Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

Сучасні підходи до роботи з батьками в умовах закладу дошкільної освіти

       dnz 21.03.19Саме за такою темою 21 березня в Балаклійському дошкільному навчальному закладі № 7 пройшов практичний семінар для молодих керівників закладів дошкільної освіти. Нині ефективність дошкільної освіти пов’язана з організацією освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства. Це спонукає оновити зміст і форми співпраці педагогів закладів дошкільної освіти з батьками вихованців.

       Досвідчені колеги поділилися досвідом щодо розвитку партнерських відносин між закладом дошкільної освіти та сім’єю (Слабко Г.Б., завідувач Балаклійського дошкільного навчального закладу № 10), познайомили з актуальними підходами щодо роботи з батьками дітей старшого дошкільного віку в умовах реалізації Нової української школи (Федоренко Н.А., завідувач Балаклійського дошкільного навчального закладу № 7) та розглянули шляхи вирішення проблеми взаємодії закладів дошкільної освіти та сім’ї на сучасному етапі (Курочка Т.М., практичний психолог Андріївського ДНЗ № 1). Строєнко В.В., практичний психолог Балаклійського ДНЗ № 2, провела майстер-клас «Щоб адаптація пройшла безболісно. Кроки до партнерства».

       Під час семінару було активізовано питання щодо організації роботи з батьками вихованців у закладах дошкільної освіти, розглянуто сучасні форми роботи з батьками вихованців та надано методичну допомогу щодо підвищення якості взаємодії закладу дошкільної освіти з батьками вихованців

 

Обласний полуфінал змагань з волейболу

(Шкільна волейбольна ліга України)

sport 19.03.1919 березня 2019 року команда Шевелівського начально-виховного комплексу (вчитель Онищенко А.І.) взяла участь у зональному обласному етапі змагань з волейболу (полуфінал), який проходив у смт.Дворічна.

У заході взяли участь команди юнаків та дівчат старшої вікової категорії із 4-х районів.

     Команда юнаків Шевелівського навчально-виховного комплексу виборола ІІ місце.

 

Вітаємо з перемогою!

 

Відбулося тренінгове заняття для практичних психологів

psihologi 218 березня 2019 року на базі Балаклійського ДНЗ №2 пройшло тренінгове заняття для фахівців психологічної служби на тему: «Розвиток креативності як метод роботи практичного психолога».

Тема семінару була обрана не випадково, а з метою удосконалення фахової майстерності психологів, визначення рис творчої особистості та умов, що заважають виявленню творчості, розвитку креативних і комунікативних здібностей учасників заходу, сприяння формуванню почуття власної гідності педагогічних працівників, гордості за свою професію.

У ході заняття виступила Ладика В.В., методист психологічної служби районного методичного кабінету, розкрила теоретичні засади важливості використання навичок креативності у роботі практичного психолога як методу профілактики професійного та емоційного вигорання педагогічного працівника.

Також під час практичного блоку було проведено заняття з елементами тренінгу, під час якого практичний психолог Балаклійського ДНЗ №2 Строєнко В.В. майстерно допомогла психологам району розкрити свій креативний та творчий потенціал. У ході заняття психологи брали активну участь в іграх, виконували різні вправи, слухали притчі.

Наприкінці заняття фахівці психологічної служби району поповнили свій методичний запас знань, показали свою творчість та креативність під час виконання різноманітних завдань, обмінялися думками щодо теми заходу, отримали задоволення від спілкування.

 

«Олімпійське лелеченя» на Балаклійщині 

lelechenya 17.03.19

17 березня 2019 на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім.О.А.Тризни відбувся районний спортивно-масовий захід «Олімпійське лелеченя» для дітей 5-6-х класів, що проводиться за ініціативи Національного олімпійського комітету України.

 

На урочистий заход була запрошена Кравчук Лариса Валентинівна, майстер спорту з плавання. У змаганнях взяли участь 9 команд 108 учасників, які мали змогу показати свої знання у конкурсі «Знавці олімпійського спорту», продемонструвати злагодженість дій у конкурсі «Презентація», показати спритність та командний дух у конкурсах «Комбінована естафета» та «Рухлива гра».

 

Першість в загальнокомандному заліку здобула команда Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3; ІІ місце посіла команда Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім.О.А.Тризни; ІІІ місце – команда Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.

 

Вітаємо з перемогою!

 

 

Старт  зовнішнього незалежного оцінювання 

probne zno 201916 березня 2019 року на базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни та Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 проведено пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. До пункту проведення тестування запрошувалось 425 учасників, з’явилося 421 особа (99,1 % від зареєстрованих).  

            Учням 11-х класів закладів загальної середньої освіти району із районної Програми «Обдаровані діти» здійснено відшкодування коштів за участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні з одного предмету.

         Під час проведення тестування було забезпечено чергування працівників поліції та медичних працівників.

             Порушень процедури проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання не зафіксовано.

 

Чемпіонат України з баскетболу 3х3

IMG-2cbb62349a97a5a68a890dff3098331e-V15 березня 2019 року команда Балаклійського району, яку представляли Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3, Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6, Балаклійський навчально-виховний комплекс та Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, взяла участь у зональному обласному етапі чемпіонату України з баскетболу 3х3 серед команд юнаків та дівчат, який проходив у м. Борова.

У заході взяли участь команди юнаків та дівчат старшої, середньої та молодшої вікових категорій із нашого, Борівського, Куп’янського районів, Оскільської ОТГ та м. Куп’янськ, Ізюм.

            Команда нашого району посіла призові місця:

 -          юнаки старшого віку Балаклійського НВК – ІІІ місце;

-          дівчата старшого віку Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – ІІ місце;

-          юнаки середнього віку Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – ІІ місце;

-          дівчата середнього віку Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6– ІІІ місце.

Вітаємо з перемогою!

 

 

Освіта Харківщини ХХІ століття

           osvita hark 16.03.19З 14 по 16 березня в м. Києві проходила Х Міжнародна освітянська виставка «Сучасні заклади освіти - 2019», на якій 750 навчальних закладів із 25 регіонів України представляли свої найвагоміші досягнення.

       У номінації «Соціалізація особистості в умовах сучасних викликів» Балаклійський ліцей представляв свій досвід роботи.

   Щиро вітаємо педагогічний колектив Балаклійського ліцею з високою нагородою - золотою медаллю та Дипломом І ступеня.

 

Готуємось до атестації 2019

         atestacia 14.03.19Сьогодні модернізується система освіти, змінюються основні цілі навчання та виховання, переосмислюється роль педагога в освітньому процесі. Саме тому першочергового значення набуває проблема розвитку творчого потенціалу педагогів; запровадження інноваційних технологій навчання та виховання; удосконалення змісту загальної освіти; ви­явлення, вивчення, узагальнення, схвалення й поширення ефективного педагогічного досвіду; створення у педагогічних колективах сприятливого соціально-психологічного мікро­клімату, атмосфери творчості й відповідальності, що забезпечує зростання рівня кваліфікації, майстерності учителя, розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу освітнього закладу, поліпшення якості освіти.

Створення чіткої, керованої, гнучкої системи виявлення, узагальнення, схвалення, поширення ефективного педагогіч­ного досвіду є одним із пріоритетів змісту методичної роботи в районі.

13 – 14 березня 2019 року у приміщеннях Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені О.А.Тризни та Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 пройшли засідання районної експертної комісії, під час яких вчителі-методисти, вихователі-методисти та керівник гуртка – методист закладів освіти району, представляли результати своєї науково-методичної, науково-дослідної роботи у своїх освітніх установах; презентували власний досвід з різних питань організації освітнього процесу у дошкільному, позашкільному закладі освіти; проведення уроку відповідно до концептуальних положень Нової української школи, використання активних методів навчання та тестових технологій при підготовці конкурентоспроможного випускника.

19 методичних розробок було схвалено районною експертною комісією та рекомендовано для вивчення і впровадження педагогами закладів освіти району.

Цікаві творчі знахідки вчителів є в багатьох педагогічних колективах. 9 вчителів, які атестуються на присвоєння педагогічного звання «старший учитель», презентували власний досвід та результативність праці, поділились досвідом із колегами.

Засідання експертних комісій пройшло конструктивно, у позитивному емоційному форматі.

 

І знову серед переможців наші!

shevch-yaz 06.03.19tУ березні в КЗ «Харківська обласна Мала академія наук» відбулися урочистості з нагоди 205-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, у межах яких було проведено нагородження переможців обласного етапу таких конкурсів: ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. В урочистостях узяли участь і учні закладів освіти Балаклійщини.

Переможцями ІІІ (обласного) етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2018/2019 н.р. стали:

5 клас – І місце – Попова Дар‘я, Донецька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 (підготувала вчитель Глушкова Я. Л.);

7 клас – ІІІ місце – Вовкодав Анюта, Борщівський НВК (підготувала вчитель Сидоренко М. В.);

10 клас – ІІ місце – Хруст Поліна, Балаклійський ліцей (підготувала вчитель Волченко Р. І.).

Переможцями ІІІ (обласного) етапу ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2018/2019 н.р. стали:

6 клас – І місце – Ворончук Кристина, Балаклійська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 (підготувала вчитель Щербак О. Є.);

8 клас – ІІ місце – Гончарова Діана, Балаклійська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 (підготувала вчитель Рябініна Н. О.);

9 клас – І місце – Тімченко Катерина, Балаклійський ліцей (підготувала вчитель Волченко Р. І.);

11 клас – ІІ місце – Храпська Анастасія, Балаклійська ЗОШ І – ІІІ ступенів № 1 ім. О. А. Тризни (підготувала вчитель Аршинова І. В.)

Дипломи та подарунки переможцям вручили Ігнатьєв В.В., заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління освіти і науки, Покроєва Л.Д., ректор КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», Бойко В.С., відомий харківський поет, член Національної Спілки письменників України.

Вітаємо переможців конкурсів 2019 року та їхніх наставників! Бажаємо творчих успіхів та наснаги!

 

Готуємось до ЗНО – 2019

narada zno 12.03.19У сучасних соціально - економічних умовах якість шкільної освіти є національним пріоритетом і необхідною умовою вступу України до європейського освітнього простору. Наша держава визначила нову стратегію реформування освіти, яка спрямована на забезпечення державних гарантій рівного доступу до якісної освіти на різних етапах навчання та організацію наукового аналітичного супроводу всіх управлінських рішень.

         Модернізується система освіти, змінюються основні цілі навчання та виховання, переосмислюється роль учителя в навчальному процесі, вводяться відповідні корекції у його діяльність.

       Зовнішнє незалежне оцінювання впевнено посіло своє місце як вид контролю за якістю навчальних досягнень учнів. Високі результати ЗНО – це  шлях до здобуття вищої освіти кожного випускника закладу загальної середньої освіти.

12 березня 2019 року у приміщенні Балаклійської районної державної адміністрації за участі С. Масельського, голови райдержадміністрації,        В. Панасенко, заступника голови райдержадміністрації, працівників відділу освіти було проведено нараду для керівників закладів загальної середньої освіти за темою «Організація підготовки учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти до зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року».

Учасники наради були ознайомлені з нормативно-правовим забезпеченням проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року, проаналізовано результативність навчальних досягнень учнів 11-х класів за І семестр 2018/2019 навчального року та акцентовано увагу на модернізацію змісту та форм методичної роботи з підготовки учасників освітнього процесу до зовнішнього незалежного оцінювання. Директори 9 закладів загальної середньої освіти розкрили зміст своєї роботи з підготовки учнів до виконання сертифікаційних робіт з різних предметів, винесених на ЗНО.

Представлені матеріали змусили замислитися кожного керівника закладу освіти над причинами низьких показників якості знань учнів з окремих предметів та над окресленими завданнями щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Кожен учасник зібрання розумів відповідальність, яка покладена на нього особисто, за результати конкурентоспроможності учнів свого закладу, адже це – єдине та головне очікування випускників, їх батьків, громади від школи.

Діалог між керівництвом району та директорами шкіл носив діловий, конструктивний характер.

 

Чемпіонат Харківської області з військово-спортивного багатоборства

bagatoborstva 02.03.192-3 березня 2019 року на базі Харківської ДЮСШ № 7 пройшли обласні змагання з військово-спортивного багатоборства, що проводились за підтримки «Всеукраїнської Федерації військово-спортивного багатоборства». Учень Балаклійського ліцею Чікота Микита гідно представив район та посів ІІ (версія Б-3) та ІІІ (версія Б-2) місця.

            Вітаємо з перемогою!

 

Кубок області серед учнівської молоді зі скелелазіння

 skalelaz 02.03.19Згідно з планом роботи Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради на 2019 рік 2 березня у Харкові на скеледромі  у спортивній залі Комунального закладу «Харківський навчально-виховний комплекс №106 були проведені змагання І етапу Кубку області серед учнівської молоді зі скелелазіння. У заході взяли участь понад 70 школярів із 8 районів. Змагання проводились у семи вікових групах школярів.

Учні Балаклійського району, які представляли вихованці гуртка Центру дитячої та юнацької творчості, учні Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, під керівництвом Черненка В.В., вчителя фізичної культури Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, отримали два ІІ місця.

Переможці змагань були нагороджені грамотами Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» та призами – книгами видатного харківського альпініста С.І.Бершова.

Вітаємо з перемогою!

 

Проектна діяльність учнів початкової школи

         zosh 2 nush 28.02.1928 лютого 2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 пройшов районний науково-практичний семінар учителів початкових класів на тему «Проектна діяльність учнів початкової школи». Харченко Т.М., завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації, познайомила учасників семінару з метою та завданнями застосування методу проектів, визначила місце проекту в організації освітнього процесу, розкрила значення проектних технологій у розвитку пізнавальної активності учнів початкових класів.

          Тема семінару була обрана не випадково. З 2017 року заклад освіти бере участь у дослідно-експериментальній роботі «Я - дослідник».

           Аполонова О.В., учитель-методист початкових класів, презентувала теоретичний та науковий аспекти проектної діяльності.

       Науково-практичний блок був представлений уроками в 4-х класах учителями вищої кваліфікаційної категорії Аполоновою О.В., Дворичанською С.В., Гавриловою Т.І. та вчителем першої кваліфікаційної категорії Лисак С.В., на яких вони продемонстрували алгоритм дії вчителя та учнів на певних етапах проекту.

        Завершився семінар виступами –обговореннями уроків та екскурсіями до ресурсної кімнати й медіатеки. Усі учасники отримали методичні рекомендації щодо втілення проектної діяльності учнів початкової школи.

 

Мнемотехніка як технологія ефективного засвоєння інформації

в умовах сучасної освіти

     rmo 22.02.19З метою підвищення рівня мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку цілком обґрунтовано використання оригінальних, творчих методик, ефективність яких очевидна. Одним із дієвих способів ефективного засвоєння та відтворення інформації являється  використання прийомів мнемотехніки в освітньому просторі закладів дошкільної освіти.

    У  Донецькому  дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 1  відбулося засідання районного методичного об’єднання вихователів II молодших груп на тему: «Мнемотехніка як технологія ефективного засвоєння інформації в умовах сучасної освіти». Робота семінару була  спрямована на мотивацію педагогів щодо оволодіння технологією та впровадження прийомів мнемотехніки в роботу з дітьми дошкільного віку. На початку зустрічі  слухачі ознайомилися з історією розвитку, призначенням, актуальністю використання даної технології. Увазі слухачів була представлена презентація на тему: «Чарівний дивосвіт мовлення: нестандартні прийоми активізації мовленнєвої діяльності дошкільників», у змісті якої були розкриті можливості застосування педагогами прийомів мнемотехніки в роботі з дітьми дошкільного віку. Педагоги   переглянули    заняття  з  розвитку мовлення та культури мовленнєвого спілкування з використанням  прийомів мнемотехніки на тему: «У пошуках казки». Учасники семінару  також самостійно створили мнемотаблиці, відтворивши «живу картину»  знайомого віршованого тексту.

       Наприкінці засідання були підведені підсумки семінару та надані методичні рекомендації   щодо використання  прийомів мнемотехніки  в практичній діяльності.

 

Обласний зональний етап змагань з волейболу

(Шкільна волейбольна ліга України)

obl.voleyb. 27.02.1927 лютого 2019 року команди Балаклійського ліцею (вчитель Колій В.О.) та Шевелівського начально-виховного комплексу (вчитель Онищенко А.І.) взяли участь у зональному обласному етапі змагань з волейболу, який проходив у м. Ізюмі.

У заході взяли участь команди юнаків та дівчат старшої вікової категорії із нашого, Ізюмського, Барвінківського, Борівського, Куп’янського районів та Оскільської ОТГ.

    Команда юнаків Шевелівського навчально-виховного комплексу виборола І місце, команда дівчат Балаклійського ліцею - ІІ місце.

Вітаємо з перемогою!

 

Культура добросусідства 

     dobrosusidstvo 15.02.19У лютому в м. Сєвєродонецьку пройшов міжрегіональний авторський семінар-тренінг із методики роботи за програмою міжкультурної і громадянської освіти «Український віночок» курсу «Культура добросусідства» для педагогів закладів дошкільної освіти Луганської та Харківської областей. Захід відбувався за підтримки Мііністерства освіти і науки України в рамках виконання Інформаційно-дослідним центром «Інтеграція та розвиток», що фінансується Посольством Королівства Норвегії в Україні.

         У семінарі-тренінзі взяла участь вихователь-методист Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 2 Попова О.А. Організатори заходу представили оновлену програму та програмно-методичний комплекс «Український віночок. Луганщина». Колеги з Луганської області поділилися досвідом роботи з впровадження курсу «Культура добросусідства».

          Тиждень активної та продуктивної роботи пройшов  у дружній і позитивній атмосфері. Кожен день був насичений практичними вправами, активною роботою над собою, цінним досвідом, що надихнуло на впровадження курсу «Культура добросусідства»

 

Методична студія вчителів фізичної культури

seminar 26.02.1926 лютого на базі Андріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся практичний семінар для вчителів фізичної культури «Формування фізичної культури у процесі фізкультурно-спортивної роботи закладу».

Зінчук Я.М., методист районного методичного кабінету відділу освіти, ознайомила присутніх з метою, завданнями  та планом роботи семінару.

Шелест Т.В., директор школи, в своєму виступі «Форми та методи удосконалення сучасного уроку фізичної культури шляхом впровадження діяльнісного підходу» презентувала  систему організації  навчально-виховної роботи в закладі, впровадження в навчальний процес здов’язберігаючих технологій і надання можливості учням самореалізуватись засобами різних видів діяльності на уроках фізичної культури.         

   Учасники семінару мали змогу відвідати відкритий урок  фізичної культури в 9 класі з варіативного модуля «Баскетбол», який провела Буймістер З.В. Учитель  творчо підійшла до організації та проведення уроку, використавши сучасні педагогічні технології, зорієнтовані на розвиток особистості.

   Гостям був представлений спортивно-виховний захід із елементами флешмобу «Я люблю спорт!», який підготувала педагог-організатор Устиченко Н.А.

             Під час засідання методичної студії всі присутні мали змогу обмінятися думками та враженнями від побаченого. По завершенні засідання вчителі фізичної культури подякували всім організаторам за теплу зустріч, змістовне наповнення семінару, його практичну спрямованість.

 

Семінар для вчителів трудового навчання і технології

       trudnavch 25.02.1925 лютого в Балаклійському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті відбувся районний практичний семінар для вчителів предмету «Трудове навчання і технології » на тему: «Оновлення підходів щодо підготовки учнів до олімпіад, конкурсів». На семінарі керівником РМО Клюєвою І.М. та вчителем Андріївської ЗОШ № 1 Мошурою О.М. були проаналізовані результати районного і обласного етапів олімпіади з предмету та заслухано виступ про використання можливостей технологій і технік обробки матеріалів при виборі об’єктів проектної діяльності, який підготувала вчитель Андріївської ЗОШ №1 Татаренко А.В. Під час проведення практичного блоку семінару був проведений методичний марафон, де вчителі Клюєва І.М. із Залиманського ліцею, Карнаух Л.Л., вчитель міжшкільного навчально-виробничого комбінату, і Роздольський Ю.В., вчитель трудового навчання і технології Донецької ЗОШ № 2, під час уроків майстер- клас поділились досвідом із виготовлення виробів за технологією печворку (клаптикового шиття), конструювання одягу та виготовлення виробів із дерева. Семінар сприяв зростанню професійної майстерності педагогів.

         У роботі семінару взяла участь методист районного методичного кабінету Пономаренко Н.С.

 

Відбулося засідання районного методичного об’єднання практичних психологів

 

psihologi 21.02.1921 лютого 2019 року в Балаклійській загальноосвітній школі № 2 відбулося засідання районного методичного об’єднання практичних психологів. У своїх виступах доповідачі заходу торкались питань роботи працівників психологічної служби, а саме: відбулось обговорення листа Комунального вищого навчального закладу «Харківська академія неперервної освіти» стосовно апробації документації працівників психологічної служби у системі освіти України, під час якого творчою групою були висловлені зауваження та пропозиції щодо поліпшення змісту документації. Також під час інструктивно-методичного блоку було презентовано та подано на затвердження психологічний інструментарій практичних психологів для упровадження в професійну діяльність.

Щодо головної теми засідання «Емоційний інтелект як передумова успішної кар’єри» з доповіддю виступила Ладика В.В., методист психологічної служби районного методичного кабінету. У ході виступу методист висвітлена особливості прояву емоційного інтелекту в професійній діяльності психологів та акцентувала увагу на тому, що емоційний інтелект є важливим інструментом у практичній роботі психолога.

 

 

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

            neb. 10020 лютого ми вшановуємо пам’ять людей, які своїм життям заплатили за європейське майбутнє України, свободу і незалежність Вітчизни. Для нас є святим обов’язком не забувати всіх тих, хто загинув у Києві на Майдані під час революційних подій зими 2013-2014 років за краще майбутнє України, кого поєднали ідея і куля, кого в народі назвали «Небесною сотнею».

            З цієї нагоди у закладах загальної середньої освіти району протягом 18-20 лютого з учнями проведені години спілкування, уроки-реквієми, лекції, семінари, засідання «круглих столів» за темами: « Героям слава!»,» Зима, що нас змінила», « Лиш той достойний слави і свободи, хто кожен день іде за них на бій», «З Україною в серці « Ніхто, крім нас…», « Герої нашого краю – патріоти України, єдиної суверенної держави», «Герої сьогодення», «Подвиг, що не підвладний часу», «Недопустимість порушень прав людини і громадянина України», «Причини початку Революції гідності в Україні», « Події в Україні в листопаді 2013 – лютому 2014 роках очима дітей», « Хто вони, Герої Небесної Сотні?»., « Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ!» Під час проведення заходів учням демонструвались кадри з документальних кінофільмів, відеоролики про події на Майдані п’ятирічної давності.

            Вчителями історії, класними керівниками, учнями-екскурсоводами була звернута особлива увага на подвиг харків’ян – Героїв Небесної Сотні, які були учасниками акцій протесту на Майдані, Євгена Котляра, Влада Зубенка та Юрія Паращука.

            Заходи проводились у шкільних музеях, біля куточків національної гордості і слави «Герої не вмирають!». У бібліотеках були оформлені тематичні виставки літератури та плакатів «Україна в боротьбі за державність», « В єдності – сила народу», конкурси малюнків «Пишаюся тобою, Україно!», «В руках дітей майбутнє України».

            20 лютого старшокласники шкіл міста і вчителі взяли участь у врочистому вшануванні Героїв Небесної Сотні « Кращі з кращих – за свободу!» в Балаклійському районному краєзнавчому музеї, де присутні вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання і в ім’я яких прозвучала пісня-реквієм «Плине кача». А вчитель історії Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені О.А.Тризни Покровська Регіна прочитала власні вірші, присвячені цій даті.

 

Відкриття класу робототехніки в Донецькій ЗОШ № 2

        brobots19 лютого в Донецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 сталася визначна подія – відкрився перший на Харківщині і 11-й в Українi клас робототехніки. Цьому передувала велика робота: підбір приміщень, їх ремонт, облаштування, підготовка кадрів для роботи з дітьми. На його створення за підтримки АТ «Укргазвидобування» було спрямовано 2 млн.238 тис. грн.. За ці кошти було обладнано та забезпечено сучасною оргтехнікою 16 місць для дітей, місце викладача і майстерню.

      Тут учні донецьких шкіл навчатимуться основам електроніки, програмуванню та 3-D моделюванню.

      Право перерізати символічну стрічку в клас було надане Чаусу В.А., директору з корпоративних та загальних питань АТ «Укргазвидобування», Масельському С.І., голові Балаклійської районної державної адміністрації,Чернову С.І., голові Харківської обласної ради , та учениці 4 класу школи Бутко Уляні.

      За ІТ-технологіями – майбутнє, економічний розвиток держави. Школа робототехніки – це класно, це круто!

    Після урочистого відкриття класу педагогами був проведений майстер-клас з виготовлення світлофора зі звуковим сигналом.

 
Головна Новини