Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

І (районний) тур обласного конкурсу

«Кращий вихователь Харківщини» у 2020 році

    vuh roku 2020  Стартував І (районний) тур обласного конкурсу «Кращий вихователь Харківщини» у 2020 році. Цього року 6 педагогічних працівників представляють заклади дошкільної освіти району в номінаціях: «Вихователь груп раннього віку», «Вихователь-методист» та «Вихователь груп компенсуючого типу».

        У рамках І (теоретичного) випробування педагоги виконали фахову контрольну роботу, що дозволила виявити рівень знань учасників Конкурсу  з теорії та методики дошкільного виховання, педагогіки, психології.

      На ІІ етапі Конкурсу педагоги представили власний професійний досвід, оригінальні методичні ідеї та технології, спрямовані на всебічний розвиток дитини дошкільного віку. 

       Попереду випробування ІІІ етапу Конкурсу – практичного. Бажаємо всім учасникам успіхів!

 

Професійна співпраця музичного керівника

з методичною службою закладу дошкільної освіти 

       vsi uchasnikiЯкість освітнього процесу та його ефективність - одна з актуальних проблем сучасної педагогіки. Провідну роль у забезпеченні ефективності освітнього процесу відіграє педагог, його професіоналізм. Постійний зв'язок змісту методичної роботи з результатами роботи педагогів забезпечує безперервний процес вдосконалення професійної майстерності кожного педагогічного працівника закладу дошкільної освіти, в тому числі і музичного керівника.

       Умови позитивної співпраці музичного керівника з методичною службою закладу дошкільної освіти та її вплив на формування професійної компетентності розглядалися на спільному семінарі вихователів-методистів, музичних керівників закладів дошкільної освіти та заступників директорів з навчально-виховної роботи, який відбувся в Савинському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 1.

       Під час семінару педагоги визначили вектори партнерської взаємодії вихователя-методиста (заступника директора з навчально-виховної роботи) з музичним керівником, створили модель професійної компетентності сучасного педагога, визначили основні складові власного педагогічного іміджу. Музичний керівник Савинського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 Бережна О.В. провела музичну розвагу «Зимова казка», у змісті якої простежувався важливий аспект освітнього процесу в закладі дошкільної освіти – основи безпеки життєдіяльності.

       Наприкінці зустрічі педагоги проаналізували музично-театралізовану діяльність за допомогою інтерактивного методу «SWOT-аналіз» та охоче поділилися родзинками власного досвіду.

 

Методична студія для вчителів історії

istoriya 20.02.2020 лютого 2020 року на базі Балаклійського ліцею була проведена методична студія вчителів історії за темою «ЗНО – 2020: стратегії й тактики підготовки учнів».

Робота студії розпочалась з відвідування Балаклійського краєзнавчого музею, де наукові співробітники Любов Чаговець та Олена Федоренко ознайомили педагогів району з методами, прийомами, формами, технологіями музейної педагогіки і звернули увагу на те, що вміле їх застосування в організації позакласних форм соціокультурної освітньої діяльності учнів спроможне вирішувати педагогічні завдання взаємодії музейного середовища та освітнього закладу. Учасники студії на конкретних прикладах побачили, що музейні заходи співпадають зі змістом навчальних програм. Це, у свою чергу, стимулює до пошуку зв’язків та паралелей між різними подіями і постатями минулого та заохочує учнів до діалогу та співпраці.

Потім педагоги району обговорили методичні   рекомендації  щодо проведення державної  підсумкової   атестації  з історії України у закладах   загальної середньої освіти  у 2019/2020 навчальному році та питання підготовки учнів до ЗНО, затвердили методичні рекомендації та комплексні заходи щодо покращення історико-краєзнавчої роботи в закладах освіти та вчителі району поділилися власним досвідом щодо якісної підготовки учнів 11-х класів до ЗНО-2020.

 

Заходи з нагоди відзначення Дня Героїв Небесної Сотні 

nebsotnyaЗаклади освіти Балаклійщини з метою вшанування героїв Небесної Сотні, виховання поваги до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості та виховання учнівської молоді в національно-патріотичному дусі, долучилися до проведення низки відповідних заходів. Це: урочисті лінійки та вшанування пам`яті: «В пам’ять загиблих героїв Майдану», «Пам’яті Небесної Сотні», виховні години, години спілкування: «Небесна Сотня! Вічна слава героям!», «Борці за єдність України»; уроки-реквієми й гідності та мужності «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ!»; виставки малюнків та плакатів: «У руках дітей майбутнє України», «Мій рідний край, що зветься Україна», «З Україною у серці», «На варті наших душ – Небесна Сотня».

Також проводилась інформаційна робота серед усіх учасників освітнього процесу. За участі старшокласників проводились повідомлення лекторських груп: «Пам’ятаємо подвиг героїв Небесної Сотні», «20 лютого – День Героїв Небесної сотні». У бібліотеках закладах загальної середньої освіти району було проведено тематичні виставки художньої літератури, творів мистецтва, фотоматеріалів: «Україна в боротьбі за державність», «В єдності сила українського народу», «Україна у просторі і часі». У фойє закладів оформлено інформаційні стенди-виставки «Миттєвості і обличчя Майдану» , «20 лютого – День пам’яті героїв Небесної Сотні», «Подвиг нескореного духу».

Зусиллями педагогів та здобувачів освіти закладів були проведені культурно-мистецькі заходи: «З любов’ю до України», «Лиш той життя й свободи вартий, хто йде щодня за них у бій!», «Майдан – шлях до свободи».

Також у рамках дня вшанування Небесної Сотні відбулися екскурсії до Балаклійського краєзнавчого музею: «Стежками Героїв Небесної Сотні», «Блокпост пам’яті. Харків».

 

Методична студія для вчителів математики

      matem 19.02.2019 лютого 2020 року на базі Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 імені О.А. Тризни  відбулася методична студія для  вчителів математики закладів загальної середньої освіти району, які працюють в 11-х класах. Метою заходу передбачалося обговорення актуальних проблем підвищення якості математичної освіти, визначення проблемних питань та окреслення шляхів їх вирішення; забезпечення методичного супроводу підготовки вчителів та учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з математики; поширення досвіду організації та проведення тестування; напрацювання практичного досвіду з виконання задач щодо формування комунікативної компетентності учнів, відпрацювання з учителями навичок психологічної підготовки учнів до іспитів; узагальнення основних положень методики розв’язування математичних задач шляхом використання новітніх технологій під час підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання та підвищення інтересу до вивчення  математики.

 

Психологічний десант

psyh desant 19.02.20Психологічна допомога потрібна усім учасникам освітнього процесу: і учням, і батькам, і педагогам. У рамках психологічної допомоги закладам, у яких не введена ставка практичного психолога, діє мобільна психологічна група та психологічний десант.

19 лютого 2020 року до Чепільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів було здійснено психологічний десант у складі: Бегми О.В. (практичного психолога Балаклійського ліцею), Борошпольцевої Т.С. (практичного психолога Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2), Нікітіної В.В. (практичного психолога Вербівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів) та Ладики В.В. (методиста з психологічної служби районного методичного кабінету відділу освіти).

Метою роботи були профілактична робота з певними категоріями учнів задля покращення психологічного стану, індивідуальна робота зі здобувачами освіти та психологічна просвіта батьківської громадськості.

Командний принцип роботи дозволив здійснювати комплексний підхід до надання допомоги в кожному конкретному випадку. Опісля проведеної роботи керівництву були надані рекомендації від представників психологічного десанту.

 

Засідання фахівців психологічної служби району

psyh 14 02 202014 лютого 2020 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання районного методичного об’єднання фахівців психологічної служби за темою «Особливості роботи практичного психолога в системі освіти зі здобувачами схильними до агресивних проявів».

Активні форми роботи та тема, яка є на часі, сприяли колективній роботі та позитивному настрою практичних психологів, які брали участь у засіданні. Захід пройшов у теплій невимушеній атмосфері, був насичений різними цікавими практичними завданнями та вправами, а також легко і доступно було представлено теоретичний матеріал, який учасники зможуть активно використовувати у роботі психологічної служби освітніх закладів району.

 

Методична студія для вчителів предмету «Захист Вітчизни»

zah vitchuznu 18.02.20Виховання патріотичних почуттів у молоді в розрізі подій сьогодення набуває дедалі більшої актуальності. Важливо у стінах закладу створити умови для формування в учителів системного підходу до викладання предмета «Захист Вітчизни» як складової частини національно-патріотичного виховання в рамках Концепції «Нова українська школа». З цією метою 18 лютого в Балаклійській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 імені О.А.Тризни відбувся практичний семінар для вчителів предмету «Захист Вітчизни» на тему «Можливості сучасного освітнього середовища при викладанні предмета «Захист Вітчизни» у рамках Концепції «Нова українська школа».

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з сучасним освітнім середовищем – кабінетом «Захист Вітчизни», зокрема мультимедійним інтерактивним лазерним тиром,  у якому  пройшов урок в 11 класі «Стрілецька зброя, поводження з нею», який провів  Алєксєєв О.А., вчитель предмету «Захист Вітчизни». Після демонстрації та презентації комплексу, кожен учасник семінару мав змогу спробувати, як працює лазерний тир.

Виховний захід «Цей одвічний біль Афганістану» став ліричним завершенням семінару-практикуму, який не залишив байдужим жодного учасника семінару.

При підведенні підсумків роботи семінару гості школи дали високу оцінку якості його проведення та подякували адміністрації школи, педагогічному колективу за теплий прийом.

 

Обласні змагання зі спортивного орієнтування на лижах 

luzi 17.0215 лютого 2020 року в Лісопарку міста Харкова  відбулися обласні змагання зі спортивного орієнтування на лижах серед учнівської молоді, які були організовані Комунальним закладом «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради. У заході взяли участь понад 65 учасників із 8-ми районів.

Команда Балаклійського району, яку представляли вихованці гуртка Центру дитячої та юнацької творчості, під керівництвом Черненка В.В., вчителя фізичної культури Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, посіла ІІ загальнокомандне місце.

Вітаємо з перемогою!

 

 

Економічне виховання дітей дошкільного віку

        rmo 11.02У Балаклійському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 4 відбулося районне методичне обєднання вихователів старших груп.

       Робота педагогів розпочалася з цікавих вправ «Мрія», «Гаманець бажань», під час яких кожен мав змогу висловити свої бажання щодо сьогоднішньої зустрічі.

        Вихователь страшої групи Олена АНТОНОВА провела майстер-клас заняття-гри "Навіть малятам про гроші треба знати". Вихователь Оксана КРАМАРЕНКО поділилася з колегами досвідом роботи «Соціальна і фінансова освіта: починаємо вже в дошкільному закладі».

        Керівник районного методичного обєднання Тетяна ЦЕЛУЙКО представила увазі учасників мультимедійну презентацію «Основи економічної культури, як складова пізнавального розвитку».

        За результатами роботи педагогам були надані методичні рекомендації

 

Районні змагання з баскетболу

basketball rayon 202008 лютого на базі  Балаклійського навчально-виховного комплексу  відбулися районні змагання з баскетболу «Шкільна баскетбольна ліга 3х3». У змаганнях взяли участь 10 команд-переможців  зональних змагань.  Гравці всіх закладів освіти показали високу майстерність гри в баскетбол.

Серед команд-юнаків середнього шкільного віку переможцями стали:

І місце – Вербівська ЗОШ  І-ІІІ ступенів;

ІІ місце – Балаклійська ЗОШ  І-ІІІ ступенів №6;

ІІІ місце  – Балаклійська ЗОШ  І-ІІІ ступенів №1 ім.О.А.Тризни.

            Серед команд-юнаків старшого шкільного віку:

І місце – Балаклійський НВК;

ІІ місце – Донецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;

ІІІ місце  – Балаклійська ЗОШ  І-ІІІ ступенів №6.

            Серед дівчат середнього шкільного віку місця розподілились так:

І місце – Балаклійський ліцей;

ІІ місце – Балаклійський НВК;

ІІІ місце  – Балаклійська ЗОШ  І-ІІІ ступенів №3.

             Серед дівчат старшого шкільного віку:

І місце – Донецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2;

ІІ місце – Балаклійська ЗОШ  І-ІІІ ступенів №3;

ІІІ місце  – Балаклійський ліцей.

Команди-переможниці були відзначені дипломами відділу освіти районної державної адміністрації.

Вітаємо з перемогою!

 

Гра як джерело розвитку дошкільників 

    dnz rmo 20.01.20 Саме за такою темою в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (дитячому садку) № 8 компенсуючого типу відбувся практичний семінар для вихователів дітей середніх груп.

      Захід розпочала завідувач закладу Тетяна АВЕРІНА, яка ознайомила присутніх зі специфікою роботи закладу, особливостями організації освітнього процесу та надання корекційно-розвиткової допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

   Керівник районного методичного об’єднання для вихователів дітей середніх груп Маргарита НЕЧИТАЙЛО провела з педагогами вправу «Асоціація імені», бліц-опитування «Хто найшвидше відповість?», інтерактивну вправу «Мозковий штурм».

    Практичний психолог закладу Вікторія КОСТЕНКО розкрила психологічні особливості народження «дитячої гри та поняття гри через призму всебічного розвитку дитини.

   На завершення з педагогами було проведено рефлексійне анкетування «Гра-дитина-дорослий», яке допомогло виявити недоліки, пов’язані з ігровою діяльністю і знайти способи їх подолання.

    

 

Обласний зональний етап змагань з волейболу

(шкільна волейбольна ліга України)

voleyboll obl 202029 січня 2020 року команди Балаклійського ліцею (вчитель Колій В.О.) та Пришибського навчально-виховного комплексу (вчитель Онищенко А.І.) взяли участь у зональному обласному етапі змагань з волейболу (шкільна волейбольна ліга України), який проходив у м. Ізюмі.

У заході взяли участь команди юнаків та дівчат старшої вікової категорії із нашого, Купянського, Ізюмського районів та м.Ізюм.

       Команда юнаків Пришибського навчально-виховного комплексу виборола І місце, команда дівчат Балаклійського ліцею - ІІІ місце.

Вітаємо з перемогою!

 

 

Змагаються юні екскурсоводи

konkurs ekskursovodiv 202024 січня 2020 року на базі Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради відбувся І (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу». У конкурсі взяли участь екскурсоводи 48 музеїв закладів освіти Харківської області та міста Харкова. Балаклійщину представляли учні із чотирьох закладів. Конкурс проходив у трьох номінаціях: військово-історичні музеї, музеї широкого історичного профілю та природничі, галузеві і технічні музеї (в одній секції).

Журі відзначило високий рівень підготовки юних екскурсоводів, різноманітність тематики екскурсій, використання в ході екскурсії цікавих експонатів, які зберігаються в музеях закладів освіти.

За сумою балів за перший (заочний) та другий (очний) тури конкурсу були визначені переможці, серед яких і наші учні:

У номінації «Військово-історичні музеї»:

І місце – Андріївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Балаклійської районної ради Харківської області;

У номінації «Музеї широкого історичного профілю»:

ІІ місце – Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Балаклійської районної ради Харківської області;

У номінації «Музеї природничого, галузевого, технічного профілю»:

І місце – Балаклійська станція юних натуралістів Балаклійської районної ради Харківської області;

ІІІ місце – Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Балаклійської районної ради Харківської області.

Після завершення виступів учасники обласного етапу ознайомились з оновленою експозицією Харківського державного історичного музею ім. М.Ф. Сумцова, який у ці дні відзначає 100-річчя з дня заснування.

Вітаємо учасників конкурсу із отриманими нагородами!

 

Свято-фестиваль «Щедрий вечір»

Schedriy vechir 2020 obl18 січня 2020 року на базі Комунального закладу «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» відбулося V обласне свято-фестиваль дитячих фольклорних колективів «Щедрий вечір».

У Фестивалі взяли участь заклади освіти Балаклійщини, де представили свої творчі здібності, вокальні таланти, яскраву обрядовість.

У номінації «Обрядова дія» учнів КЗ «Савинський ліцей» нагородили Дипломом ІІ ступеня, а у номінації «Гуртове виконання» учні Балаклійського ліцею нагороджені Дипломом ІІІ ступеня. Закладам освіти були вручені Подяки за активну участь в обласному етапі.

Вітаємо учасників фестивалю з перемогою!

 

Колегія відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації 

        kolegiya14 січня 2020 року відбулась колегія відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації. На засідання колегії були запрошені керівники закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. У ході засідання підведено підсумки роботи освітньої галузі району за 2019 рік. Доповідаючи начальник відділу освіти Світлана ШВІД зазначила, що освітня стратегія району у 2019 році спрямовувалась на забезпечення сталого функціонування та розвитку закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Ми постійно турбувались, щоб нашим дітям було затишно та комфортно в закладах освіти. Для учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій було організоване безкоштовне харчування в шкільних їдальнях. Здійснювався підвіз учнів та вчителів до шкіл. Оновлено парк шкільних автобусів трьома шкільними автобусами. Заклади освіти поповнені сучасними навчальними кабінетами природничо-математичного циклу,кабінет з предмету «Захист Вітчизни» обладнано електронним тиром. За підтримки районної державної адміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування ми якісно підготувались до початку навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.

        У районі проводились заходи з модернізації мережі освітніх закладів, у 2019 році розпочав функціонування дошкільний підрозділ на базі Яковенківського ліцею. Вимушеним заходом залишається пониження ступеня закладів загальної середньої освіти та перейменування їх у гімназії, у зв»язку із зменшенням або навіть відсутність учнів старшої ланки.

         За результатами колегії окреслено основні завдання освітньої галузі району на 2020 рік.

 

Конкурс  «Учитель року 2020» -   простір  

творчого зростання сучасного педагога

uchitel roky 2020Щороку в районі проводиться традиційне свято талановитих освітян, які демонструють рівень професійної підготовки в одному з найкращих конкурсів «Учитель року». Це конкурс вшанування педагогів – за якими стоять діти, молодь, Україна. Це конкурс для вчителів, які прагнуть постійного творчого зростання, яким необхідне відчуття особистого успіху.

14 січня 2020 року в приміщення Балаклійського ліцею відбулося урочисте нагородження учасників І (зонального) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020». Цьогоріч у конкурсі взяли участь 11 педагогів із 10 закладів освіти району в номінаціях «Історія», «Початкова освіта», «Хімія», «Зарубіжна література».

Лауреати та переможці конкурсу були нагороджені Грамотами відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації та районної організації профспілки працівників освіти і науки України й грошовими преміями. Подяками відділу освіти та районної організації профспілки працівників освіти і науки нагороджені директори навчальних закладів, які підтримували вчителів під час районного етапу конкурсу.

Особливістю вчительського конкурсу є те, що в ньому немає переможених, адже кожен із конкурсантів для себе й своїх учнів здобув особисту перемогу.

Щиро вдячні нашим рішучим та сміливим конкурсантам, професійним членам журі за участь у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020». А переможцю конкурсу – Міщенко Валентині Анатоліївні, бажаємо на високому рівні продемонструвати свою професійну майстерність в обласному етапі конкурсу.

 

Робота педагогічних майстерень у закладах загальної середньої освіти на зимових канікулах

«Українська школа буде успішна, якщо до неї прийде успішний учитель»

Концепція «Нова українська школа»

kanikuliПедагогічні колективи району повною мірою використали зимові канікули для вдосконалення своєї професійної компетентності.

У закладах освіти успішно пройшли різноманітні заходи методично-інформаційного, характеру.

У нетрадиційних формах проведені засідання педагогічних рад, де вдало використовувалися інноваційні технології.

У рамках педагогічних майстерень відбувся обмін думками та ідеями, а учителі-практики підготувати добірку різноманітних корисних матеріалів, вправ та завдань, презентували власні досвіди роботи.

 

 

Увага пробне ЗНО!

top-photoЗ 03 по 24 січня 2020 року триває реєстрація для участі у пробному ЗНО-2020 на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Особа, яка реєструється для проходження пробного ЗНО, має подати до Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти реєстраційну заяву (відповідно вимог щодо проведення реєстрації на пробне ЗНО) та оплатити послугу (вартість одного тестування 141 грн.).

Календар проведення пробного ЗНО:

21 березня – українська мова та література;

28 березня – математика, фізика, історія України, хімія, біологія, англійська мова, географія.

Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО.

Учасниками тестування можуть бути учні 10-11-х класів.

Для учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти буде здійснено відшкодування за один предмет відповідно до пункту 4.7. районної Програми «Обдаровані діти».

 

У гостях у новорічної казки

         NR BCDUT2019Стало доброю традицією для  Балаклійської районої організації профспілки працівників освіти і науки України влаштовувати новорічну ялинку для дітей та внуків членів профспілки. Цьогорічні новорічні ранки пройшли 28 грудня у приміщенні Балаклійського центру дитячої та юнацької творчості.

       Близько сотні хлоп’ят та дівчаток, а також їхніх батьків, радо зустрічали в цей день та вітали Дід Мороз, Снігуронька та казкові герої. Діти із захопленням брали участь у казковому дійстві. Після закінчення свята малеча отримала солодощі та іграшки.

     Приємно усвідомлювати, що ми приносимо радість у дитячі серця, адже немає нічого кращого, ніж бачити наших дітей щасливими.

 

Новорічна казка

svyato znz2019Новий рік – одне з найулюбленіших зимових свят для дітей, тому заклади загальної середньої освіти району намагалась як найкраще підготуватись до цього свята та провести його. Дід Мороз, Снігуронька разом з іншими казковими героями створили справжнє новорічне диво для школярів: атмосферу тепла, затишку, радості, приємного очікування Нового року. Кожен артист, виступаючи, дарував присутнім частинку своєї душі, тепло свого серця, створив справжнє новорічне дійство.

Новорічні ранки передують початок зимових канікул, бажаємо всім учням яскравих вражень, веселих розваг та цікавих подорожей!

 
Головна Новини