Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

Учитель року - 2021

      Ychitel rocky 2020  Завершився І (зональний) етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» у номінаціях «Українська мова та література» та «Математика». Цьогоріч випробування відбулись у новому форматі, що стало викликом звичним стереотипам.                     

       Висловлюємо щиру подяку конкурсантам  за участь у конкурсі, членам організаційного комітету та журі - за організацію та проведення конкурсних випробувань.                                   

   Вітаємо Глінку Ганну Іванівну, учителя математики Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2,  з перемогою у номінації «Математика».                                                                                         

      Вітаємо Товарницьку Лесю Іванівну, вчителя української мови та літератури Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, з перемогою в номінації «Українська мова та література».

           На базі сектору освіти Шевченківської районної державної адміністрації відбувся І (зональний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» у номінації «Керівник закладу освіти».                                                                                                                                          

             Вітаємо Шелест Тетяну Василівну, директора Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, з перемогою у даній номінації.

         Переможці візьмуть участь у другому (регіональному) турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021»

 

Проведення дистанційних тренінгів з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

distanciyni treningi 2020Комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Балаклійської  районної ради Харківської області» повідомляє, що Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти»  у період із 23 листопада по 11 грудня 2020 року будуть проведені  дистанційні тренінги з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

До участі в дистанційних тренінгах запрошуються учні закладів загальної середньої освіти, які готуються брати участь у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із таких навчальних предметів: англійської мови, астрономії, біології, географії, екології, економіки, інформатики, інформаційних технологій, історії, математики, правознавства, російської мови та літератури, української мови та літератури, фізики, хімії.

           Посилання на кожний тренінг буде розміщуватися на сайті Академії, вкладка «Розділи сайта», розділ «Учнівські інтелектуальні змагання» (у день проведення).

Проведення дистанційних тренінгів з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

Комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Балаклійської  районної ради Харківської області» повідомляє, що Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти»  у період із 23 листопада по 11 грудня 2020 року будуть проведені  дистанційні тренінги з підготовки учнів до ІІ та ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

До участі в дистанційних тренінгах запрошуються учні закладів загальної середньої освіти, які готуються брати участь у ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із таких навчальних предметів: англійської мови, астрономії, біології, географії, екології, економіки, інформатики, інформаційних технологій, історії, математики, правознавства, російської мови та літератури, української мови та літератури, фізики, хімії.

Посилання на кожний тренінг буде розміщуватися на сайті Академії, вкладка «Розділи сайта», розділ «Учнівські інтелектуальні змагання» (у день проведення).

 

 І (районний) етап Всеукраїнського

конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

учнів-членів МАН України 

man 2020З 17 листопада 2020 року, дотримуючись основних нормативних документів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2,  відділом освіти районної державної адміністрації у дистанційному форматі проведено І тур районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

У написанні контрольної роботи взяло участь 42 учні із 16 закладів освіти району, які  змагаються  у 9  наукових відділеннях. Результати контрольної роботу будуть доведені учням під час захисту.

            Бажаємо їм вдалого виступу у наступних турах районного етапу конкурсу.

 

Проведення ІІ (районного)  етапу

Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

      olimpiady 202013 та 16 листопада 2020 року, дотримуючись основних нормативних документів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, відділом освіти Балаклійської районної державної адміністрації у дистанційному форматі проведено районний етап учнівських олімпіад з екології, трудового навчання та математики. При проведенні олімпіад особлива увага приділялась дотриманню учасниками та організаторами на місцях проведення принципів академічної доброчесності. За результатами проведення трьох олімпіад найбільша кількість учасників була на математиці.

         По завершенню перевірки робіт результати будуть оприлюднені на сайті відділу освіти,  вкладка «КУ «ЦПРПР»,  розділ «Олімпіади».

 

Зміни до правил карантину: що змінюється для закладів освіти

rishenya karantinВідтепер на всій території України заборонено відвідувати заклади освіти групам більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти, а також відвідувати окремі категорії закладів, 50% учнів і персоналу яких перебувають на самоізоляції. Відповідне рішення Кабінету Міністрів, ухвалене 11 листопада 2020 року, оприлюднено на Урядовому порталі.

Згідно з рішенням, забороняється відвідувати заклади здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти.

Також заборонено відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти, якщо більш як 50% учнів та персоналу закладу освіти перебувають на самоізоляції через контакт з пацієнтом, в якого підтвердили COVID-19.

Дані норми діють для закладів освіти на всій території України, оскільки останні зміни до правил карантину скасовують розподіл на окремі зони епідемічної небезпеки – «зелену», жовту»«помаранчеву» та «червону».

          Нагадаємо, МОН спростувало інформацію в ЗМІ щодо встановлення у 2020/2021 н.р. зимових канікул в період із 28 грудня 2020 року до 10 січня 2021 року та з 15 до 21 лютого 2021 року. Міністерство не надавало жодних офіційних листів-рекомендацій щодо цього питання.

 

Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2021»

        Uchitel roky 2020Стартував І (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» у номінаціях «Математика», «Українська мова та література». Цьогоріч у конкурсі приймають участь 12 педагогічних працівників закладів освіти району.                                                                   

      11 листопада відбулося конкурсне випробування «Тестування»,  у ході якого конкурсанти показали рівень знаннєвої складової професійної компетентності.                    

        Заочно проходить випробування «Майстер-клас», метою якого є демонстрація методичної майстерності з реалізації власної педагогічної ідеї. Учасники конкурсу розмістили відеозапис на youtube-каналі «Учитель року – 2021. Балаклійський район» або на власних каналах. 

       Третім випробуванням конкурсу стане «Дистанційний урок». Основною метою даного заходу буде демонстрація учасниками педагогічної майстерності з організації освітнього процесу в дистанційному режимі.

 

День української писемності та мови

den ukr pisemnosti 09.11.20 День української писемності та мови –  свято, яке традиційно відзначають  в Україні 9 листопада вже 23 роки поспіль. Воно  яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях розвитку рідного слова і його безсмертних творців.

У закладах освіти проводяться різноманітні мистецькі заходи, присвячені нашій солов’їній мові. Стартує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика та Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка.

Уже стало доброю традицією  9 листопада, у День української писемності та мови, писати Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цьогоріч він ювілейний – двадцятий. Автор  ХХ Всеукраїнського радіодиктанту «Виклики книжкової ери» – видавець та письменник Іван Малкович.

        У цей день відбулись онлайн-урочистості, у межах яких було відзначено лауреатів і переможців Обласного фестивалю ораторського мистецтва 2020 року.  Наш район представляла переможниця районного фестивалю, випускниця 11 класу Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Дмитренко Валерія. Учениця яскраво продемонструвала свої ораторські вміння та посіла І місце в цьому Фестивалі.

        Сьогоднішнє свято дало можливість ще раз усвідомити велику вагу рідного слова й особисту відповідальність кожного  за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Бо як сказав наш славетний земляк Володимир Сосюра:  «Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ».

 

Онлайн-нарада щодо організації та проведення конкурсів і олімпіад в умовах карантину

narada 1 004 листопада 2020 року відбулася онлайн-нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи.

Під час наради обговорили питання щодо організації та проведення районного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів з дотриманням законодавства України в частині запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Також роз’яснено умови проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2020-2021 навчальному році. До 18 грудня 2020 року буде проведено І (районний) етап Конкурсу та підведено підсумки. Учасникам наради наголошено на забезпеченні участі учнів 9-11 класів у І етапі Конкурсу з дотриманням карантинних заходів.

               У ході наради заступникам директорів з навчально-виховної роботи повідомлено, що перший (зональний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021» розпочато. Одне із завдань – вміння організовувати освітній процес у дистанційному форматі.

 

МОН спростовує інформацію щодо подвійних зимових канікул

zim kanikuli 2020Міністерство освіти і науки України повідомляє: інформація в ЗМІ щодо встановлення у 2020/2021 н.р. зимових канікул в період із 28 грудня 2020 року до 10 січня 2021 року та з 15 до 21 лютого 2021 року є недостовірною.

МОН не надавало жодних офіційних листів-рекомендацій щодо цього питання.

Освітній процес у закладах освіти організовується відповідно до Закону України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», інших актів законодавства, освітньої програми (освітніх програм) закладу освіти та спрямовується на виявлення та розвиток здібностей та обдарувань особистості, її індивідуальних здібностей, досягнення результатів навчання, прогресу в розвитку, зокрема формування і застосування відповідних компетентностей, визначених державними стандартами.

Отже, керівники закладів освіти мають право самостійно організовувати освітній процес та визначати дати канікул. А в період карантину через COVID-19 в Україні для безпеки учнів та працівників шкіл канікулярний період може бути скоригований відповідно до епідеміологічної ситуації.

Традиційно навчання в Україні здійснюється в межах навчального року, що розпочинається у День знань – 1 вересня, триває щонайменше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Якщо 1 вересня припадає на вихідний день, навчальний рік розпочинається в перший за ним робочий день, а тривалість канікул, не враховуючи літніх, не повинна перевищувати 30 днів.

 

Повернути кошти за пробне ЗНО-2020 можна до 1 грудня. Роз’яснення МОН

koshti zno 2020Процес повернення коштів за скасоване пробне ЗНО триватиме до 1 грудня 2020 року.

Повернення коштів здійснюється Міністерством освіти і науки спільно з ПриватБанком з 1 липня. Наразі кошти отримали 155636 учасників, що становить 71,2% від загальної кількості. Усі, хто ще не звернувся за відшкодуванням, мають 27 днів на врегулювання цього питання.

Щоб отримати кошти, необхідно до 30 листопада:

- отримати/мати картку ПриватБанку;

- перевірити актуальність інформації, зазначеної під час реєстрації, увійшовши до сервісу визначення результатів на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. 

Необхідно звернути увагу на правильність зазначення прізвища, імені, по батькові, а також номеру мобільного телефону, який прив’язаний до картки ПриватБанку, – він має бути тільки один.

Кому повертають кошти?

Саме тій особі, яка була зареєстрована для участі у пробному ЗНО.

Як отримати кошти через ПриватБанк?

Необхідно мати будь-яку картку в ПриватБанку, оформлену саме на учасника пробного ЗНО. Фінансовий телефон у ПриватБанку повинен збігатися з телефоном, вказаним під час реєстрації на пробне ЗНО як основний.

Як дізнатись про отримання коштів?

Ті учасники, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів на картку.

Що робити, якщо немає картки ПриватБанку? 

Необхідно звернутися до будь-якого відділення ПриватБанку та оформити картку безкоштовно за 15 хвилин. Із собою потрібно мати паспорт або електронну ID-картку.

Якщо учасник вже є клієнтом банку, можна відкрити віртуальну картку у Приват24, не відвідуючи відділення. Неповнолітні учасники пробного ЗНО також можуть оформити картку ПриватБанку.

Коли потрібно встигнути оформити картку?

Якомога швидше – програма повернення коштів діятиме до 1 грудня 2020 року.

Що робити, якщо при реєстрації на пробне ЗНО вказано не свій телефон, а одного з батьків? Або якщо за цей час свій номер телефону змінився?

Необхідно зайти у сервіс визначення результатів на сайті УЦОЯО та змінити основний номер телефону на той, що прив’язаний до картки.

Інструкцію щодо повернення коштів також розміщено на сайті ПриватБанку – з нею можна ознайомитись тут

           Нагадаємо, цьогоріч у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО пройшли його вдома. 15 червня відбулось тестування з української мови та літератури, 17 червня – з усіх інших предметів.

 

Про організацію дистанційного навчання: роз'яснення МОН

distanciyne navch 2020Міністерство освіти і науки України надіслало  лист-роз’яснення щодо застосування нового Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти (затверджене наказом МОН  України від 08 вересня 2020 року № 1115), яке набуло чинності 16 жовтня 2020 року.

Якщо з будь-яких причин (незалежно від карантину) батьки ухвалюють свідоме рішення про навчання дитини дистанційно на постійній основі (протягом навчального року), необхідно звернутися до закладу освіти, який надає послуги саме за дистанційною формою здобуття освіти.

Такий заклад освіти може бути будь-якої форми власності (державної, комунальної, приватної). Але він повинен мати системотехнічне забезпечення для організації саме дистанційної форми здобуття освіти – комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, електронні освітні ресурси тощо.

              Про те, що заклад освіти може забезпечувати саме таку форму здобуття освіти, він обов’язково інформує на своєму сайті (або на сайті засновника). Якщо такий заклад освіти є державним або комунальним, то здобуття повної загальної середньої освіти у ньому є безоплатним для всіх учнів (оплата праці вчителів здійснюється за рахунок державного бюджету).

 

Нарада керівників закладів загальної середньої освіти

    nar 20 жовтня 2020 року відбулася нарада керівників закладів загальної середньої освіти району у форматі відеоконференції. У ході наради було обговорено нагальні питання організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти в умовах карантину. До відома керівників було доведено інформацію про особливості  зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році,  проведення атестації педагогічних працівників та  стан підготовки до опалювального сезону 2020-2021 років.

Обговорено Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, яке набуло чинності 16 жовтня 2020 року. Дане положення розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших  формах здобуття освіти.

          Начальник відділу освіти Світлана ШВІД зобов’язала  керівників закладів загальної середньої освіти контролювати організацію навчання з використанням дистанційних технологій, тримати на контролі стан здоров’я учнів та педагогічних працівників, дотримання ними карантинних заходів під час освітнього процесу та якісно розпочати опалювальний сезон.

 

Оновлено умови організації дистанційного навчання

onovleni ymovi dist navch 202016 жовтня 2020 року, набуло чинності Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Воно розширює можливості для дистанційного навчання учнів – як за дистанційною формою здобуття освіти, так і при використанні технологій дистанційного навчання в інших  формах здобуття освіти.

Нове Положення затверджено наказом МОН від 8 вересня 2020 року №1115 і зареєстровано в Міністерстві юстиції 28 вересня 2020 року за №941/35224.

Дистанційна форма здобуття освіти залишається виключно добровільною і потребує подання відповідної заяви про зарахування/переведення від батьків. Але відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії.

Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для проведення оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета. Також їх можна використовувати для надання додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг для осіб з особливими освітніми потребами, якщо в населеному пункті, де проживає учень, відсутні відповідні фахівці, що надають такі послуги. 

Технології дистанційного навчання дозволяють продовжувати освітній процес під час карантину та інших надзвичайних обставин (без переведення учнів на дистанційну форму).

У документі також врегульовано можливість організації змішаного навчання. Заклад освіти може визначити такий режим роботи, за якого учні почергово відвідують заклад освіти для очних занять, решту часу навчаючись дистанційно.

Положення передбачає, що обов’язково мають враховуватися інтереси учнів під час дистанційного навчання:

 •     організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями;
 •   під час дистанційного навчання мають створюватися умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі осіб з ООП з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку;
 •       заклад освіти забезпечує регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також за потреби надання їм підтримки в освітньому процесі;
 •     для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв’язку тощо;
 •      організація освітнього процесу обов’язково здійснюється з дотриманням вимог щодо захисту персональних даних, а також санітарних правил і норм щодо формування розкладу навчальних занять, вправ для очей та постави, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, часу для виконання домашніх завдань тощо. 

З метою забезпечення прав педпрацівників у Положенні вказано, що організація дистанційного навчання має здійснюватися у межах їх робочого часу.

У межах своєї автономії заклад освіти самостійно визначатиме механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання в закладі освіти. Спосіб, у який керівник закладу здійснюватиме контроль за виконанням освітніх програм учнями та педпрацівниками, схвалюватиме педрада.

      Нагадаємо, Уряд рекомендував закладам загальної середньої освіти встановити канікули з 15 до 30 жовтня, а у наступний період передбачити можливий перехід на дистанційне і змішане навчання з урахуванням епідеміологічної ситуації.

 

Карантин продовжено

 

Karantin prodovgeno 202013 жовтня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про продовження карантину в Україні до 31 грудня 2020 року  (14 жовтня відповідна постанова Уряду від 13.10.2020 р. № 956 офіційно опублікована в «Урядовому кур’єрі»).

Регіоном із значним поширенням COVID-19 тепер вважатиметься регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:

 •    завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та з підозрою на інфікування COVID-19, становить більш як 50% протягом п’яти днів підряд без урахування ліжок, відведених для лікування у дитячих відділеннях/закладах;
 •   середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менш як 48 (раніше 24) тестувань на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
 •       показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності. Базовий рівень захворюваності на COVID-19 становить 40 нових випадків на 100 тис. населення за 14 днів.

У червоній зоні додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для зеленого, жовтого та помаранчевого рівня епідемічної небезпеки, забороняється:

 • відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців);

Додаткові обмеження для зеленої, жовтої та помаранчевої зон:

забороняється робота після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

Змінюються правила щодо дозволеної кількості людей у масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) зібраннях:

 • у зеленій зоні – не більше 50 людей;
 • у жовтій – не більше 30 осіб;
 • у помаранчевій – не більше 20.

Рекомендації для закладів освіти:

Уряд рекомендує:

1) Органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності забезпечити на період дії карантину з метою обмеження скупчення осіб в транспорті та на шляхах прямування на роботу/з роботи застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який, зокрема, передбачає різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, позмінну роботу працівників, а за технічної можливості – також роботу в режимі реального часу через Інтернет із збереженням заробітної плати, дистанційну (надомну) роботу;

       2) закладам загальної середньої освіти встановити з 15 до 30 жовтня 2020 р. канікули, у наступний період – можливий перехід на дистанційне і змішане навчання з урахуванням епідемічної ситуації.

 

Шкільний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

Skilni olimpiadu 2020На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 24 вересня 2020 року № 1175 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році», з метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді в закладах загальної середньої освіти району з 12 по 29 жовтня триває І (шкільний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2020/2021 навчальному році.

         Учнів 6-11-х класів стали учасниками шкільних олімпіадах з трудового навчання,  математики, української мови та літератури, історії, правознавства, англійської мови, фізики, астрономії, російської мови та літератури, хімії, біології, екології, географії, економіки, інформатики, інформаційних технологій.

     Переможці I етапу шкільних олімпіад візьмуть участь у районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, який відбудеться протягом листопада-грудня 2020 року.

 

Науково-практична конференція

Харківського територіального відділення МАН України

MAN konferencia 202021 листопада 2020 року Комунальним закладом «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради» буде проведено V Обласну учнівську науково-практичну конференцію Харківського територіального відділення Малої академії наук України в режимі онлайн (пункт 4.1 розділу 4 Плану роботи Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації на 2020 рік).

Програмою заходу передбачено:

9.15 – 9.45 – реєстрація учасників;

10.00 – 15.00 – робота секцій «Краєзнавство», «Екологія», «Фізика», «Інформаційні технології», «Іноземні мови», «Літературна творчість», «Педагогіка».

До участі в конференції запрошуються здобувачі освіти 6-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, які активно займаються науково-дослідницькою діяльністю.

Реєстрація заявок та матеріалів здійснюється до 09 листопада в онлайн формі на сайті oblman.kharkov.ua (розділ «Заходи з учнівською молоддю»)
за посиланням https://forms.gle/RjuhG7bE6TEmfRhL6. На підставі поданих матеріалів буде проведено відбірковий тур. Список учасників буде оприлюднено до 17 листопада на сайті oblman.kharkov.ua.

Інформація про умови проведення конференції, тематика робіт, зразки оформлення матеріалів розміщені на сайті oblman.kharkov.ua (розділ «Заходи з учнівською молоддю»)

 

Районна акція до Дня захисника України

«Листівка захиснику України»

 Akciia den zahisnika 2020    З метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді, популяризації героїзму військового подвигу, виховання громадянської свідомості у підростаючого покоління, вшанування мужності та героїзму воїнів, надання моральної підтримки воїнам та ветеранам Операції об’єднаних сил, ветеранам війни, воїнам Збройних сил України, солдатським та офіцерським вдовам, їх родинам, підтримки волонтерської діяльності з 7 по 10 жовтня 2020 року була проведена районна акція до Дня захисника України «Листівка захиснику України».

       В акції взяли участь 24 заклади освіти району. Вітальні листівки з побажаннями та словами підтримки воїнам та ветеранам Збройних сил України були виготовлені у різних техніках образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і передані обраним адресатам. Світлини найкращих робіт були надіслані на електронну пошту КЗ «Обласний палац дитячої та юнацької творчості» для участі в обласній акції «Листівка захиснику України».

 

Пробне ЗНО-2021: дати реєстрації та тестування

probne zno 2021Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

         Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05‒19 січня 2021 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021. Нагадаємо, що минулорічні відеоматеріали доступні на youtube каналі ГС «Освіторія», а також на платформі iLearn (за матеріалами УЦОЯО).

 

Районний фестиваль ораторського мистецтва 2020

oratorske mistectvo 2020З метою виявлення та підтримки лінгвістично обдарованих дітей нашого району, сприяння розкриттю їхнього таланту, розумових здібностей, формування громадянської та загальнокультурної компетентностей, виховання почуття національної гідності й патріотизму, у межах відзначення Дня української писемності та мови 6 жовтня  в онлайн-режимі відбувся районний фестиваль ораторського мистецтва, присвячений 175-річчю від дня народження І.К. Карпенка-Карого, за темою «Де ж і голосам буть, як не в народі, що виростає на волі, серед степу широкого! (І. Карпенко-Карий)». 

У фестивалі взяли участь 20 учнів 10-11-х класів із 19 закладів загальної середньої освіти району. Журі гідно оцінило ораторське мистецтво кожного учасника, адже кожен учасник – це творча, обдарована особистість, яка прагне до спілкування, вміє знайти спільну мову з іншими людьми.

Кожен з учасників засвідчив неперевершений талант закоханого в рідне слово читця. Абсолютним переможцем фестивалю журі визнало Дмитренко Валерію, ученицю 11-го класу Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, яка буде представляти Балаклійський район в обласному етапі фестивалю.

          Вітаємо з перемогою!

 

Обласні змагання з пішохідного туризму "Великі надії"

 pishohidny turism 2020Згідно з планом роботи Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради на 2020 рік, затвердженим Департаментом науки та освіти облдержадміністрації, 3 жовтня у Лісопарковій зоні м. Харкова відбулися традиційні обласні змагання з пішохідного туризму серед учнівської молоді «Великі надії».

Команда Балаклійського району, під керівництвом Черненка Віктора Володимировича, вчителя фізичної культури Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів ЗОШ № 3, посіла ІІІ загальнокомандне місце. Команду представляли вихованці гуртка Центру дитячої та юнацької творчості, учні Балаклійських загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів №№ 3, 6.

            Вітаємо з перемогою! І нових вам успіхів!

 

День працівників освіти

konferencia 2020У четвер, 1 жовтня, у стінах районного Будинку культури відбулося урочисте привітання педагогів Балаклійщини з професійним святом – Днем працівників освіти.

Освітян привітали голова Балаклійської районної державної адміністрації Віталій Карабанов та заступник голови Балаклійської районної ради Володимир Чуприн.

За високий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в галузі освіти, сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності та з нагоди Дня працівника освіти були нагороджені цінною відзнакою районної державної адміністрації і районної ради та цінним подарунком:

- Андрійчук Галина Василівна, учитель математики та інформатики Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2;

- Бабенко Тетяна Миколаївна, учитель англійської мови Комунального закладу «Савинський ліцей»;

- Бородай Ольга Олексіївна, вихователь-методист Савинського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 1;

- Горних Наталія Григорівна, керівник гуртка Балаклійського центру дитячої та юнацької творчості;

- Григорєва Тетяна Михайлівна, бібліотекар Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6;

- Гутник Наталія Миколаївна, вихователь Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 4;

- Лагута Тетяна Леонідівна, учитель української мови та літератури Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2;

- Міщенко Віра Михайлівна, учитель фізики Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А.Тризни;

- Онищенко Анатолій Іванович, учитель фізичної культури Пришибського навчально-виховного комплексу;

- Пензева Людмила Миколаївна, музичний керівник Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 7;

- Стародубцева Юлія Вікторівна, педагог-організатор Донецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1;

- Углевата Ніна Володимирівна, учитель початкових класів Бригадирівського ліцею.

Подякою голови Харківської обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в галузі освіти і науки, сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності та з нагоди Дня працівників освіти нагороджена Коваленко Віта Вікторівна, учитель української мови та літератури Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3.

Творчі колективи та вихованці Балаклійського центру дитячої та юнацької творчості, районного Будинку культури, Балаклійської дитячої музичної школи привітали учасників заходу яскравими номерами, подарувавши гарний настрій та позитивні емоції.

 
Головна Новини