Відділ освіти Балаклійської міської ради
Новини

Як працюватимуть заклади освіти з 25 січня - роз’яснення МОН

 

60099896a1a20273674547З 25 січня продовжують діяти обмежувальні протиепідемічні заходи для закладів освіти, визначені постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236. Водночас додаткові обмеження, встановлені на період 8-24 січня, втрачають силу.

           Згідно з документом, на період дії карантину заборонено:

  •         відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  •          відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  •           проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).

           Додаткові обмежувальні заходи для закладів освіти, встановлені на період 8-24 січня 2021 р., не діятимуть з 25 січня. 

          Окрім того, під час карантину самоізоляції підлягають особи, які прибувають в Україну для навчання у закладах вищої освіти з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19. Ця норма не застосовується до осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою. 

         Самоізоляції також підлягають ті, хто прибуває з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, крім осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворими на COVID-19. Зокрема, ця норма щодо самоізоляції стосується:

  •         осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;

           здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

 

День Соборності України – єднання сили й духу народу

          Den Sobornosty 202122 січня 2021 року в Україні відзначається одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, – День Соборності України.

         Офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році – проголошення Акту злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше – 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки.

           Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відобразити саме його. Найбільш знаковий захід відбувся в 1990 році.

         21 січня 1990 р. патріотичні сили організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України. Основне русло суцільним ланцюгом починалося в Івано-Франківську від Центрального народного дому і тягнулося до Стрия, де приєднувалося незначне відгалуження з поодиноких учасників із закарпатського напрямку. Зі Стрия живий шерег прямував до Львова, звідти — до Тернополя. Далі маршрут проходив через Рівне, Житомир — і до Софійської площі в Києві. За різними оцінками, участь в акції взяли від 0,5 до 3 мільйонів українців

            День Соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне із свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити. З нагоди цього свята у закладах освіти Балаклійщини в дистанційному режимі будуть проведені виховні години, години спілкування. Учні долучились до конкурсу відеопривітань до Дня Соборності України, що проводить Комунальний заклад «Харківська обласна станція юних туристів».

         Вітаємо всіх з Днем Соборності! Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!

 

Пробне ЗНО-2021: старт реєстрації

probne zno 2021З 5 січня до 19 січня 2021 року на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти доступна програма реєстрації охочих узяти участь у пробному ЗНО.

Щоб зареєструватися, потрібно заповнити реєстраційну форму, зайти до особистого кабінету учасника пробного ЗНО за логіном і паролем, отриманими під час реєстрації, роздрукувати квитанцію, оплатити послугу з проведення пробного ЗНО, за 5-7 днів в особистому кабінеті учасника пробного ЗНО перевірити факт зарахування коштів.

Цьогоріч кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, а також додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Відтак можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Тестування з усіх навчальних предметів відбудуться 10 квітня 2021 року.

Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНОРезультати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

 

Зимова казка

        Novorichni ranku 2020Новорічне свято – це неймовірна подорож у казковий світ веселощів та пригод.

       Кожного року колективи закладів дошкільної освіти з особливим настроєм підходять до підготовки та проведення новорічних заходів. Цікаві сценарії, музичний супровід, казкові гості створили святкову атмосферу, забезпечили святковий настрій та залишили чудові враження дітям на весь рік. Казкові герої залучали дітей у дивовижний світ казки веселими хороводами, запальними танками, завзятими іграми.

    Усі учасники святковий дійств отримали невичерпне задоволення та радість.

 

Вітаємо учасників

 І (районного) обласного конкурсу «Кращий вихователь Харківщини» у 2020 році

        vihovatel roky 202023 грудня 2020 року відбулося нагородження учасників І (районного) туруобласного конкурсу «КращийвиховательХарківщини» у 2020 році.

        Номінація «Вихователь-методист»:

       І місце – Бородай Ольга Олексіївна, вихователь-методист Савинського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 Савинської селищної ради Балаклійського району Харківської області;

ІІ місце – Попова Ольга Анатоліївна, вихователь-методист Балаклійського  дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 2 Балаклійської міської ради Харківської області.

Номінація «Вихователь дітей  груп компенсуючого типу»:

І місце – Кашина Оксана Вікторівна, вихователь Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 7 комбінованого типу Балаклійської міської ради Харківської області;

ІІ місце – Комишан Марина Станіславівна, вихователь Балаклійського  дошкільного навчального закладу (дитячого садка) № 8 компенсуючого типу Балаклійської міської ради Харківської області.

Номінація «Вихователь дітей раннього віку»:

І місце – Григор’єва Олена Григоровна,вихователь Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 4 Балаклійської міської ради Харківської області;

ІІ місце – Скринник Наталія Миколаївна, виховательВербівського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) Вербівської сільської ради Балаклійського району Харківської області.

Учасники нагороджені Грамотами відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації і районної організації профспілки працівників освіти і науки України та грошовими преміями.

 

Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2021»

Nagorodgennya Uchitel roky 202023 грудня 2020 року відбулося нагородження учасниць І (зонального) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» у номінаціях «Керівник закладів освіти», «Математика», «Українська мова та література». Цьогоріч у конкурсі прийняли участь 13 педагогічних працівників закладів освіти району.                                                              

Якість представлених, знань і умінь («Тестування», «Дистанційний урок», «Майстер-клас») вчителів засвідчили педагогічну майстерність, всебічну ерудицію, добру обізнаність і володіння інноваційними, дистанційними технологіями навчання, розкрили системи роботи вчителів з актуальних проблем педагогіки. Конкурсантки виявили професіоналізм, творчий підхід при проведенні дистанційних уроків, майстер-класів.                                                     

Нагороджені Грамотами відділу освіти  Балаклійської районної державної адміністрації і районної організації профспілки працівників освіти і науки  України та грошовими преміями переможці, які посіли І місце в І (зональному ) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»:

-          Шелест Тетяна Василівна, директор Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, у номінації «Керівник закладу освіти»;

-    Товарницька Леся Іванівна, вчитель української мови та літератури Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, у номінації «Українська мова та література»;

-          Глінка Ганна Іванівна, вчитель математики Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, у номінації «Математика.

Нагороджені Грамотами відділу освіти  Балаклійської районної державної адміністрації і районної організації профспілки працівників освіти і науки  України та грошовими преміями лауреати, які посіли ІІ місце в І (зональному ) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»:

-         Щелканова Тамара Віталіївна, вчитель української мови та літератури Андріївської ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 2, у номінації «Українська мова та література»;

-           Корнієнко Світлана Іванівна, вчитель математики Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені О.А.Тризни, у номінації «Математика»;

-      Городнич Людмила Георгіївна, вчитель математики КЗ «Вишнівська гімназія», у номінації «Математика».

Нагороджені Грамотами відділу освіти  Балаклійської районної державної адміністрації і районної організації профспілки працівників освіти і науки  України та грошовими преміями лауреати, які посіли ІІІ місце в І (зональному ) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»:

-      Зеня Юлія Анатоліївня, вчитель української мови та літератури Балаклійського НВК, у номінації «Українська мова та література»;

-          Степанець Анастасія Олександрівна, вчитель математики Андріївської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, у номінації «Математика».

Нагороджені Грамотами відділу освіти  Балаклійської районної державної адміністрації і районної організації профспілки працівників освіти і науки  України та грошовими преміями фіналісти І (зонального) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»:

-          Степанова Неля Володимирівна, вчитель української мови та літератури КЗ «Савинський ліцей», у номінації «Українська мова та література»;

-          Кіріченко Ельвіра Олександрівна, вчитель української мови та літератури Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, у номінації «Українська мова та література»;

-          Бакшеєва Наталія Миколаївна, вчитель математики Чепільської ЗОШ І-ІІ ступенів, у номінації «Математика»

-          Яцун Тетяна Михайлівна, вчитель математики Веселівської ЗОШ І-ІІІ сступенів, у номінації «Математика»;

Мухомедова Алла Сергіївна, вчитель математики П’ятигірської ЗОШ І-ІІІ ступенів, у номінації «Математика».

 

Нарада керівників закладів загальної середньої освіти

      narada 1 021 грудня 2020 року відбулася нарада керівників закладів загальної середньої освіти району у форматі відеоконференції. У ході наради було обговорено нагальні питання організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти в умовах карантину та організації навчання з використанням дистанційних технологій. До відома керівників було доведено інформацію про особливості зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році, проведення сертифікації педагогічних працівників та попередження травматизму під час зимових канікул.

Керівників закладів загальної середньої освіти проінформовано про введення в дію з 01 січня 2021 року Санітарного регламенту, який не лише визначає медичні вимоги щодо безпеки освітнього середовища, але також регулює й освітні процеси.

Начальник відділу освіти Світлана ШВІД зобов’язала керівників закладів загальної середньої освіти контролювати організацію навчання з використанням дистанційних технологій у січні 2021 року, а саме платформи «Всеукраїнська школа онлайн» для роботи ЗЗСО під час дистанційного навчання та платформи для вчителів Learning Passport. Закликала керівників чітко дотримуватись карантинних вимого під час проведення новорічних та різдвяних свят.

 

Підготовка до проведення ЗНО в окрузі

   Pidgotovka do prov ZNO 2020 18 грудня 2020 року відділом освіти Балаклійської районної державної адміністрації під керівництвом Світлани ШВІД, начальника відділу освіти, було проведено нараду з керівниками закладів загальної середньої освіти, які визначені в окрузі як пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання (Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни, Балаклійські загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів №2, 3, 6, Балаклійський навчально-виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»).

Під час наради Лариса ТОЦЕНКО, консультант КУ «ЦПРПП» акцентувала увагу присутніх на нормативний документ «Порядок використання приміщень закладів освіти для проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі загальної середньої освіти», затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2015 №85, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2015 року за №175/26620. Особлива увага була звернута на забезпечення пунктів проведення ЗНО з англійської мови пристроями для програвання аудіо-компакт-дисків зі звуковим записом, акустична система якого відповідає необхідним вимогам.

Проводиться робота щодо підбору педагогічних працівників для роботи у пунктах тестування під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

 

Проведено І (районний) етап Всеукраїнського

конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

учнів-членів МАН України

MAN 2020З 02 листопада по 18 грудня 2020 року відділом освіти Балаклійської районної державної адміністрації у дистанційному режимі проведено І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. На розгляд журі було надано 42 науково-дослідницькі роботи, в яких учасники конкурсу розкрили мету та завдання своїх досліджень, провели аналіз літературних даних, представили самостійність та доказовість своїх суджень, наявність елементів наукової новизни. 

Оцінювання навчальних досягнень учасників з базових дисциплін показало достатній рівень знань більшості учнів з історії, української мови та літератури, географії, біології. Недостатньою залишається якість знань окремих учнів з  математики та фізики.

Під час захисту увага журі була направлена на вміння учнів аргументувати вибір теми досліджень, чітко і послідовно викладати матеріал, кваліфіковано вести дискусії.

         За висновками журі конкурсу, більшість науково-дослідницьких робіт виконано на високому рівні. Відзначено широкий аспект наукової тематики робіт, їхню актуальність та практичну спрямованість, використання місцевого матеріалу, належний рівень підготовки учнів до публічного захисту.

За підсумками проведення конкурсу журі визначило 30 переможців, з яких 27 будуть представляти Балаклійщину на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в м. Харкові.

           Бажаємо їм вдалого виступу і перемог на обласному етапі.

 

Карантинні обмеження для закладів освіти з 19 грудня 2020 року

19grudnya 2020Уряд продовжив дію карантину, встановленого через COVID-19, до 28 лютого 2021 року. Про актуальні протиепідемічні заходи, зокрема й ті, які стосуються закладів освіти, йдеться у постанові Кабінету Міністрів № 1236.

Положення, зазначені в постанові, вступають у силу з 19 грудня 2020 року.

На період дії карантину, зокрема, заборонено:

- відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами у понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;

- відвідувати заклади освіти здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;

- проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.

               Додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, з 8 до 24 січня 2021 р. на території України заборонено відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

 

Затверджено новий санітарний регламент для шкіл

noviy sanitarniy reglamentВ Україні діятиме новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який визначає медичні вимоги безпеки щодо освітнього середовища у всіх типах шкіл.

Новий санітарний регламент почне діяти з 1 січня 2021 року.

Відповідний документ затверджений Міністерством охорони здоров'я. Вимоги цього Санітарного регламенту обов'язкові для врахування при влаштуванні і обладнанні приміщень закладів освіти.

Новий санрегламент містить вимоги до організації освітнього процесу, вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання та вимоги до навчальних приміщень, зокрема, класів, кабінетів інформатики, фізкультурних залів та басейнів, приміщень допоміжного та підсобного призначення, пансіонів, санітарних вузлів тощо, а також норми щодо повітряно-теплового режиму в школі, освітлення приміщень, рівнів шуму та вібрацій.

Окрім того, регламент визначає норми з організації харчування та медичного обслуговування в школах.

 

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків

аварії на Чорнобильській АЕС

 

ChAES 2020З нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня)  в закладах освіти району відбулися тематичні заходи: уроки пам’яті «Чорнобиль – довгий слід трагедії», години спілкування з історії аварії на Чорнобильській АЕС, перегляд документального фільму «За хвилину до катастрофи». У  шкільних бібліотеках, музеях були оформлені тематичні виставки художньої літератури, експозиції, фотовиставки  «Наші земляки – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Проведено зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

          Світла пам’ять героям-ліквідаторам, які ціною власного життя зупинили розбурхану стихію некерованої ядерної реакції та врятували майбутнє для своїх нащадків.

 

Всеукраїнська школа онлайн

vseukr school 202011 грудня Міністерство освіти та науки України спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації України з метою забезпечення рівного доступу до якісної шкільної освіти учнів 5-11 класів запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».

Всеукраїнська школа онлайн – E-SCHOOL.net.ua – це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам. ВШО забезпечує учнів відеопоясненнями, конспектом, тестами та можливістю відслідковувати свій навчальний прогрес. А вчителів – необхідними методичними рекомендаціями та прикладами застосування сучасних освітніх технологій.

Навчальний контент платформи містить уроки з 18 основних предметів та розрахований на два тижні навчання відповідно до календарного плану, та щотижня він буде доповнюватися. Функціонал платформи буде постійно вдосконалюватися та розширюватися.

               Промо-ролик «Всеукраїнська школа онлайн»

               Інструкція для користувачів 

 

Внутрішня система забезпечення якості освіти у школах – розроблено методичні рекомендації

metod rekom yakosti osvitu2020Міністерство освіти і науки спільно з Державною службою якості освіти розробили методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти. Рекомендації оприлюднено на сайті МОН 30 листопада 2020 року.

Методичні рекомендації орієнтовані на допомогу школам у внутрішньому забезпеченні якісної освіти. Згідно з документом, система забезпечення якісної освіти у школі повинна мати не лише зовнішні стимули (ЗНО, інституційний аудит, атестація та сертифікація педагогічних працівників тощо), а й внутрішні інструменти.

Процеси навчання та управління школою можуть якісно вдосконалюватися самою школою. Для цього необхідно мати:

·   стратегію забезпечення якості освіти;

·   необхідні ресурси для організації навчання, інклюзивне освітнє середовище;

·   прозору систему оцінювання учнів, педагогічних працівників і директора;

·   механізми забезпечення академічної доброчесності;

·   сучасну інформаційну систему управління школою.

Важливо також розвивати партнерство учнів і вчителів, забезпечувати рівність і протидіяти булінгу (цькуванню), допомагати учням реалізувати індивідуальну освітню траєкторію, створювати для вчителів умови для професійного зростання.

             Крім того, школа може визначати і впроваджувати інші орієнтири, зважаючи на особливості її діяльності та потреби учасників освітнього процесу. Водночас важливим є розуміння, сприйняття та спільна реалізація таких орієнтирів учителями, учнями та їхніми батьками.

 

Всесвітня кампанія

«16 днів активізму проти гендерно-зумовленого насильства»

16 Dniv proty nasillyaВ Україні та світі гендерно-зумовлене насильство є розповсюдженим і систематичним явищем, що набуло ще більш вражаючих масштабів під час пандемії  COVID-19. В Україні 67 % жінок стверджують, що зазнали насильство; жінки та дівчата складають 78 % жертв домашнього насильства, 55 % жертв торгівлі людьми; менше 40 % жінок, які стикаються з насильством, звертаються за допомогою; з них лише 10 % звертаються до поліції. За даними Міністерства внутрішніх справ України у цьому році, порівняно з минулим – органами поліції отримано на 54 % більше заяв та повідомлень про факти домашнього насильства. Це свідчить і про зміну підходів у боротьбі з домашнім насильством, і свідченням готовності суспільства відкрито говорити  на цю тему.

Щорічно, з 25 листопада по 10 грудня, Україна приєднується до Всесвітньої  кампанії «16 днів активізму проти гендерно-зумовленого насильства». Цьогорічна тема кампанії звучить так: «Розфарбуймо світ помаранчевим: фінансуй, реагуй, запобігай, збирай дані!». Символом кампанії є помаранчевий колір, що уособлює в собі більш яскраве майбутнє, вільне від насильства.

Під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів Міністерством освіти і науки України рекомендується використання  матеріалів, що були підготовлені та адаптовані у рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні»:

  1. 1.Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» про попередження сексуального насильства щодо дітей у колі довіри;
  2. 2.Буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі» з рекомендаціями Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі для дітей та молоді;
  3. 3.Відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті;
  4. 4.Серія із 6-ти навчальних відеоуроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»: захист дітей онлайн, сексуальний шантаж, секстинг, секс-чатинг, грумінг, зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти.

  Усі матеріали проєкту доступні на сайті МОНУ за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/akciya-16-dniv-proti-nasilstva-mon-rekomenduye-provesti-urok-shodo-pitan-problem-u-simyi та Офісу Ради Європи за посиланням: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine та можуть використовуватися педагогічними працівниками, соціальними педагогами, практичними психологами під час проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи щодо запобігання насильства; розміщатися на офіційних вебсайтах закладів освіти та сторінках у соціальних мережах. Також МОН спільно з Громадською спілкою «А21 Україна» пропонує інформаційні матеріали для педагогічних працівників щодо протидії торгівлі людьми, з якими можна ознайомитися за посиланням:  https://drive.google.com/drive/folders/14BXXg4DvyD9hP7zgBebR92sFC6gxMygB.

 

Про День пам’яті жертв голодоморів

Golodomor 2020Традиційно на кінець листопада припадає жалобна дата - День пам’яті жертв голодоморів.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Тож, українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.

У 2008 році до 75-х роковин Голодомору, під керівництвом Українського інституту національної пам’яті була створена Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр., що складається з 18 регіональних томів та одного зведеного. Цей список не є вичерпним, робота зі встановлення масштабів Голодомору все ще триває.

28 листопада 2006 року законом України Голодомор 1932−1933 років був визнаний геноцидом українського народу.

       У День пам’яті жертв голодоморів заклади освіти вшанували заморених голодом хвилиною мовчання, долучились до скорботної акції "Запали свічку пам’яті". З  вихованцями, учнями були проведені  години спілкування, уроки, бесіди, лекції, учнівські конференції за темами: «Не кидайсь хлібом – він святий», «Душі померлих стукають в наші серця», «Гірка  пам’ять поколінь», «Скорботна  пам’ять  поколінь», «Голодомор 1932-1933 років – біль серця всієї України», «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу», «Розіп’яті душі  на хресті всевишньої печалі», «Голодомор та його  наслідки для  українського суспільства», мітинги-реквієми «Не згасни, Свічко  Пам’яті!», «Переписати історію не можна!», «В руках, що виростили хліб, не залишилось і зернини», «Голодомор на  Слобожанщині». У шкільних бібліотеках  були розгорнуті тематичні виставки  «Жнива скорботи», «Голод  1933 року  в Україні  очима  істориків, мовою  документів». Здобувачі освіти  взяли участь у перегляді кадрів документальної хроніки «Голод 33 року» та фільму «Голод» за  романом Василя Барки «Жовтий князь».

 

Учитель року - 2021

      Ychitel rocky 2020  Завершився І (зональний) етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» у номінаціях «Українська мова та література» та «Математика». Цьогоріч випробування відбулись у новому форматі, що стало викликом звичним стереотипам.                     

       Висловлюємо щиру подяку конкурсантам  за участь у конкурсі, членам організаційного комітету та журі - за організацію та проведення конкурсних випробувань.                                   

   Вітаємо Глінку Ганну Іванівну, учителя математики Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2,  з перемогою у номінації «Математика».                                                                                         

      Вітаємо Товарницьку Лесю Іванівну, вчителя української мови та літератури Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, з перемогою в номінації «Українська мова та література».

           На базі сектору освіти Шевченківської районної державної адміністрації відбувся І (зональний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» у номінації «Керівник закладу освіти».                                                                                                                                          

             Вітаємо Шелест Тетяну Василівну, директора Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, з перемогою у даній номінації.

         Переможці візьмуть участь у другому (регіональному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»

 

Проведення дистанційних тренінгів з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

distanciyni treningi 2020Комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Балаклійської  районної ради Харківської області» повідомляє, що Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти»  у період із 23 листопада по 11 грудня 2020 року будуть проведені  дистанційні тренінги з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

До участі в дистанційних тренінгах запрошуються учні закладів загальної середньої освіти, які готуються брати участь у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із таких навчальних предметів: англійської мови, астрономії, біології, географії, екології, економіки, інформатики, інформаційних технологій, історії, математики, правознавства, російської мови та літератури, української мови та літератури, фізики, хімії.

           Посилання на кожний тренінг буде розміщуватися на сайті Академії, вкладка «Розділи сайта», розділ «Учнівські інтелектуальні змагання» (у день проведення).

Проведення дистанційних тренінгів з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

Комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Балаклійської  районної ради Харківської області» повідомляє, що Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти»  у період із 23 листопада по 11 грудня 2020 року будуть проведені  дистанційні тренінги з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

До участі в дистанційних тренінгах запрошуються учні закладів загальної середньої освіти, які готуються брати участь у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із таких навчальних предметів: англійської мови, астрономії, біології, географії, екології, економіки, інформатики, інформаційних технологій, історії, математики, правознавства, російської мови та літератури, української мови та літератури, фізики, хімії.

Посилання на кожний тренінг буде розміщуватися на сайті Академії, вкладка «Розділи сайта», розділ «Учнівські інтелектуальні змагання» (у день проведення).

 

 І (районний) етап Всеукраїнського

конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

учнів-членів МАН України 

man 2020З 17 листопада 2020 року, дотримуючись основних нормативних документів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2,  відділом освіти районної державної адміністрації у дистанційному форматі проведено І тур районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

У написанні контрольної роботи взяло участь 42 учні із 16 закладів освіти району, які  змагаються  у 9  наукових відділеннях. Результати контрольної роботу будуть доведені учням під час захисту.

            Бажаємо їм вдалого виступу у наступних турах районного етапу конкурсу.

 
Головна Новини