Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

Розпочато реєстрацію на пробне ЗНО-2019

zno-2018-2019    Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації повідомляє, що з 8 січня по 31 січня триватиме реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2019. Вартість одного пробного тесту в Харківській області складає 132 грн.

       Інформація щодо реєстрації на пробне ЗНО 2019 року розміщена на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти у розділі «Пробне ЗНО».

Відповідно до пункту 4.7. Районної програми «Обдаровані діти» на 2019-2023 року учням 11-х класів закладів загальної середньої освіти району буде здійснено відшкодування коштів за участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні за один предмет.

 

 

Вифлеємський вогонь миру дарує надію!

plastuny04.01.1904 січня на Балаклійщину завітали представники  Харківського обласного осередку Національної скаутської організації України «Пласт», щоб передати Вифлеємський вогонь миру.

Передача Вифлеємського Вогню Миру – міжнародна скаутська акція, котра проходить кожного року, до святкувань Різдва Христового. Пластуни відзначили, що ця акція полягає у поширенні символічного вогню, який запалили на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Лідери учнівського самоврядування Балаклійщини радо прийняли вогонь з рук пластунів, як дар для своїх родин, близьких та знайомих. Нехай цей вогонь принесе усім нам мир, злагоду та добро.

 

 

 Звіт  про  роботу  освітньої галузі

narada03.01.19   У святково прикрашеній залі  Балаклійського ліцею  відбулась  нарада  керівників  закладів освіти  району, на  якій  були  підведені  підсумки роботи  освітньої галузі  району  за  2018 рік  та накреслені завдання  на  новий, 2019 рік. Зі  звітом  виступила  начальник  відділу освіти  С.А. Швід, її  виступ  супроводжувався  презентацією.

       Про формування  бюджету  галузі  на  2019 рік  доповіла Грузин Л.М., старший економіст  централізованої бухгалтерії  відділу освіти. Про особливості реєстрації на  пробне  ЗНО- 2019 року  виступ підготувала Тоценко Л.П., методист районного методичного  кабінету. З питання  попередження  травматизму  учасників  навчально-виховного процесу та забезпечення медичного обслуговування закладів oсвіти виступив Капуста А.Я., інженер з охорони праці.

        У  роботі  наради  взяла  участь голова районної організації профспілки  працівників освіти і науки І.О.Кожевнікова, яка привітала освітян району з прийдешніми  святами Нового року та Різдва Христового.

 

 Нова українська школа

nysh     З першого вересня 2018 року 737 учнів 46 перших класів навчаються за Концепцією Нової української школи, яка базується на засадах особистісно орієнтованої моделі освіти. У рамках цієї моделі школа максимально враховує здібності, потреби та інтереси кожної дитини, на практиці реалізуючи принцип дитиноцентризму. З цією метою змінено організацію простору класної кімнати.

    Усі кабінети перших класів обладнано комп’ютерною технікою (ноутбуки, багатофункціональні пристрої, ламінатори), придбано фліпчарти, меблі (учнівські комплекти столів та стільців, шафи для зберігання засобів навчання, контейнери для роздаткового матеріалу, меблі для зони відпочинку, килимки) для створення мобільних робочих місць для групової роботи. Шкільні кімнати забезпечено дидактичними матеріалами.

На новий освітній простір для закладів освіти району в рамках запровадження Нової української школи залучено з різних джерел фінансування понад 6 млн. грн.

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Створення опорної школи

savyncy    Одним із основних напрямів роботи освітньої галузі Балаклійського району  у 2018 році було створення Савинського освітнього округу та опорного закладу – Савинський ліцей з двома філіями.

    З різних джерел фінансування  виділено близько 10 млн. грн. для оновлення матеріально-технічної бази закладу. В опорному  закладі  замінено дах, проведено 100% заходи з енергозбереження (замінено вікна та двері), здійснено капітальний ремонт санітарних кімнат.  Усі класні кімнати облаштовано новими  шкільними меблями. Створено новий освітній простір. Кабінети біології, фізики, хімії та математики мають сучасні інтерактивні комплекси. Класні кімнати для  навчання учнів 1-х класів обладнано  відповідно до вимог концепції Нової української школи. Збудовано футбольний майданчик.

    Завдання Савинського ліцею як опорного закладу – це надання якісних знань, впровадження допрофільного та профільного навчання, створення рівних умов для навчання дітей сільської місцевості.

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Розвиток дошкільної освіти на Балаклійщині

  rik  Охоплення дітей дошкільною освітою є ключовим завданням у сфері дошкільної освіти району, яким передбачено створення додаткових місць для дітей дошкільного віку на базі закладів загальної середньої освіти. У 2018 році в районі відкрито 2 дошкільні підрозділи в Бригадирівському та Залиманському ліцеях, що дало змогу прийняти додатково 40 малят. 

       Сьогодні – це сучасні приміщення. Групові кімнати світлі й затишні, естетично оформлені з любов’ю до дітей, з розумінням їх потреб і особливостей. Заклади обладнані сучасними меблями, побутовою технікою, холодильним та технологічним обладнанням. А саме головне – пройняті жвавим настроєм, веселістю та ласкою.

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Святкове поздоровлення освітян

  osvitapozdorovlennya  Святково  вдягнені, стримані, проте помітно схвильовані 21 грудня зібрались педагогічні працівники області  в ошатному   приміщенні  Палацу  студентів   Національного  юридичного університету  імені  Ярослава Мудрого, серед яких була  і поважна делегація педагогів  Балаклійського району. Захід проходив  за участі голови Харківської обласної державної  адміністрації  Ю.О.Світличної, народного  депутата  Верховної Ради  України І.Луценко, заступника голови Харківської  обласної ради В. Скоробагача.

     Щирою була подяка  педагогам за сумлінну працю, за  професійні досягнення, що увінчались  результативними  успіхами  учнів на  Всеукраїнських учнівських олімпіадах та Всеукраїнському  конкурсі-захисті науково-дослідних робіт  Малої академії наук України. На заході  значна група  освітян  була  відзначена  нагородами, серед яких була і методист Балаклійського дошкільного навчального закладу №4 Н.Іванченко.

На завершення  педагогічного  форуму  освітян області – мистецьких подарунок – виступ молодого  українського  співака, композитора Романа Скорпіона.

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 53 обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду "Освіта Харківщини ХХІ століття"

vystavka27.02.18    19 грудня 2018 року на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» відбулася 53 обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Нова українська школа: ІКТ та STEM-технології в освітньому процесі та управлінні закладами освіти», яка проводилась у трьох номінаціях: «Наскрізне застосування ІКТ в освітньому процесі», «Модернізація змісту освіти засобами STEM-технологій», «Організація інформатичної освіти на засадах Концепції Нової української школи». Тематика виставки зумовлена вимогами постінформаційної  цифрової реальності, інноваційним підходом до змісту освіти, зокрема впровадження STEM-технологій та ІКТ в освітній процес, що спрямовано на формування й розвиток навчально-пізнавальних і творчих якостей особистості, удосконалення методичної віртуозності в побудові уроку. 

 

У роботі виставки взяла участь Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2, яка презентувала  свої наробки за темою виставки, провела цікавий  майстер-клас та була відзначена дипломом ІІІ ступеня.

Виставка стала майданчиком для отримання нової інформації, обміну досвідом, ідеями щодо впровадження STEM-освіти.

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Всеукраїнський тиждень права – 2018

tigden prava    З метою надання правової освіти дітям, формування у них правової свідомості з 10  по 14 грудня 2018  в закладах освіти району було  проведено  різноманітні заходи до Всеукраїнського тижня права.

  Тиждень розпочався проведенням Всеукраїнського уроку «Права людини». До цього уроку заклади підготували тематичні газети, стіннівки, у бібліотеках-книжкові виставки літератури правового змісту.

      Для учнів 1-4 класів були проведені цікаві подорожі «Україна - єдина країна», конкурси казок «Великі права маленької людини», бесіди «Я маю право на права», «Скажемо булінгу «Ні», «Наші права-щасливе дитинство». На кожному із заходів  учні розширили знання про поняття «право», «Декларація», виконали різноманітні ігрові вправи на закріплення отриманих знань.

     Для учнів 5-8 класів проведено низку виховних годин, бесід, семінарів, лекцій «Ненасильницьке спілкування – мова життя», «Протидія булінгу в школі».

       Школярі дізналися, з якого віку, як і де підліток може захистити свої права та інтереси – самостійно або за допомогою законних представників.

     Для учнів 9-11 класів було організовано правові конкурси «Сторінками Загальної декларації прав людини», брали участь у правових рингах «Закон і ми. Конвенція ООН про права дитини». В рамках тижня учні 9-11 класів були запрошені до  Національного університету  імені Ярослава Мудрого. Учні відвідали криміналістичний полігон та музей криміналістики, отримали сучасну інформацію про новітні технології в юриспруденції та подальше застосування їх на практиці.

         На базі  Балаклійської ЗОШ №2, відбулося засідання районної ради старшокласників «Нова Хвиля» під гаслом «Знаю! Вмію! Захищаю!».

         В Балаклійських  ЗОШ №1, 2, 3, Балаклійському ліцеї, КЗ «Савинський ліцей»,  пройшли зустрічі з представниками Балаклійського відділу поліції ГУНП в Харківській області.

      Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширяти знання про їх права.

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Першість району з військового багатоборства

edynoborstvo    Відповідно до Календаря спортивно-масових заходів серед учнів закладів загальної середньої освіти району «Спорт протягом життя», з нагоди Дня Збройних сил України 11 грудня 2018 року на базі Балаклійського навчально-виховного комплексу були проведені змагання на першість району з військового багатоборства.

Участь у першості взяли команди з 17 закладів освіти  району. Змагання складалися з чотирьох етапів: стрільба з пневматичної зброї, підтягування, спорядження магазину, одягання протигазу.

 У напруженій і водночас цікавій боротьбі призові загальнокомандні місця вибороли:

І місце – команда Балаклійського ліцею;

ІІ місце – команда Балаклійського НВК;

ІІІ місце – команда Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6.

Вітаємо з перемогою!

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Районні змагання з міні-футболу

IMG-3e214d566c98c63b86a92bf785eaaf4d-V    08 грудня 2018 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А.Тризни відбулись районні змагання з міні-футболу.

На змагання прибули команди з 12 закладів освіти району: 5 команд дівчат та 7 команд юнаків.

Серед дівчат у загальнокомандному заліку І місце виборола команда Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1,  ІІ місце – команда Вербівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІІ місце – команда Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 2.

Серед юнаків місця розподілились наступним чином: І місце –  команда  Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 1 ім. О.А.Тризни , ІІ місце – команда Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 6, ІІІ місце – Шевелівського  НВК.

Переможці були нагороджені грамотами відділу освіти районної державної адміністрації.

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Місцеве самоврядування – це ми!

650x480-toHeight-100-images djmediatools img 5370.jpg.4    Напередодні Дня місцевого самоврядування, 6 грудня  2018 року, в Харківській обласній державній  адміністрації  відбувся урочистий прийом, на якому  нагороджували  переможців обласного конкурсу «Місцеве самоврядування – це ми!». Учениця 10 класу Шевелівського  навчально-виховного  комплексу  Шапірова  Катерина   посіла  ІІІ місце в номінації  індивідуальний письмовий твір «Що таке місцеве самоврядування?»  і  була  нагороджена  дипломом  та  цінним  подарунком. Велика вдячність  вчителю Горяіновій Ірині Олександрівні  за  організаційно-методичний супровід  підготовки роботи.

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Підсумки І (зонального) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2019"

uchitel    Завершились зональні конкурсні випробування І туру всеукраїнського  конкурсу «Учитель року-2019». Сходинками педагогічного олімпу крокували 10 педагогів із 9 закладів освіти району У цьому році вчителі Балаклійського району взяли участь у конкурсі за номінаціями:  «Географія», «Вчитель інклюзивного класу», «Основи здоров’я». У зональних змаганнях конкурсу вчителі географії та інклюзивного класу проходили конкурсні випробування на базі міських шкіл, а вчитель основ здоров’я - на базі Ізюмського району. Учасники продемонстрували педагогічну майстерність у таких випробуваннях: «Тестування з фахової майстерності», «Методичний практикум», «Проект», «Дослідження», «Практична робота» та «Урок».

Члени журі відзначили оригінальність, практичну спрямованість педагогічних ідей і технологій, представлених конкурсантами, та підвели підсумки відповідно до критеріїв оцінювання За підсумками журі зональних змагань учитель географії Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1  Сумець Ольга Вікторівна стала переможницею І туру і буде представляти наш район на ІІ (обласному) турі. ІІ місце посіла учитель географії Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Білоусова Ганна Олександрівна, ІІІ місце – вчитель географії  Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім.О.А.Тризни Громова Олена Вікторівна.

В номінації «Вчитель інклюзивного класу» призерами стали: Самойлова Наталія Леонідівна, вчитель початкових класів Балаклійського навчально-виховного комплексу, Шевченко Тетяна Іванівна, вчитель початкових класів Яковенківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Вчитель основ здоров’я П’ятигірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Коняхіна Наталія Іванівна стала переможницею в номінації «Основи здров’я».

Велика вдячність конкурсантам, які гідно представили свої  заклади освіти  на конкурсі «Учитель року-2019», продемонстрували дуже цікаві уроки, одержали достойні результати на фаховому тестуванні та виявили неабиякі творчі таланти при створенні проектів, а також велика подяка адміністраціям відповідних закладів освіти, які виявили увагу   до  конкурсу фахової майстерності.               

 

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Розвиток мовлення дітей раннього віку

movlennya    Оволодіваючи мовленням, вивчаючи мову, дитина засвоює систему знань, суспільно прийняті норми поведінки — основу її життєвої компетентності, тобто, «оволодіває наукою і мистецтвом жити серед інших». З огляду на це проблема розвитку мовлення дитини завжди була однією з центральних у дошкільній освіті. Саме цій темі був присвячений семінар-практикум для вихователів груп раннього віку в Донецькому дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 2.

   Колеги поділилися практичним  досвідом роботи закладу щодо використання арт-буків у роботі з дітьми та  показали заняття з розвитку мовлення і культури мовленнєвого спілкування та художньої літератури на тему: «Курча» за В. Сухомлинським. Керівник районного методичного об’єднання Коновалова О.П. провела науково-методичний блок у формі тренінгу, де вихователі працювали в групах та виконували різноманітні вправи, спрямовані на закріплення знань із розвитку мовлення дітей раннього віку відповідно до програми «Дитина». Вихователі мали можливість потрапити на педагогічну кухню, де створювали «рецепт» цікавого та ефективного заняття з розвитку мовлення, додавши до нього секрети педагогічної майстерності. Педагоги творчо підійшли до завдання,  і кожна група презентувала свій особливий «рецепт». Завершився семінар вправою «Вінок взаємодії», що символізував плідну роботу та позитвні емоції, які панували протягом всього семінару.

      Наприкінці семінару були надані методичні рекомендації щодо ефективності проведення мовленнєвих занять та підведені підсумки роботи.

 

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Балаклійщина долучилась до акції  «Гвардійська родина – тобі, Україно!»

IMG-e2b17cfce2d63a5c7e5ba777ac2803d7-V     У рамках співпраці Балаклійського району з військовою частиною 3005  Національної гвардії України, заклади освіти району підтримали благодійну акцію «Гвардійська родина – тобі, Україно!», яка спрямована на надання гуманітарної допомоги дітям Луганщини. Учні, педагогічні колективи підготували пакунки з книжками, канцелярією, іграшками та солодощами.  

Завдяки зусиллям військовослужбовців, співпраці вчителів та учнів цього року традиційно родинне свято Миколая перетвориться на свято єднання українців з різних куточків держави у єдину міцну родину.

 

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Нарада керівників

narada    27 листопада в Балаклійській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 імені О.А.Тризни під головуванням начальника відділу освіти Швід С.А. відбулась нарада керівників закладів освіти. На порядок денний наради були винесені такі питання:

  • Про виконання заходів щодо  модернізації мережі закладів дошкільної, загальної середньої  та позашкільної  освіти.
  • Про заходи з охорони життя та безпеки учасників освітнього процесу.
  • Про  підготовку закладів освіти  до роботи в осінньо-зимовий період.
  • Про охоплення навчанням дітей і підлітків  шкільного віку.
  • Про організацію проведення ЗНО-2019.
  • Про виконання статей 30,31  Закону України «Про освіту».
  • Про затвердження Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти.
  • Про запобігання та протидію насиллю та попередження булінгу серед учнівської молоді.

 По кожному з розглянутих питань були прийняті рішення.

 У роботі наради керівників взяла участь Толмач Л.С., фахівець з профорієнтації Балаклійської філії Харківського обласного центру зайнятості населення, яка подякувала за тісну співпрацю в питанні профорієнтації школярів та порадила,як заповнити  учням анкети «Професія моєї  мрії».

     Завершилась нарада відвіданням   Балаклійського районного краєзнавчого музею з метою  поглиблення знань про  минуле рідного краю, ознайомлення з  його видатними  людьми та перегляду  нових експозицій «Стала слава козацька славою України», «Гірка каша з голодного дитинства», «Відроджені скарби Балаклійщини».                

 

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Компетентнісний підхід до дітей як умова забезпечення якості освіти та соціалізації особистості

gfdfdg          Зміна освітніх пріоритетів орієнтує педагогів на принципову перебудову сучасного процесу навчання, в якому домінує набуття дитиною особистого досвіду життя, що забезпечує формування її життєвої компетентності, сприяє максимально повному розкриттю базових особистісних якостей. Розвиток цілісної, життєво компетентної особистості – головне завдання, яке стоїть перед сучасною дошкільною освітою. Саме цьому важливому питанню було присвячене засідання районного методичного об’єднання  вихователів II молодших груп на тему: «Компетентнісний підхід до дітей як умова забезпечення якості освіти та соціалізації особистості», яке відбулося в Савинському ДНЗ (яслах-садку) № 1.  У теоретичній частині семінару до уваги слухачів була запропонована презентація на тему: «Компетентісний підхід – пріоритетний напрямок сучасної дошкільної педагогіки», в змісті якої висвітлювались норми і положення Базового компонента дошкільної освіти  як основного орієнтира для вихователя у визначенні необхідного об’єму знань, умінь і навичок дітей та  можливість вибору інноваційних моделей впровадження компетентнісного підходу в освітню діяльність. Інтерактивні вправи, робота в групах та індивідуальні завдання для учасників семінару створили умови для розвитку їх творчого потенціалу, сприяли підвищенню рівня  інноваційної культури, методичної готовності до подальшого впровадження компетентнісного підходу в роботу закладів дошкільної освіти. У практичній частині семінару педагоги створили та креативно   презентували імідж-проект  під назвою «Модель життєво-компетентної особистості дитини». Наприкінці засідання педагоги поділились своїм професійним  досвідом та  обмінялися думками щодо  створення сучасного освітнього середовища як основи майбутнього успіху кожної дитини.

 

 

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 24 листопада – День памяті  жертв Голодомору  1932-1933 років  в Україні

golodomor      З метою гідного  вшанування  жертв  Голодомору  1932-1933 років  відділом освіти, закладами освіти  були  заплановані та проведені  різноманітні  заходи.

     За оперативними інформаціями, отриманими із закладів дошкільної освіти, шкіл та позашкільних заходів,   з  вихованцями, учнями були проведені  бесіди «Не кидайсь хлібом – він святий», загальношкільні  лінійки «  «Душі померлих стукають в наші серця», «Гірка  пам’ять поколінь», уроки історії України , «круглі столи»  за темами: «Скорботна  пам’ять  поколінь», « «Голодомор 1932-1933 років – біль серця всієї України», «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу», « Розіп’яті душі  на хресті всевишньої печалі», «Голодомор та його  наслідки для  українського суспільства», мітинги-реквієми « Не згасни, Свічко  Пам’яті!», « «Переписати історію не можна!», « В руках, що виростили хліб, не залишилось і зернини», « Голодомор на  Слобожанщині»,  на уроках літератури – уроки позакласного читання «Голодомор в усній народній творчості», з учнями  середніх класів працювали старшокласники- члени лекторських груп. Заходи проводились у шкільних музеях та Балаклійському краєзнавчому музеї.

       У вестибюлях шкіл  були  оформлені куточки  літератури, тематичні композиції «Гірка  пам’ять  нашого народу». У шкільних бібліотеках  були розгорнуті тематичні виставки  «Жнива скорботи», « Голод  1933 року  в Україні  очима  істориків, мовою  документів», були проведені  виставки стіннівок « Дзвони  нашої  памяті». Учні взяли участь у перегляді кадрів документальної хроніки «Голод 33 року» та фільму «Голод»   за  романом Василя Барки «Жовтий князь».

        У населених пунктах району  біля  пам’ятних  Хрестів  жертвам Голодомору  відбулись  жалобні заходи з хвилиною мовчання, покладанням  квітів та композицій, у заходах активну  участь  взяли учні шкіл та педагоги.

           23 листопада о 10 годині працівники  відділу освіти  разом  із представниками  трудових колективів, організацій, установ  міста  взяли  участь у траурному  мітингу  та  церемонії покладання  квітів  до  памятного  знака  загиблим від Голодомору.  Цього ж дня  для  жителів була   відкрита  виставка  «Чорний птах голодного року». О  16 годині  був проведений флемоб « Запали свічку  памяті» .

 

 

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Формування життєвої компетентності особистості дошкільника в умовах упровадження освітньої програми «Впевнений старт»

start  21 листопада 2018 року в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) № 4 відбувся практичний семінар для педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти, які виявили бажання впроваджувати освітню програму «Впевнений старт» та комплект навчально-методичного забезпечення до неї.

  Вихователь-методист Іванченко Н.М. поділилася досвідом, який отримала в місті Києві під час фестивалю проекту «Впевнений старт», розкрила актуальні питання щодо впровадження освітньої програми «Впевнений старт». Виступила з презентаціями «Освіта як індустрія можливостей», «Особливості освітньої роботи за програмою передшкільної освіти  «Впевнений старт». Наголосила, що програма «Впевнений старт» дає нам можливість успішно розвивати, виховувати свободоспроможну та щасливу дитину. Педагоги брали участь у майстер-класах «Сучасний формат ігрової діяльності», «Математика в сучасному світі», «Сприймання і обговорення картин зі старшими дошкільниками: вітчизняні і зарубіжні підходи», «Інтелектуальні карти як метод навчально-пізнавальної діяльності дітей», «Знайомство дітей із професіями».

Наприкінці семінару методист з дошкільного виховання районного методичного кабінету Рибалка Т.О. підвела підсумок, зазначивши, що саме програма «Впевнений старт» дає можливість забезпечити якісну освіту та зміцнити місток між дошкільною та початковою освітою. 

 

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Відзначили  День Гідності та Свободи

hidnosti  Сьогодні, 21 листопада, в День Гідності та Свободи, працівники відділу освіти  разом із представниками  установ і організацій міста  зібрались біля пам’ятника Тарасу Шевченку, щоб вшанувати учасників  національно-визвольної боротьби, тих, хто віддав своє життя, захищаючи  найвищі цінності та територіальну  цілісність  держави – Героїв Небесної Сотні та всіх воїнів, які беруть участь у війні  на  сході України. Після  проникливих патріотичних  слів школярів  квіти лягли до пам’ятника  Великому Кобзареві.

   Цими днями  в школах з учнями  проведені  бесіди, години спілкування, лекції, семінари, «круглі столи»   за темами: « Хрещені Майданом», «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе», «Хто вони,Герої Небесної Сотні?», «Герої не вмирають», «Герої сьогодення» тощо. У шкільних бібліотеках були облаштовані тематичні виставки «Україна в боротьбі за державність», «В єдності- сила народу».

 

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 

 Зустріч задля обміну досвідом

lego  13 листопада 2018 року в рамках проекту «Сприяння освіті» та Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation, у проектній ініціативі з обміну досвідом «Brick mate» педагоги Балаклійського дошкільного навчального закладу  № 7 побували в гостях у  Вербівському дошкільному навчальному закладі. З метою забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланкою участь у заході взяли і вчителі початкових класів Вербівської ЗОШ I-III ступенів.

     Педагоги закладу поділилися творчими надбаннями своєї роботи з використанням LEGO-технології в освітньому процесі:

 - дидактична гра для дітей раннього віку "Осінні листочки для їжачка";

 - творча гра для дітей II молодшої групи з піском і цеглинками LEGO "Розвеселимо пісок";

 - малювання за допомогою цеглинок LEGO для дітей середньої групи;

 - логіко-математична гра з використанням цеглинок LEGO для дітей середньої групи;

 - фрагмент музичного заняття для дітей старшої групи;

 - комплекс загальнорозвиваючих вправ із використанням цеглинок LEGO для дітей старшої групи.

        Зустріч була захоплюючою, яскравою та надихнула педагогів на нові творчі задуми та ідеї. 

 

 

 

 

 

Модернізація змісту роботи районного методичного обєднання

 в умовах змін в системі дошкільної освіти

 
Головна Новини