Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

Чемпіонат Харківської області з видів туризму

       tyruzm1916-19  травня 2019 року на території Малинівської ОТГ Чугуївського району відбувся Чемпіонат Харківської області з видів туризму, у якому взяли участь більше 200 учнів закладів освіти із 10 районів. Юні туристи змагалися на різних дистанціях пішохідного, велосипедного туризму та спортивного орієнтування. 

Учні Балаклійського району, які представляли вихованці гуртка Центру дитячої та юнацької творчості, учні Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, під керівництвом Черненка В.В., вчителя фізичної культури Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3, стали призерами змагань, отримали три ІІІ місця.

Переможці змагань нагороджені грамотами  Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів»

Вітаємо з перемогою!

 

День Європи на Балаклійщині

         den evropy19Це свято в світі стало консолідуючим і відзначається в країнах Європейського Союзу. В Україні його святкують щороку у третю суботу травня. Цього дня проводяться різноманітні тематичні заходи: «Європейське містечко», де презентуються географія, культура, історія міст держав-членів Європейського Союзу, проводяться вікторини, мовні конкурси, облаштовуються куточки   національних страв.

            До проведення таких заходів долучаються учні шкіл. Не стало винятком і цьогорічне святкування. 17 травня в районному Будинку культури зібрались старшокласники шкіл району. З вітальними словами з нагоди свята до них звернулись голова районної державної адміністрації С.Масельський і голова районної ради О.Літвінов.

            Під час урочистих заходів були відзначені команди-учасниці проекту «Мандри по Європі»,який проводився напередодні. Команди учнів Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 та Балаклійського ліцею, які посіли перше місце, отримали сертифікати на здійснення подорожі до Європи. Команда Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 посіла ІІ місце, третє місце виборола команда Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Вони відзначені заохочувальними призами – поїздкою на відпочинок до парку імені М.Горького в Харкові.

            Подяками голів Балаклійської районної державної адміністрації та районної ради за участь у ІІ районному фестивалі-конкурсі учнівських проектів «Мандри по Європі» відзначені колективи Савинського ліцею, Веселівської, Вербівської, Андріївської загальноосвітньої школи № 2, Пришибського, Балаклійського НВК, Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, Борщівського НВК, Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені О.А.Тризни, Балаклійська загальноосвітня школа № 2.

           Святкову атмосферу заходу доповнили яскраві виступи найкращих вокалістів та дитячих танцювальних колективів району.

           Дякуємо всім командам загальноосвітніх навчальних закладів за чудові презентації, щирість, розуміння, творчість, креативність і талант!

 

Проведення капітальних ремонтів в закладах освіти району

remontОдним з основних  завдань освітньої галузі є зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, дотримання санітарно-гігієнічних умов та створення сприятливого і комфортного життєвого простору для учнів і вихованців району.

Основним напрямком зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти є  проведення  заходів з енергозбереження. Наразі у 3-х закладах освіти за кошти районного бюджету виконуються роботи по заміні дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові та дверей на металопластикові та металеві, а саме у Балаклійському навчально-виховному комплексі, Донецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 та Петрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.  У ході проведених ремонтних робіт буде замінено 345 вікон та 30 дверей на загальну суму 3447,372 тис.грн.

За  державною програмою  "Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України" за рахунок співфінансування з державного бюджету 1000,000 тис.грн та районного бюджету 927,478 тис.грн проводиться будівництво спортивного майданчика у Вербівській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Загальна вартість складає 1927,478 тис.грн.

         З метою дотримання санітарно-гігієнічного стану закладів освіти за рахунок коштів районного бюджету проводиться капітальний ремонт внутрішніх туалетів Пришибського навчально-виховного комплексу на загальну суму 556,334 тис.грн.   У Балаклійському центрі дитячої та юнацької творчості завершуються будівельні роботи з капітального ремонту санітарних вузлів та ремонту приміщень для  проведення гурткової роботи  на суму 840,099 тис.грн.

 

Знову «Джура» зібрала юних козачат Балаклійського району 

sokil jura 11.05.1910-11травня 2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 пройшов районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

80 учнів із 8 закладів освіти району демонстрували свою майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у різних видах змагань на звання кращих нащадків козацького роду.

В урочистому заході взяли участь начальник відділу освіти Швід С.А., військовий комісар Балаклійського військового комісаріату Логвіненко О.П., голова Балаклійської районної Спілки ветеранів Афганістану Брачков С.І., голова громадської організації «Балаклійське районне об’єднання ветеранів антитерористичної операції Мирун О.М., військові строкової служби та запасу. Учасників гри та гостей привітали вихованці Балаклійського центру дитячої та юнацької творчості.

Протягом двох днів джури змагались у різноманітних конкурсах:  демонстрували муштровий впоряд, виконували стройові пісні, взяли участь у змаганнях із  стрільби з пневматичної зброї, долали смугу перешкод, відповідали на тестові питання зі знання історії України, козацтва та Збройних Сил України, медичної допомоги, а також дивували своїми талантами у флешмобі, у виконанні українського танцю «Гопак». Довели готовність у будь-яку мить стати на захист свободи та незалежності України.

 Команди були сповнені козацького запалу та духу змагань.

За підсумками гри визначено таких переможців:

І місце – рій «Смерека» Балаклійської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 3; ІІ місце – рій «Тиха вода» Балаклійського ліцею; ІІІ місце – рій «Сурмачі» Балаклійської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А.Тризни.

Переможці були нагороджені кубками, медалями та грамотами відділу освіти, всі учасники отримали  солодкі подарунки.

Ми пишаємося вами, джури, ви - достойні продовжувачі кращих козацьких традицій України! Так тримати!

 

Не забуваємо….

         9 mayВсе далі відходять від нас грізні події Другої світової війни, все менше її живих учасників, ветеранів, людей, які були свідками тих жахливих подій. Тим з більшою повагою молоде покоління ставиться до вшанування їх пам’яті.

З нагоди Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 7 травня 2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 було проведено засідання районної ради старшокласників «Нова хвиля» за темою «Іде травень крізь хвилини, дні, роки. Несе нащадкам спогади свої».

Традиційно зустрілося два покоління: хор «Ветеранів» та лідери шкільних дитячих об’єднань. Під час зустрічі були представлені проекти «Пам'ять, якій не знати забуття …», «Велика Перемога», «Наш край в роки війни», в яких учні ознайомили присутніх з маловідомими сторінками історії своїх населених пунктів, розповіли про героїчних земляків та про долі звичайних жителів Балаклійщини.

На згадку про зустріч представники всіх закладів загальної середньої освіти району отримали книги про події Другої світової війни від районної спілки ветеранів, якими поповняться бібліотеки та шкільні музеї.

Сьогодні, 8 травня 2019 року, навчальний процес у всіх освітніх установах розпочався уроком пам’яті «Хай буде мир, хай більше не горить у пеклі війни твоє життя, людино!». Дитячі та педагогічні колективи вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання під час мітингу-реквіуму «Гімн великій Перемозі». Учнівська молодь долучилась до участі у районному флеш-мобі «Пам’ятаємо минуле заради майбутнього».

 

 Навчання молодих педагогів

         pedagogi navch26 квітня на базі Балаклійської загальноосвітньої школи № 3 відбувся черговий семінар для молодих педагогів, де розглядалось питання щодо організації виховної роботи в закладі. Освітній заклад педагогам-початківцям презентувала Бондар О.Я., директор закладу.Зі змістовними повідомленнями про нормативно-правову базу та організацію виховної роботи в закладі виступила заступник директора з навчально-виховної роботи школи  Рябініна Н.О., посадові права та обов’язки класного керівника нагадала   класний керівник 8 класу Хмелівська Т.А. Основні принципи виховання за В.О.Сухомлинським в своєму виступі висвітлила класний керівник 4 класу школи Блудова Г.М. Учнями школи разом із педагогами були підготовлені і показані заходи «На Чорнобиль журавлі летіли» та «Земля – казкова планета, тільки потрібно її берегти», які оцінили гості семінару.

            На завершення семінару молодим педагогам були надані методичні рекомендації.

            У роботі семінару взяла участь методист районного методичного кабінету Пономаренко Н.С.

 

Обласні змагання з легкоатлетичного чотириборства

           choturborstva 19 квітня 2019 року в м. Золочів Харківської області на базі дитячо-юнацької спортивної школи Золочівської районної державної адміністрації відбулися обласні щорічні спортивні змагання «Спорт протягом життя» серед учнів закладів загальної середньої освіти з легкоатлетичного чотириборства.

           На змагання прибули 36 команд районів області та м. Харкова. Наш район представляла команда учнів Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. О. А. Тризни (вчитель Китайгородський А.В.).

Дякуємо учням за участь у змаганнях та бажаємо нашим юним спортсменам подальших успіхів у спорті та навчанні.

 

Навчально-польові збори з учнями 11 класів закладів освіти району

navch.pol zborПротягом 18-19 квітня відбулися навчально-польові збори з учнями 11 класів закладів загальної середньої освіти.

Майбутні випускники мали можливість застосувати на практиці здобуті знання з предмету «Захист Вітчизни» в умовах наближених до військово – польових.

Понад 130 юнаків упродовж двох днів посилено займалися військово-фізичною підготовкою. Майбутні захисники відпрацьовували не лише  військовий вишкіл стройової підготовки, а й повною мірою відчули труднощі ведення навчального бою: виконання маршкидка, метання гранат, стрільба з пневматичної гвинтівки, спорядження магазину, трасировка окопів, практичні вправи з тактичної підготовки. 

У той час, як хлопці демонстрували свою фізичну вправність, дівчата на практиці закріплювали теоретичні знання з надання медичної допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації. У закладах були проведені лекції, презентації, зустрічі з лікарями.

Для одинадцятикласниць організовано екскурсію до Балаклійської центральної клінічної районної лікарні, де вони дізналися про надання домедичної допомоги при виникненні кровотеч, серцевих нападів, укусах отруйних змій і комах, тривалому здавлюванні частин тіла. Почули багато цікавої та змістовної інформації під час відвідування музею, травматологічного, гастроентерологічного та дитячого відділень лікарні.

        Усі учасники зборів відповідально виконували поставлені завдання, адже вони добре розуміють, що формування в сучасних умовах високого рівня готовності до виконання вимог медико-санітарної, військової діяльності, всебічна підготовка спрямовані на фізичний, вольовий і моральний розвиток особистості, готовність захищати Вітчизну в умовах надзвичайних ситуацій - вимога сьогодення.

 

Відбулась нарада керівників закладів загальної середньої освіти

       nar16 квітня в Балаклійському навчально-виховному комплексі під головуванням начальника відділу освіти Швід С.А. відбулась нарада керівників закладів загальної середньої освіти, на якій були розглянуті такі питання:

1. Про організоване закінчення 2018/2019 навчального року та проведення державної підсумкової атестації учнів закладів загальної середньої освіти.

2. Про проведення випускних вечорів у закладах освіти району.

3. Про проведення оздоровлення дітей влітку 2019 року.

4. Про забезпечення проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

5. Про хід проведення двомісячника «Зелена весна».

6. Про стан роботи із зверненнями громадян за І квартал 2019 року.

7. Про освоєння коштів у закладах освіти району.

8. Різне.

            По кожному з розглянутих питань прийнято рішення.

 

Оздоровча пора незабаром

2Питання організації відпочинку та оздоровлення дітей є невід’ємною складовою державної політики України.

Відпочинок − це комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, що забезпечують протягом відпочинкової зміни організацію дозвілля дітей, відновлення фізичних і психічних функцій дитячого організму, сприяють розвитку духовності та соціальної активності дітей та здійснюються в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку.

     З метою створення сприятливих умов для забезпечення проведення оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2019 року на базі закладів загальної середньої освіти району 17 квітня 2019 року у приміщенні Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 було проведено нараду директорів таборів відпочинку з денним перебуванням за участі Шумкової О.Д., головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Балаклійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

            Учасники наради були ознайомлені з основними нормативними документами, які визначають роботу закладів оздоровлення та відпочинку, здійснюється контроль за санітарним та епідемічним забезпеченням.

Працівниками відділу освіти були розглянуті питання організації харчування в таборах відпочинку, охорони праці та безпеки життєдіяльності дітей, організації змістовного дозвілля, особливості роботи мовних таборів.

        На завершення наради було наголошено на важливості оперативно і якісно провести підготовчу роботу, щоб з настанням оздоровчого періоду діти мали змогу із задоволенням відпочивати в шкільних таборах.

 

Успішний виступ юних танцюристів

            tanci13-14 квітня в Харкові проходив Міжнародний фестиваль-конкурс «Україна збирає друзів», в якому взяли участь понад 2 тисячі учасників із 15 міст України. Балаклійщину на конкурсі представляли вихованці колективів «Глорія» (керівник Л.В.Онуфрієнко) і «Бассданс» (керівник В.Б.Подопригора) із Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості.

          Компетентне журі високо оцінило виступи наших юних танцюристів. Так, вихованці танцювального колективу «Глорія» посіли І місце у віковій категорії 11-13 років. Друге місце вибороли гуртківці змішаної і старшої груп.

            Хореографічний колектив «Бассданс» доповнив кошик перемог Центру, а саме: танцівники молодшої групи (вікова категорія 6-7 років) посіли ІІ місце. Середня група (8-11 років) – посіла І місце. Середня група (8-11 років) у номінації «сучасний естрадний танець» виборола ІІІ місце. Старша група (12-15 років) – виборола І місце, найстарша група танцюристів (16-21 рік) – І місце.

            Вітаємо наших юних танцівників та їх керівників з тріумфальним виступом на фестивалі і бажаємо нових перемог!

 

13 квітня – День довкілля

       chiste dovkilla Традиційно в рамках екологічного двомісячника проводиться День довкілля. 13 квітня працівники відділу освіти взяли в ньому активну участь.

   Вони займались упорядкуванням території позаміського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку дітей «Олімпія», що розташувався в живописному сосновому бору на березі Ляхівки. Жінки та дівчата прибирали поламані гілки дерев, вигрібали сміття та минулорічну хвою, чоловіки вантажили сміття на транспорт. А ще впорядковували прибережну смугу річки.

   Мине небагато часу, і «Олімпія» оживе, наповниться дитячими голосами.

 

 

Весна прийшла, весні – дорогу!

         chist dovkЗ настанням тепла протягом квітня заклади освіти долучились до Всеукраїнської акції «За чисте довкілля». Педагоги разом із учнями у вільний від занять час займались благоустроєм шкільних та закріплених територій, впорядковували парки, сквери, алеї, дитячі майданчики, території біля пам’ятників, розбивали квітники, висаджували дерева та кущі, чистили і білили бордюри тощо.

         Станом на 12 квітня площа прибраних територій – 58,43 га;

             упорядкованих газонів, клумб – 4453 м.кв.

             висаджено дерев – 181 шт., кущів – 170 шт.;

             ліквідовано сміттєзвалищ – 16;

             вивезено побутових відходів - 21 м куб.

            Такі суботники – це і прибирання, і виховання

 

Вшанували пам’ять свого земляка

            pererva12 квітня у Вербівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відкрили пам’ятну меморіальну дошку Анатолію Антоновичу Перерві, відомому українському поетові, перекладачу, журналісту, члену Асоціації українських письменників.

            Народився він 12 квітня 1949 року в селі Вербівка, любов до праці, людей і слова йому прищепили батьки та рідна школа , звідки він поринув у широкий світ. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, працював кореспондентом районної газети у Балаклії, заступником редактора обласної газети «Ленінська зміна», обирався відповідальним секретарем Харківської організації Спілки письменників України, сприяв відкриттю в Харкові літературного музею, ставив на крило молодих письменників і поетів, неодноразово приїздив на зустрічі з молоддю Балаклійщини. Він лауреат премії імені М.Островського. Помер 24 березня 2018 року. Цьогоріч йому б виповнилось 70. Але не дожив. Це йому належать незабутні глибоко патріотичні   рядки із «Оди Балаклії»:

       Я - від неба твого, від твоєї землі.

       Доки є ти у мене, душа не змаліє.

       Золотим колоском на блакитному тлі

      Ти зориш, Балакліє!

       І завершальні слова: Хто шанує свою батьківщину малу,

                                                 Той не зрадить велику!

       Він став гордістю нашого краю, і найкраща йому вдячність – це пам’ять про нього і його добрі справи. Право перерізати стрічку надається учням школи. До меморіальної дошки лягають квіти від вдячних земляків.

            Цього дня в актовій залі Балаклійської дитячої музичної школи відбувся творчий вечір його пам’яті «Звучало слово – втримати б його» та презентація невиданої за життя книги А.Перерви «Перепливає річку забуття», в якому взяли участь шанувальники його слова.

 

Спортивні досягнення наших гуртківців

            vahka atlet6-7 квітня в Харківському фітнес-центрі «KIHG» відбувся Міжнародний турнір з пауерліфтінгу та жиму лежачи, в якому активну участь взяли вихованці гуртка «важка атлетика» «Титан» Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості , всі повернулись із перемогами. Так, 

Гнатусіна Юлія, дебютантка, посіла І місце у віковій категорії 13-15 років до 60кг та ІІ місце у відкритій ваговій категорії до 60 кг, встановила рекорд   України за версією ФПУ RAW 100% у віковій категорії 13-15 років;

Глинський Андрій виборов І місце у своїй віковій категорії 13-15 років у ваговій категорії до 48 кг, І місце у відкритій ваговій категорії до 48 кг, встановив рекорд України за версією ФПУ RAW 100% у віковій категорії 13-15 років;

Виродов Владислав – 1 місце у віковій категорії 13-15 років ваговій категорії до 56 кгІ місце у відкритій ваговій категорії до 56 кг, виконав 3 дорослий розряд ФПУ RAW 100%;

Андрусенко Людмила – І місце у віковій категорії 16-17 років ваговій категорії до 52 кг, ІІ місце у відкритій ваговій категорії до 52 кг, виконала норматив КМС ФПУ RAW 100 % у ваговій категорії до 52 кг,встановила рекорд України ФПУ RAW 100% у ваговій категорії до 52 кг;

Почекуєв Олександр – 1 місце у віковій категорії 16-17 років, вагова категорія до 67,45 кг, виконав і дорослий розряд ФПУ RAW 100 % ;

Меденцев Олексій – І місце у віковій категорії 16-17 років, вагова категорія до 90 кг, виконав 3 дорослий розряд ФПУ RAW 100%;

Кривоніс Костянтин виборов І місце у віковій категорії 20-24 роки ( юніори) вагова категорія до 67,5 кг, І місце у відкритій ваговій категорії до 67, 5 кг, виконав вимоги майстра спорту міжнародного класу ФПУ RAW 100 %, встановив рекорд України ФПУ RAW 100% у віковій категорії 20-24 роки.

            Вітаємо вихованців та їх тренера Морозова П. М. з високими результатами і бажаємо нових перемог!

 

У школах району  відзначили  Міжнародний день  визволення  в’язнів

фашистських  концтаборів

       deny11 квітня світова спільнота  відзначила  Міжнародний день  визволення в’язнів  фашистських концтаборів. Цього дня  згадували  тих, хто  в  роки  Другої світової війни  перебував за колючим дротом  у  гітлерівських катівнях Бухенвальді Майданек, Треблінка Дахау, Освенцим, Собібор тощо, хто навіки  залишився там  у  газових камерах, у  безіменних могилах  і  тих, хто вижив  усім  смертям на зло. В’язнів відправляли на важкі фізичні роботи, морили голодом, заражали інфекційними  хворобами, катували, а тих, хто не витримував – у  газові  камери. Найбільших  страждань  зазнавали там  малі діти, які  потрапляли  до  концтаборів  або зі своїми батьками, або  народжувались  там.

             Цього дня  в школах  з учнями  були проведені  загальношкільні лінійки,  години спілкування, бесіди, уроки  пам’яті  за темами :«Дитинство, опалене війною», «Нескінченна мить болю», « Гірка доля остарбайтерів», « Фашистські табори смерті», «Вдячні нащадки пам’ятають». У  шкільних музеях  учням розповідали  про долю місцевих  жителів, які стали  в’язнями концтаборів  у  Польщі, Німеччині та інших країнах Європи. У шкільних бібліотеках  були оформлені  виставки  «Без права на забуття», «Страшне воєнне  лихоліття»,  «Життя  людське  - безцінне».

            Класними  керівниками  на  квітень-травень  з учнями  заплановані  екскурсії , походи  місцями  бойової слави  району  та  Харківщини.

 

Випереджаюча освіта для сталого розвитку

як новий напрям у сучасній освіті

    sad 15   Реалізація в роботі закладів дошкільної освіти ідей освіти для сталого розвитку передбачає засвоєння учасниками освітнього процесу надзвичайно важливих навичок екологічно-, економічно- та соціально-доцільної поведінки, які дозволяють, не знижуючи сьогоднішній рівень життя, дбати про комфортне майбутнє наступних поколінь.

         Про особливості реалізації ідей сталого розвитку в практиці закладу дошкільної освіти йшлося на засіданні районного методичного об’єднання вихователів II молодших груп на тему: «Випереджаюча освіта для сталого розвитку як новий напрям у сучасній освіті», яке відбулося в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 4. Метою зустрічі було розширення знань педагогів про Міжнародний проект «Освіта для сталого розвитку в дії» та його використання в роботі з дітьми дошкільного віку. Педагоги  ознайомились із особливостями педагогіки емпауерменту, обговорили переваги та доцільність використання її методів у формуванні моделей поведінки дошкільників, орієнтованих на   сталий розвиток. У практичній частині присутні   переглянули інтегроване заняття (ознайомлення з соціумом + художня література) для дітей II молодшої групи на тему: «Людина стає здоровою від здорового харчування», яке підготувала та провела вихователь Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) № 4 Гутник Н.М.

       Увага учасників заходу була спрямована на   пошук цікавих нестандартних рішень, які сприяють підвищенню рівня сформованості культури екологічної поведінки дошкільників та формуванню такого способу життя, який би став основою довготривалого, ощадливого, гармонійного розвитку людства. Захід набув інноваційного змісту, сприяв професійному зростанню всіх його учасників, активізував їх творчий потенціал та надихнув до дій. Педагоги обмінялися думками та охоче поділилися родзинками власного досвіду.    

         Наприкінці зустрічі було надано методичні рекомендації щодо впровадження ідей сталого розвитку в практику роботи з дітьми дошкільного віку.

 

Міжнародний освітній форум «NewEdu: Tech in Focus» 

forumДиректор КЗ «Савинський ліцей» Янько О.М. та методист відділу освіти Ярмоленко О.А. 4-5 квітня 2019 року у м. Харкові взяли участь у Міжнародному освітньому форумі «NewEdu: Tech in Focus», який проводився спільно з Kharkiv IT Cluster.

На форумі були обговорені сучасні можливості IT-індустрії для освіти, організовані різноманітні івенти у креативних форматах, бесіди з відомими спікерами з Фінляндії, Естонії, Польщі, Литви, Голландії та інших країн. Було цікаво дізнатися про різні прийоми і методики, як зробити навчання цікавим, одночасно ефективним і орієнтованим на практику.

 

Пройшов зональний фестиваль юних пожежних

      pozhezhniku Бути юним пожежним – це означає бути спритним, сміливим, мужнім і відважним. Правилам безпечної поведінки людина навчається все життя, цьому вона вчиться і в школі: вивчає предмет «Основи безпеки життєдіяльності», займається спортом, прагне дотримуватись здорового способу життя, оберігає навколишнє середовище, знайомиться з професією рятувальника тощо.

    Саме ці якості продемонструвала команда Балаклійської ЗОШ № 2, яка 5 квітня взяла участь у зональному фестивалі юних пожежних, який проходив у місті Первомайському Харківської області.

     Учасники команди старанно готувались до випробувань, прагнули якнайкраще продемонструвати теоретичні знання з правил безпеки життєдіяльності, практичного їх використання. Завдання для конкурсів, тести були доволі складні, але саме це додало завзяття долати нові й нові рубежі. У конкурсах учасникам допомагали фізична підготовка, артистичні здібності, вміння перевтілюватись.

         Під час підбиття підсумків членам журі було важко визначити переможців, адже всі 8 команд показали хороші результати, високий рівень обізнаності щодо рятувальної справи.

            Вітаємо команду Балаклійської ЗОШ № 2, яка посіла 4-е місце.

 

З турботою про здоров’я дітей

      seminar 09.04.19В сучасних умовах розвитку Нової Української Школи дедалі більшої гостроти набуває проблема формування однієї із 10 ключових компетентностей - екологічна грамотність і здорове життя, а саме: уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

      9 квітня 2019 року на базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів №6 відбувся районний семінар для вчителів, які викладають предмет «Основи здоров’я» за темою «Викладання основ здоров’я в рамках НУШ ». В семінарі взяли участь 35 вчителів району. Учасників семінару привітала директор школи Суслова Т. М. Із доповіддю « Формування здорового способу життя учнів – справа школи та сім’ї » виступила заступник директора з НВР Щербак В. В., яка ознайомила присутніх із досвідом виховної роботи школи в напрямку формування здорового життя учнів.

         Науково – теоретичний блок продовжила вчитель основ здоров’я Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Балазюк Н. В., яка представила методичний кластер «Зроби урок цікавим».

Цікавим і змістовним був виступ вчителя основ здоров’я Пятигірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Коняхіної Н. І., учасниці конкурсу « Вчитель року – 2019», яка презентувала свій педагогічний досвід.

         Практичний блок розпочала вчитель-методист Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 Максименко З.І. з тренінгом «Профілактика професійного вигорання педагога шляхом формування позитивного мислення», на якому маститі вчителі брали участь в інтерактивних вправах: ліпили, малювали на кульках, розповідали про себе, створювали невеличкий проект. Позитивний настрій учасників семінару надав і приклад творчого підходу до викладання « Основ здоров’я» - виступ шкільної агітбригади з казкою « Цікава гігієна», в якій учні весело і артистично виклали основні правила здорового способу життя.

         Підсумок заходу підвела методист районного методичного кабінету відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації Тоценко Л. П., яка підкреслила актуальність теми семінару та важливість підвищення професійної компетентності педагогів, що є одним із важливих чинників успішності навчально-виховного процесу.

 

 

Інтеграція змісту освітніх ліній щодо формування життєво-компетентної особистості дошкільника 

rmo У Балаклійському дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) № 8 компенсуючого типу відбулося районне методичне об’єднання вихователів середніх груп закладів дошкільної освіти. Керівник закладу Т.Л.Аверіна ознайомила вихователів із специфікою роботи закладу, особливостями організації освітнього процесу та наданням корекційно-розвиткових послуг дітям із особливими освітніми потребами. Яскравою родзинкою стала візитівка дитячого садка у вигляді міні-концерту маленьких вихованців. Пролунала пісня «Схожа на матусю» у виконанні сестер Аліни та Дар’ї Кривонос. Діти групи цілодобового перебування порадували своїми успіхами в подоланні мовленнєвих недоліків блискучим виконанням віршів. Незабутнім, напрочуд вражаючим став оркестр музичних інструментів на музику пісні «Розпрягайте, хлопці, коней».

Науково-методичний блок відкрила керівник засідання М.М.Нечитайло, яка познайомила слухачів із програмою засідання. Питання забезпечення розвитку особистості дитини дошкільного віку відповідно до завдань реформування освітньої галузі теоретично обґрунтувала завідувач закладу Т.Л.Аверіна.

Учасники засідання практично вправлялися у використанні моніторингових досліджень щодо визначення рівня розвитку дитини середнього дошкільного віку. Кожній підгрупі була надана можливість розтлумачити термін «моніторинг» та практично застосувати кваліметричну модель, квадрант-аналіз, кореляційний аналіз, таблиці Microsoft Excel за допомогою використання ІКТ. Вихователі закладу підготували виставку дидактичних ігор, посібників щодо здійснення моніторингових досліджень якості дошкільної освіти.

На завершення прозвучав висновок про те, що грамотно організована управлінська діяльність закладу дошкільної освіти на основі моніторингу, допоможе результативно організувати освітній процес, сприятиме стимулюванню особистого розвитку дітей і творчому зростанню педагогів.

 
Головна Новини