Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

«Агенти змін 2021-2022 навчального року навчаються»

agentyzmin 31.10.19Із 28 до 31 жовтня 2019 року на базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А. Тризни відбулося навчання вчителів 3-4 класів району відповідно до Концепції «Нова Українська школа».

Педагоги вкотре дивували своїми компетентнісними підходами на шляху до Нової української школи. Під час навчання вчителі шукали спільні цінності навчання у школі, вивчали особливості розвитку сучасних першокласників, говорили про дітей нового покоління. Тематичний тиждень опановували через стратегію критичного мислення. Завдяки різним технологіям педагоги опановували велику кількість матеріалу як теоретичного, так і практичного.

 

Відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури

olimpukrmova3 листопада 2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури, в якому взяли участь учні 7-11 класів закладів загальної середньої освіти району. Протоколи результатів олімпіади будуть розмішені в розділі «Методичний кабінет. Олімпіади».

 

 

Розпочався ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

tryd2 листопада 2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, в якому взяли участь учні 8-11 класів закладів загальної середньої освіти Балаклійського району. Протоколи результатів олімпіади будуть розмішені в розділі «Методичний кабінет. Олімпіади»

 

Продовжуємо працювати за «Впевненим стартом»

vpevn.start 01.11.191 листопада 2019 року в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 4 відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів та вихователів дітей старшого дошкільного віку, які впроваджують освітню програму «Впевнений старт».

Педагоги змінюються самі, змінюють інструменти для роботи, змінюють своїх вихованців. Адже, «Впевнений старт» є унікальним явищем сучасної освіти, здатним об’єднати всіх учасників освітнього процесу навколо позитивних змін у дошкільній освіті.

Вихователі-методисти Іванченко Н.М., Плісак А.Г., Попова О.А та вихователі Целуйко Т.В., Крамаренко О.М. провели майстер-класи та поділилися досвідом упровадження комплексу «Впевнений старт».

Педагоги отримати нові знання для виховання дитини-дошкільника на сучасному етапі розвитку нашого суспільства.

 

 

Семінар для керівників закладів дошкільної освіти району з питань безпеки

життєдіяльності та цивільного захисту 

       obzh30.10.1930 жовтня 2019 року на базі Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 2 був проведений семінар для керівників закладів дошкільної освіти Балаклійського району на тему «Збереження здоров’я та безпека життєдіяльності дитини – пріоритетний вектор роботи в закладах дошкільної освіти».

Завідувач Шпак Л.В. презентувала матеріали досвіду роботи з питань безпеки життєдіяльності в закладі, створеними умовами щодо цивільного захисту та безпеки дітей і працівників.

Вихователі ДНЗ № 2 Рябініна О.М. та Старусьова Т.І. поділилися досвідом роботи з безпеки життєдіяльності дітей.

Вихователь Старусьова Т.І. запропонувала учасникам семінару коло спілкування з дітьми старшого дошкільного віку на тему «Знавці пожежної безпеки». Під час якого діти пригадали екскурсію до пожежної частини міста за допомогою світлин, продемонстрували свої знання та компетентність щодо пожежної безпеки під час дидактичних ігор за лепбуком «Пожежна безпека».

 

Актуальним блоком практичної частини семінару був виступ старшої медичної сестри закладу Ільїнської Л.Г., яка підготувала для слухачів практичний курс щодо першої домедичної допомоги під час травмування та опіків.

 

Вихователь-методист закладу Попова О.А. презентувала присутнім методичний посібник на тему «Тиждень безпеки дитини» з цікавим авторським матеріалом педагогів закладу.

 

 

Засідання методичних студій

met.stud29 жовтня 2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи   І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни, Балаклійської загальноосвітньої школи    І-ІІІ ступенів №2 та Балаклійського ліцею були проведені засідання методичних об’єднань вчителів навчальних предметів, які винесені на зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році, та з яких учні беруть участь у Всеукраїнських учнівських олімпіадах. Учасниками засідань були опрацьовані результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників 2019 року, визначено теми, за якими не змогли виконати завдання більше 50% учасників тестування. Учасники методичних студій працювали із сертифікаційними зошитами 2019 року та попередніх років. За підсумками роботи було визначено шляхи підвищення якості викладання предметів у закладах освіти району в 2019/2020 навчальному році у контексті Нової української школи.

У ході роботи методичних секцій були розглянуті методичні рекомендації, щодо проведення ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2019/2020 навчальному році.

 

 

Виїзний урок мужності та патріотизму

avdiivka26 жовтня 2019 року учні Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни, Балаклійських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 2, 3 разом зі своїми викладачами (Черненко В. В. та Гуменюк В. О.) у складі команди з Харківщини (міста Мерефа, Чугуїв та Ізюм) за ініціативи 92 окремої механізованої бригади, Департаменту науки і освіти Харківської області державної адміністрації та КУ «Харківський обласний центр молоді» відвідали місто Авдіївку. Учням було цікаво зустрітись з однолітками, які живуть на Сході України, поспілкуватися з ними, обмінятися думками. Першою гостинно відкрила двері молоді Авдіївська загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7. Адміністрація школи, педагогічний та учнівський колективи радо вітали школярів. Під час зустрічі учні обмінялись подарунками, але найголовнішим став діалог, що відбувся між ними. Діти зрозуміли, що найцінніше - це життя та мир. 

Зустріч з бійцями 92 окремої механізованої бригади теж залишила у школярів неймовірні враження. Музей під відкрити небом, зроблений бійцями власноруч, бліндаж, у якому вони живуть, настрій воїнів – все вразило дітей.

Етнографічний музей в Авдіївській загальноосвітній школі І-ІІ   ступенів № 3, в якому зібрано матеріал з різних куточків України, теж викликав неабияке захоплення в учнів.                                                    

Особливо вразила автобусна екскурсія Авдіївкою та мурал (велике графіті) вчительці, яка дивиться у бік Донецького аеропорту.

Цей Урок патріотизму та мужності нікого не залишив байдужим до долі України.

 

Проведення Дня цивільного захисту у навчальних закладах району

denzivzah     Відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту Балаклійського району на 2019 рік», 25 жовтня 2019 року у навчальних закладах району проведений День цивільного захисту, мета якого, перевірка здатністності учасників навчально-виховного процесу діяти в умовах виникнення надзвичайних ситуацій для захисту, рятування та збереження здоров'я людей. День розпочинався з загальношкільних лінійок за участю учнів молодших та старших класів, формувань цивільного захисту навчальних закладів. Важливою складовою проведення Дня цивільного захисту стали відкриті уроки, спортивні та військово-спортивні естафети, відпрацювання нормативів на випадок „Хімічної тривоги“, розбирання-збирання автомата Калашникова, надання першої домедичної допомоги У день проведення та під час підготовки актину участь брали представники РВ  ГУ ДСНС України у Харківській області, відповідальні працівники з питань цивільного захисту відділу освіти.

 

Методична студія вчителів предмета «Захист Вітчизни»

met.stud.zahustvitch«Я люблю Україну і вірю, що ви її теж любите…». Слова Богдана Ступки стали гаслом семінару-практикуму вчителів предмета «Захист Вітчизни», який пройшов 24 жовтня 2019 року на базі Балаклійського навчально-виховного комплексу. Тема семінару: «Здобуття первинних військових знань та практичних навичок –основа виховання самовідданих патріотів та захисників Вітчизни».

Заступники директора з навчально-виховної роботи презентували роботу закладу щодо впровадження національно-патріотичного виховання.  Учасники студії відвідали відкритий урок з теми: «Ведення вогню з місця по нерухомих цілях та цілях, що з’являються», який підготував Архипов Г.В., вчитель предмета «Захист Вітчизни» Балаклійського навчально-виховного комплексу.

Цікавим для всіх присутніх був фрагмент евакуації через вікно та естафета з військово-прикладних видів, де школярі продемонстрували знання та практичні навички, здобуті під час вивчення предмета «Захист Вітчизни».

Під час підведення підсумків семінару учителі поділилися своїми враженнями, відзначили високий рівень підготовки та зазначили, що виховання справжніх патріотів України передбачає забезпечення гармонійного співвідношення різних методів виховання учнів, які у майбутньому будуть без вагань служити на славу Україні.

 

Методична студія шкільних бібліотекарів

IMG-10218 жовтня 2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбулося засідання методичної студії для бібліотекарів за темою: «Шкільна бібліотека в умовах реалізації Концепції Нової української школи».

Під час роботи студії розглянуто питання роботи шкільної бібліотеки, як обов’язкового структурного підрозділу Нової української школи, якісного інформаційного забезпечення всіх учасників освітнього процесу, впровадження інноваційних форм і методів бібліотечного обслуговування користувачів бібліотек; висвітлено питання організації та проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020» .

Учасники семінару мали змогу відвідати бібліотеку-медіатеку, де бібліотекарі закладу поділились своїм досвідом роботи шкільної бібліотеки «Інноваційні технології шкільної медіатеки Нової української школи».

 За «круглим столом» бібліотекарі методичної студії обговорили нормативно-правові документи та перспективи розвитку шкільних бібліотек.

 

 

Обласний фестиваль ораторського мистецтва

     IMG-101З метою виявлення та підтримки лінгвістично обдарованих дітей Харківської області, сприяння розкриттю їхнього таланту, розумових здібностей, формування громадянської та загальнокультурної компетентностей, виховання почуття національної гідності й патріотизму, у межах відзначення Дня української писемності та мови  17 жовтня 2019 року у приміщенні Комунального закладу «Харківська академія неперервної освіти» відбувся обласний фестиваль ораторського мистецтва за темою «Людина завжди повинна пам’ятати, звідки вона пішла в життя (О.Довженко)».

    У Фестивалі взяли участь 58 конкурсантів з усіх районів області та міста Харкова. На сцені виступали палкі шанувальники рідного слова, красного письменства.

     Наш район представляла переможниця районного фестивалю, випускниця 11 класу Балаклійського ліцею Фалько Альона. Учениця яскраво продемонструвала свої ораторські вміння та посіла ІІ місце в цьому Фестивалі.

      Щиро вітаємо з перемогою!

 

Змагання з легкої атлетики

images12 жовтня 2019 року на  стадіоні «Вимпел» відбулись районні змагання з легкої атлетики, присвячені Дню Українського козацтва та Дню захисника України.

На змагання прибули команди з 25 закладів освіти  району.

У загальнокомандному заліку І місце виборола команда Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 3, ІІ місце – команда Вербівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  ІІІ місце –. команда Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів  №6.

Переможці в особистій першості за окремими видами змагань та команди – переможниці були нагороджені грамотами та кубками відділу освіти районної державної адміністрації.

 

Екскурсія до військової частини 3005 Національної гвардії України

ekskursiaВже стали доброю традицією зустрічі військовослужбовців військової частини 3005 Національної гвардії України зі школярами нашого району. 

З метою підвищення військово-патріотичного виховання молоді, з нагоди Дня захисника України 10 жовтня учні району відвідали військову частину 3005 Національної гвардії України.  

Курсанти та офіцери військової частини розповіли учням про особливості служби, навчання в Національній гвардії та перспективи, які вони можуть мати. Старшокласникам продемонстрували різні види сучасної зброї, ознайомили з її технічними характеристиками. Хлопці випробували свої вміння та навички в збиранні автомата. З великим задоволенням побували на занятті у професійного кінолога, відвідали казарму, де познайомились з умовами проживання та побутом військовослужбовців.

В учнів залишилися незабутні враження від екскурсії.

Діти висловили подяку керівництву військової частини 3005 за гостинність, дружелюбність, за неперевершену екскурсію, яка викликала багато позитивних емоцій в учнів та бажання захищати свою Батьківщину. Сподіваємось на подальшу співпрацю!

 

Обласні змагання зі спортивного орієнтування "Великі надії"

 

72155678 796205100829807 2163124952524390400 nЗгідно з планом роботи Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради на 2019 рік, затвердженим Департаментом науки та освіти облдержадміністрації, 5 жовтня у Лісопарковій зоні м.Харкова відбулися традиційні обласні змагання зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді «Великі надії». У заході взяли участь 230 юних орієнтувальників із 14 районів.

Команда Балаклійського району, яку представляли вихованці гуртка Центру дитячої та юнацької творчості, учні Балаклійських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 3, 6 та Балаклійського ліцею (керівник Черненко В.В.) посіла ІІ загальнокомандне місце.

 

Зовнішні освітні оцінювання

zovn.osv.ozinyvannya8 жовтня 2019 року у приміщенні Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відбулась розширена нарада директорів, заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти, керівників районних методичних об’єднань за участі директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренка та працівників центру. У ході наради було обговорено Стратегію розвитку освітніх оцінювань у сфері загальної середньої освіти України. Присутні ознайомились із системою підсумкових оцінювань на різних етапах здобуття повної загальної середньої освіти та системою національних і міжнародних моніторингових досліджень якості освіти. До учасників наради доведено загальні результати зовнішнього незалежного оцінювання по Балаклійському району за 2019 рік та окреслено основні напрямки діяльності, щодо покращення результатів ЗНО 2020.

 

Всеукраїнський зліт учнівських лісництв 

lisnukuЗ метою залучення учнівської молоді до природоохоронної та дослідно-експериментальної роботи в галузі лісового господарства, збереження біологічного різноманіття лісових екосистем 25–27 вересня 2019 року у місті Чернігові було проведено ІІ (фінальний) етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

В зльоті взяли участь 24 команди з усіх регіонів України. Команду Харківщини представляли учні Балаклійського навчально-виховного комплексу (Високобірське шкільне лісництво).

Програмою Зльоту було передбачено оформлення виставки-презентації досягнень учнівських лісництв, презентація досягнень учнівських лісництв та відкритий захист науково-дослідницької роботи в галузі лісового господарства.

Учасники Зльоту в ході презентації діяльності Іржавського лісництва державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» відвідали міні-дендропарк, комплекс з переробки шишок та зберігання насіння, тепличне господарство, декоративний розсадник, генетичні резервати.

Відбулися й освітні екскурсії «Агробіостанція  як модельна ділянка новітніх агротехнологій та сучасних тенденцій ландшафтного дизайну», а також «Природно-заповідні технології як майданчики науково-дослідницької роботи та екологічно-просвітницької діяльності учнівської молоді».

Вражаючими для учасників стали і екскурсії до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», закладання Алеї Єдності і Миру на території Агробіостанції Чернігівського обласного педагогічного ліцею, яка знаходиться в регіональному ландшафтному парку Ялівщина.

За підсумками конкурсу команда учнів Балаклійського навчально-виховного комплексу посіла почесне ІІІ місце і нагороджена Дипломом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Вітаємо Фурсала Євгенія, Коньшену Єлизавету, Денисенко Єлизавету, керівника команди Сидорову С. І. та представника Балаклійського лісового господарства Коновалова С. О. з перемогою!

 

Святкування Дня працівників освіти

den pracivnukiv jsvituБути вчителем, вихователем, наставником – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива натхненна праця, що збагачує світ знаннями, милосердям, людяністю.

У першу неділю жовтня усі навчальні заклади нашої країни відзначають свято – День працівників освіти. Цей день для педагогів особливий. Це святкове вбрання, аромат квітів, звучання святкової музики, панування піднесеного святкового настрою.

3 жовтня 2019 року в районному Будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівників освіти. З вітальним словом до освітян звернулася заступник голови районної державної адміністрації Панасенко Валентина Михайлівна, яка від щирого серця привітала присутніх зі святом та побажала натхнення, здоров’я на довгії літа, щастя, благополуччя, миру, любові та злагоди.

На свято були запрошені ветерани праці, яких привітали квітами та солодощами.

На заході відбулася церемонія нагородження освітян: за значні трудові здобутки, високі досягнення в освітньому процесі, професіоналізм, вагомий внесок в організацію роботи з обдарованими дітьми.

Шановні вчителі, щира подяка Вам за постійну самопожертву і щоденну самовіддачу, благородну любов і турботу, віддане служіння улюбленій справі, терпіння, наполегливість і високий професіоналізм.

 

 

Продовжуємо створювати додаткові місця

для дітей дошкільного віку  

       yakovenkivskДошкільна освіта - обов’язкова первинна складова системи  неперервної  освіти,  а дошкільний  віковий  базовий  етапоснова фізичного, психологічного та  соціального  становлення  особистості  дитини.

       На передодні Дня працівників освіти, 3 жовтня 2019 року, за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Тищенко В.О. в Яковенковському ліцеї відкрито дошкільну групу на 20 місць. Для сталого її функціонування із районного бюджету виділено кошти на загальну суму 100,000 тис. грн. для поточного ремонту приміщення для розміщення групи та придбання необхідного обладнання: меблі, м’який інвентар, дидактичний матеріал та іграшки.

       У чарівній країні дитинства малят щодня чекатиме безліч корисних занять, ігор, справ та захоплень.

       Є садочок на селі, значить, продовжується життя! Радісно на душі, коли це робиться для дітей. Адже юне покоління – це наша гордість, надія, наше майбутнє, а значить, майбутнє України.

 

 

 

Районний фестиваль ораторського мистецтва 2019

         oratorskeЗ метою виявлення та підтримки лінгвістично обдарованих дітей нашого району, сприяння розкриттю їхнього таланту, розумових здібностей, формування громадянської та загальнокультурної компетентностей, виховання почуття національної гідності й патріотизму, у межах відзначення Дня української писемності та мови 1 жовтня 2019 року у Балаклійському ліцеї відбувся районний фестиваль ораторського мистецтва за темою «Людина завжди повинна пам’ятати, звідки вона пішла в життя (О.Довженко)».Усіх шанувальників мистецтва слова привітали ведучі та танцювальний гурт Балаклійського ліцею.

У районному фестивалі ораторського мистецтва взяли участь 22 учні 10 та 11-х класів із 18 закладів загальної середньої освіти району. На сцені ліцею виступали палкі шанувальники рідного слова, красного письменства, всі ті, для яких майстерне володіння рідним словом є одним із життєвих пріоритетів. Кожен з учасників засвідчив неперевершений талант закоханого в рідне слово читця. Абсолютним переможцем фестивалю журі визнало Фалько Альону, ученицю 11-го класу Балаклійського ліцею, яка буде представляти Балаклійський район в обласному етапі фестивалю.

Вітаємо з перемогою!

 

Всеукраїнський День дошкілля – 2019 

     kiiv doshkilОсінь щедра на наші професійні свята. 27 вересня 2019 року в Києві, в Палаці дітей та юнацтва відбулися урочисті заходи організовані Міністерством освіти і науки України з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля.

        Цього року участь у святкуванні взяла методист з дошкільного виховання районного методичного кабінету відділу освіти Тетяна Рибалка.

      Серед почесних гостей свята була присутня Міністр освіти і науки України Ганна Новосад, яка привітала працівників дошкілля. “Я хочу вам подякувати за те, що ви робите одне із найскладніших завдань у нашій освіті. Ви першими приймаєте дітей у систему освіти, ви першими починаєте плекати в них особисті якості та компетентності. Як на мене, у нас у суспільстві є певний перекіс у сприйнятті дошкільної освіти як чогось другорядного, необов’язкового, як чогось, що має менше цінуватись, ніж шкільна та вища освіта. На мою думку, нашим спільним завданням має стати саме зміна цього сприйняття дошкілля, адже воно є початком дороги кожної дитини в освіті”,  —  звернулась до дошкільників Ганна Новосад. Вона наголосила, що дошкільна освіта має стати одним з пріоритетів і Уряду, і Верховної Ради України.

       Учасники зібрання мали змогу поспілкуватися з провідними розробниками програмно-методичного забезпечення дошкільної освіти, корифеями дошкільної справи в Україні. До уваги всіх присутніх були представлені виставки та майстер-класи. В урочистій частині відбувся святковий концерт, нагородження переможців, лауреатів фестивалів та конкурсів.

       Цей захід подарував фахівцям дошкільної освіти незабутні враження, позитивні емоції та чудовий настрій.

 

Свято дитинства

       doshkМинулого тижня у всіх закладах дошкільної освіти району пройшли заходи, присвячені Всеукраїнському Дню дошкілля. Дуже весело та цікаво пройшли святкові концерти, підготовлені силами дошкільнят. Діти та дорослі поринули у світ дитинства. Двері закладів були відкриті для батьків вихованців, де вони мали змогу поспілкуватися з педагогами на теми, які їх хвилюють, докладніше познайомитись із життям дитячих садочків, прийняти участь у святкових урочистостях, підготовлених до Дня дошкілля.

 
Головна Новини