до 24 квітня

karantin prodovheno        Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 239 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» та наказу відділу освіти від 30.03.2020 року № 72-ОД «Про внесення змін до наказу від 12.03.2020 № 67-ОД «Про запровадження карантину у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти району» загальнонаціональний карантин продовжено до 24 квітня 2020 року.

             Таким чином, усі заклади освіти району мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну.

             Нагадуємо, що на період карантину закладам освіти району необхідно:

  • відмовитись від проведення та участі у масових заходах в приміщеннях та на території закладів освіти;
  • інформувати здобувачів освіти та співробітників закладів щодо того, як запобігти поширенню хвороби, та дій у випадку захворювання;
  • розробити заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій та щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідеміологічної ситуації;
  • розробити заходи щодо максимального переведення працівників закладів освіти на гнучкий (дистанційний) режим роботи;
  • забезпечити профілактичні заходи, які попередять масове розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;
  • обмежити проведення запланованих нарад, перевірок, експертиз до нормалізації епідеміологічної ситуації.

 

 

Набув чинності Закон України «Про повну загальну середню освіту»

ZU PRO ZZSOЗакон про повну загальну середню освіту набув чинності 18 березня 2020 року.

Документ був опублікований у виданні «Голос України» від 17.03.2020 - № 50.

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів і передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

Для ознайомлення перейдіть за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/463-20

 

 

Інформація щодо проведення пробного ЗНО

probne znoІз  метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року було ухвалено рішення про перенесення дат проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання.

Тестування проходитиме:

       -    з української мови і літератури – 4 квітня 2020 року;

       -    з інших навчальних предметів – 11 квітня 2020 року.

   Звертаємо увагу учасників про необхідність з 17 березня 2020 року повторно видрукувати запрошення-перепустки, які будуть оновлені в «особистих кабінетах».

 Оголошення результатів:

з української мови і літератури до 10 квітня 2020 року

з інших навчальних предметів до 17 квітня 2020 року.

 

Заклади освіти Балаклійщини на карантині

karantun 2020Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширення на території України коронавірусу COVID-19» та наказу відділу освіти від 12.03.2020 року № 67-ОД «Про запровадження карантину у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти району» у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти району запроваджено тритижневий карантин до 03 квітня 2020 року. Під час карантину учням та вихованцям забороняється відвідувати заклади освіти.

З метою виконання освітніх програм у закладах загальної середньої освіти буде застосовано технології дистанційного навчання, що дасть змогу надолужити програмовий матеріал та здійснювати підготовку учнів до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

 

Потужна команда переможців Балаклійщини на  урочистостях з нагоди відзначення Шевченківських днів в Україні

nagorodg. Shevch dni 202011 березня 2020 року в приміщенні КЗ «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради»  відбулися урочистості з нагоди відзначення Шевченківських днів в Україні, у межах яких відбулося  нагородження переможців ІІІ (обласного) етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, ХІХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Із вітальними словами виступили Карпова Л.Г., директор Департаменту науки  і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Сидоренко О.Л., директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Покроєва Л.Д., ректор Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти».

Балаклійський район був представлений на урочистостях  потужною командою - восьмеро переможців конкурсів та їхні педагоги, які були нагороджені дипломами та цінними подарунками:

- Захарченко Катерина, учениця 3 класу Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1  (вчитель Снарська О.М.);

         - Жарко Анастасія, учениця 5 класу Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені О.А.Тризни (вчитель Аршинова І.В..);

         -  Товкач Аліна, учениця 6 класу Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені О.А.Тризни (вчитель Семененко Л.А.);

         -  Ворончук Кристина, учениця 7 класу Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3  (вчитель Щербак О.Є.);

 -  Вовкодав Анюта, учениця 8 класу Борщівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» (вчитель Сидоренко М.В.);

 -  Гончарова Діана, учениця 9 класу Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 (вчитель Рябініна Н.О.);

-  Тімченко Катерина, учениця 10 класу Балаклійського ліцею (вчитель Волченко Р.І.);

         -  Ляш Каріна, учениця 11 класу Балаклійського ліцею (вчитель Новікова Л.О.). 

 

Шевченківські дні в закладах освіти району

Shevchenko 2020Традиційно на початку  березня в закладах освіти району проводяться Шевченківські дні до дня народження Т. Г. Шевченка. Впродовж тижня у школах з метою популяризації творчої спадщини Кобзаря, утвердження його духовних заповідей, активізації виховної роботи серед учнівської молоді відбулися заходи щодо вшанування пам'яті видатного письменника, поета та художника.

У шкільних бібліотеках оформлено книжкові виставки та вернісажі, зокрема «Великий син великого народу», «Шевченко не поет, а голос душі українського народу», «Тобі, Кобзарю, наш уклін». Цікавими та хвилюючими були виховні заходи «Український поет, якого знає ввесь світ», «Тарасовими   шляхами», «До тебе я, Тарасе, йду», «Шевченківськими стежками», «Шануй Шевченка, Україно, як мати рідного сина», «Живе під сонцем любові Шевченкова весна».

Цікавими та пізнавальними для учнів стали вікторини «Знайомий і незнайомий Шевченко», «Мова, Україна, я», флешмоби «Знавці Шевченкового слова», «Читаймо вірші Шевченка», «Шевченко єднає», телевізійний марафон  «Іду душею до Тараса», де кращі  учні читали поезію Т.Г.Шевченка.

Організовані віртуальні зустрічі  «Єднаймо душі словом Кобзаря», «Поговоримо крізь віки», «Шевченкове слово в віках не старіє», конкурси малюнків  «Садок вишневий коло хати…», «Дорогою до Шевченка».

Проведені заходи засвідчили, що учні закладів освіти не залишаються байдужими до слова нашого великого митця, що твори його хвилюють, навчають, тривожать дитячі душі.

 

Урочистості до Міжнародного жіночого дня

8 bereznya 2020      Щороку, 8 березня, у дні весняного пробудження й оновлення людство вшановує жінку. Неможливо уявити життя на планеті без жінок: чарівних, лагідних, щирих на любов, берегинь родинного вогнища, мудрих наставниць, просвітниць душевного спокою, доброти та злагоди.

        Напередодні Міжнародного жіночого дня, 6 березня, в районному Будинку культури відбувся святковий концерт.

       Представниць прекрасної статі привітали зі святом перший заступник голови районної державної адміністрації Вячеслав Тищенко та заступник голови районної ради Володимир Чуприн. Після теплих привітань керівники відзначили найпрекрасніших жінок Балаклійщини.

          Серед представниць освітньої галузі Почесними грамотами Балаклійської районної державної адміністрації та Балаклійської районної ради нагороджено БІЛОДІД Катерину, завідувачку  П’ятигірського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) Балаклійської районної ради Харківської області, та ЯНЬКО Олену, директорку комунального закладу «Савинський ліцей Балаклійської районної ради Харківської області».

          Щиро вітаємо!

 

Методична студія для вчителів англійської мови

rmo angliyska02 березня 2020 року на базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А.Тризни відбулася методична студія для вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти району, які працюють в 11-х класах на тему «ЗНО – 2020: стратегії й тактики підготовки учнів». Учасники студії обговорили особливості проведення ЗНО-2020 з англійської мови, типи завдань, підручники для підготовки учнів до ЗНО. Під час практикуму педагоги виконували тестові завдання, ділилися досвідом і враженнями.

Також на студію була запрошена Мальцева Тетяна, методист-консультант представництва Macmillan Education Ukraine, яка продемонструвала ефективні вправи під час підготовки до ЗНО у різнорівневих класах.

Цікаво, пізнавально, у дружній і творчій атмосфері пройшло засідання. Кожен з присутніх педагогів отримав потрібну для себе інформацію, яку зможе використати в своїй роботі.

 

Готуємось до зовнішнього незалежного оцінювання 

rmo geografiya 20203 березня 2020 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 було проведено методичну студію для вчителів географії за темою «ЗНО-2020: стратегії й тактики підготовки учнів».

Учасникам студії було презентовано рекомендації Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» щодо використання цифрових електронних атласів та GIS-програм при підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання.

Досвідом системи підготовки випускників закладів загальної середньої освіти до ЗНО поділилися Ольга СУМЕЦЬ (Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1), Віта МІНЦЕВА (Комунальний заклад «Савинський ліцей»), Олена ВОРОБЕЙ (Андріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1), Олена ГРОМОВА (Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А.Тризни).

Керівник районного методичного об’єднання Олена ВОРОНОВСЬКА провела інтерактивну вправу «Килимок ідей», в якому вчителі висловили свої думки, чому учні не бажають вчитися і не досягають значних успіхів при складанні ЗНО з географії та як подолати цю проблему.

Змістовний майстер-клас провела Світлана ДЕРЕВ’ЯНКО (Балаклійський ліцей) під час якого було надано практичну допомогу щодо підготовки випускників до розв’язування завдань відкритої форми з короткою відповіддю.

Всі учасники методичної студії отримали дидактичний матеріал, нову інформацію та позитивні емоції від спілкування.

 

Районний турнір із шахів «Біла тура» 

tura 202029 лютого 2020 року  на базі Балаклійської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2 відбувся районний турнір із шашок та шахів «Біла тура», в якому взяли участь 11 команд.

Переможницею турніру з шахів  стала команда Балаклійської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6. ІІ місце в турнірі посіла команда КЗ «Асіївська гімназія». ІІІ місце  виборола команда Балаклійської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2.

І місце з шашок посіла команда КЗ «Яковенківський ліцей»; ІІ місце - Борщівський НВК; ІІІ місце - Балаклійська загальноосвітня школа I-III ступенів   № 6.

Вітаємо з перемогою!

 

Обласні змагання з  волейболу (шкільна волейбольна ліга України)

voleybol obl 202028 лютого 2020 року команда Пришибського НВК (вчитель Онищенко А.І.) взяла участь в обласному етапі змагань з волейболу (шкільна волейбольна ліга України), який проходив у    м. Первомайський.

            Команда нашого району виборола ІІІ місце.

      Вітаємо з перемогою! Бажаємо вам міцного здоров’я та нових спортивних звершень!

 

Методична студія для вчителів української мови та літератури 

seminar ukr mova24 лютого 2020 року на базі Балаклійського районного краєзнавчого музею та Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім.О.А.Тризни відбулась районна студія вчителів української мови та літератури «ЗНО-2020: стратегії й тактики підготовки учнів». Науковими співробітниками музею було проведено змістовну та цікаву обзорну екскурсію музеєм, окреслено пріоритетні напрямки та форми співпраці із педагогами словесності району, розвитку музейної педагогіки.

Учителями-учасниками студії звернено увагу на особливості сертифікаційної роботи з української мови та літератури ЗНО-2020, розглянуто педагогічний досвід колег щодо підготовки учнів до ЗНО як іспиту на конкурентноспроможність випускника сучасної школи .

Наприкінці було проведено майстер-клас «Використання майндмеппінгу (інтелект-карток) у формуванні системних знань з української літератури.

Підводячи підсумки, учасники студії зазначили, що їхні очікування справдилися і вони зарядилися новими ідеями, позитивним досвідом та натхненням працювати далі. 

 

Міжнародний день рідної мови

Мова-втілення думки. Що
                                                     багатша думка, то багатша мова.
                                                     Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її.
                                                    Борімося за красу мови, за правильність мови,
                                                     за приступність мови, за багатство мови…
М. Рильський

          ridna movaДо відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилися всі заклади освіти району. У школах було проведено ряд заходів, приурочених до свята. Для підвищення орфографічної грамотності учнів у 5-11 класах були написані диктанти з української мови на тему «Шануймо рідне слово!» (на матеріалах, присвячених Міжнародному Дню рідної мови). Серед учнів 1-4 класів відбувся конкурс малюнків на тему «Українська мова очима дітей», мовні вікторини «Відчуй смак рідного слова», «Знавці української мови».

           З метою виховання в учнів поваги до українських символів була оголошена акція «Вдягни український бренд – вишиванку». Учні з 1 по 11 класи відзначили Міжнародний День рідної мови в українських вишитих сорочках.

Учні 9-10 класів підготували патріотичні відеоперерви під назвою «Співуча мова», на яких можна було почути виразне читання віршів про мову, прослухати молитву за українську мову, виконати патріотичні пісні про мову. Школярі підготували свято мови під назвами «Кращої ніж рідна, мови не буває», «Розвивайся й далі, мово наша рідна, і про нас нащадкам вістку донеси», «Мова моя єдина» у цікавій формі літературно–музичної композиції. У закладах проведено радіохвилинку «Мово моя рідна, мово калинова», години спілкування «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова», «Рідне слово, материнська мова», працювали виставки тематичної літератури «Мова – талісман людини та нації», «Мово українська, мово солов’їна».

Проведення заходів до Міжнародного дня рідної мови продемонструвало, що учні відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження мови, культури, звичаїв й традицій свого народу.

 

Методична студія для вчителів біології 

met stud bioilogiya 21.02.20Як підвищити ефективність підготовки учнів до ЗНО з біології? Відповідь на це запитання намагалися знайти вчителі біології під час проведення практичного семінару, який відбувся 21 лютого 2020 року на базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім.О.А.Тризни.

Колеги ділилися досвідом щодо підготовки до ЗНО, системи повторення вивченого матеріалу на уроках біології, дидактичними матеріалами для проведення тематичного та комбінованого тестування. Презентували свій досвід на тему «Підготовка до ЗНО – іспит на конкурентноспроможність випускника сучасної школи: система підготовки у роботі з тестовими зошитами».

Практичний модуль семінару складався із виконання тестових завдань у форматі ЗНО та опрацювання методичних рекомендацій щодо системи підготовки учнів до ЗНО з біології.

Під час підведення підсумків учасники семінару підкреслили актуальність та важливість обговореної проблеми, відмітили високий рівень та практичну направленість семінару.

 

І (районний) тур обласного конкурсу

«Кращий вихователь Харківщини» у 2020 році

    vuh roku 2020  Стартував І (районний) тур обласного конкурсу «Кращий вихователь Харківщини» у 2020 році. Цього року 6 педагогічних працівників представляють заклади дошкільної освіти району в номінаціях: «Вихователь груп раннього віку», «Вихователь-методист» та «Вихователь груп компенсуючого типу».

        У рамках І (теоретичного) випробування педагоги виконали фахову контрольну роботу, що дозволила виявити рівень знань учасників Конкурсу  з теорії та методики дошкільного виховання, педагогіки, психології.

      На ІІ етапі Конкурсу педагоги представили власний професійний досвід, оригінальні методичні ідеї та технології, спрямовані на всебічний розвиток дитини дошкільного віку. 

       Попереду випробування ІІІ етапу Конкурсу – практичного. Бажаємо всім учасникам успіхів!

 

Професійна співпраця музичного керівника

з методичною службою закладу дошкільної освіти 

       vsi uchasnikiЯкість освітнього процесу та його ефективність - одна з актуальних проблем сучасної педагогіки. Провідну роль у забезпеченні ефективності освітнього процесу відіграє педагог, його професіоналізм. Постійний зв'язок змісту методичної роботи з результатами роботи педагогів забезпечує безперервний процес вдосконалення професійної майстерності кожного педагогічного працівника закладу дошкільної освіти, в тому числі і музичного керівника.

       Умови позитивної співпраці музичного керівника з методичною службою закладу дошкільної освіти та її вплив на формування професійної компетентності розглядалися на спільному семінарі вихователів-методистів, музичних керівників закладів дошкільної освіти та заступників директорів з навчально-виховної роботи, який відбувся в Савинському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 1.

       Під час семінару педагоги визначили вектори партнерської взаємодії вихователя-методиста (заступника директора з навчально-виховної роботи) з музичним керівником, створили модель професійної компетентності сучасного педагога, визначили основні складові власного педагогічного іміджу. Музичний керівник Савинського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 Бережна О.В. провела музичну розвагу «Зимова казка», у змісті якої простежувався важливий аспект освітнього процесу в закладі дошкільної освіти – основи безпеки життєдіяльності.

       Наприкінці зустрічі педагоги проаналізували музично-театралізовану діяльність за допомогою інтерактивного методу «SWOT-аналіз» та охоче поділилися родзинками власного досвіду.

 

Методична студія для вчителів історії

istoriya 20.02.2020 лютого 2020 року на базі Балаклійського ліцею була проведена методична студія вчителів історії за темою «ЗНО – 2020: стратегії й тактики підготовки учнів».

Робота студії розпочалась з відвідування Балаклійського краєзнавчого музею, де наукові співробітники Любов Чаговець та Олена Федоренко ознайомили педагогів району з методами, прийомами, формами, технологіями музейної педагогіки і звернули увагу на те, що вміле їх застосування в організації позакласних форм соціокультурної освітньої діяльності учнів спроможне вирішувати педагогічні завдання взаємодії музейного середовища та освітнього закладу. Учасники студії на конкретних прикладах побачили, що музейні заходи співпадають зі змістом навчальних програм. Це, у свою чергу, стимулює до пошуку зв’язків та паралелей між різними подіями і постатями минулого та заохочує учнів до діалогу та співпраці.

Потім педагоги району обговорили методичні   рекомендації  щодо проведення державної  підсумкової   атестації  з історії України у закладах   загальної середньої освіти  у 2019/2020 навчальному році та питання підготовки учнів до ЗНО, затвердили методичні рекомендації та комплексні заходи щодо покращення історико-краєзнавчої роботи в закладах освіти та вчителі району поділилися власним досвідом щодо якісної підготовки учнів 11-х класів до ЗНО-2020.

 
Головна Новини