Відділ освіти Балаклійської міської ради
Новини

Пробне ЗНО-2022: дати реєстрації та тестування

12345Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.

Участь у пробному ЗНО допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 рок (за матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти).

 

Розбудова системи забезпечення якості освіти в ЗДО 

       Rozbydova sustemu yakosti 202121 жовтня 2021 року педагогічні працівники закладів дошкільної освіти Балаклійської міської громади взяли участь у вебінарі Міністерства освіти та науки України «Розбудова системи забезпечення якості освіти в дошкільних закладах». У ході вебінару було розглянуто ряд питань:

     - нормативно-правова база щодо формування системи забезпечення якості освіти в Україні;

    - алгоритм формування забезпечення якості ocвіти в ЗДО;

    - структура Порадника керівникам закладів дошкільної освіти з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Практичні поради щодо ocвітнix процесів та управлінської діяльності.

 

Початок опалювального періоду

otoplenie 2021Відповідно до рішення виконавчого комітету Балаклійської міської ради від 18 жовтня 2021 року №304 «Про початок опалювального періоду 2021-2022 років на території Балаклійської територіальної громади», наказу відділу освіти Балаклійської міської ради від 18 жовтня 2021 року № 55 «Про початок опалювального періоду 2021-2022 років у закладах освіти Балаклійської міської ради» розпочато опалювальний період.

Заклади освіти Балаклійської міської ради опалюються:

у 18-ть закладів освіти тепло постачає КП БРР «Балаклійські теплові мережі», 12 закладів опалюються від індивідуальних котелень (9 з яких на природному газі, 2 на альтернативному паливі та 1 електроопалення).

Головним завданням для керівників закладів освіти є стале проходження опалювального періоду та контроль за дотриманням у приміщеннях температурного режиму.

 

До Дня захисників і захисниць України

 

        den zahusnukiv 2021З метою вшанування мужності та героїзму захисників територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, в закладах освіти Балаклійської міської ради 12-13 жовтня  2021 року були проведені різноманітні  заходи, а саме: виховні години  «Ми нащадки козаків», «Мужність і відвага крізь покоління», години спілкування «Від козака до захисника України», бесіди «В єдності наша сила», «Роль козацтва в історії становлення української державності, здобуття незалежності», вікторина «Козацька слава не переможна».  На цих заходах діти дізнались  багато цікавої інформації про  День захисника України, про День Українського козацтва та про свято Покрови Пресвятої Богородиці.

         У закладах освіти проведені спортивні свята «Козацькі забави», «Ми разом і в цьому наша сила» , «Сильні, сміливі, спритні», під час якого учні активно змагалися у спортивних та інтелектуальних конкурсах.  

        У шкільних бібліотеках оформлено книжкові вернісажі, виставки літератури «Будемо гідні слави героїв», що присвячені подвигам захисників Вітчизни, створено експозиції, присвячені висвітленню військових традицій і звитяг українського народу, історії і сьогодення українського козацтва «Любіть Україну, як вірні сини».

       Учні закладів освіти громади залучились до участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу», обласній  акції «Листівка захисникам України», обласній благодійній акції Харківської обласної ради старшокласників «Подаруй тепло захисникам України».

   За ініціативи Балаклійської міської ради старшокласників «Нова хвиля» учні підготували малюнки, листи-привітання захисникам України, обереги, солодощі, що передані  воїнам Збройних Сил України.

       Ми – українці - зобов’язані поважати людей, чия професія – захищати Україну. Адже ці люди ціною  власного  життя щодня оберігають мир і спокій у наших серцях і домівках. 

 

Тиждень з протидії булінгу

buling2021З 4 по 8 жовтня заклади освіти Балаклійської міської ради долучились до відзначення Всеукраїнського тижня з протидії булінгу.                                        

У закладах освіти оформлено тематичні куточки і стенди, розповсюджено інформаційні листівки і пам’ятки, поширено інформацію про роботу Національної гарячої лінії з питань запобігання насильству та захисту прав дитини. Протягом тижня для здобувачів освіти було проведено тематичні конкурси, фестивалі малюнків і плакатів, бесіди, уроки відвертого спілкування, виховні години, психологічні квести, тренінги, імітаційні ігри, перегляд та обговорення відеофільмів та мультфільмів, проведено зустрічі з представниками ювенальної превенції патрульної поліції Балаклійського ВП ГУНВП, Балаклійського центру соціальних служб. В бібліотеках оформлено виставки «Ми – проти булінгу». Для батьків проведено індивідуальні та групові консультації, батьківські збори, онлайн-семінари. Під час проведення заходів було враховано рекомендації Міністерства освіти і науки України.          

Булінг – тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого середовища. Попередити булінг можна тільки в разі спільної роботи педагогів, батьків і всіх дорослих, які причетні до виховання дітей.        

 

Фестиваль ораторського мистецтва 2021

Рисунок1З метою виявлення та підтримки лінгвістично обдарованих дітей, сприяння розкриттю їхнього таланту, розумових здібностей, формування громадянської та загальнокультурної компетентностей, виховання почуття національної гідності й патріотизму, у межах відзначення Дня української писемності та мови 5 жовтня в онлайн-режимі відбувся міський етап фестивалю ораторського мистецтва, присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки, за темою «Для гордої і владної душі життя і воля – на горі високій» (Леся Українка).

У фестивалі взяли участь 11 учнів 10-11-х класів із 11 закладів загальної середньої освіти. Журі гідно оцінило ораторське мистецтво кожного учасника, адже кожен учасник – це творча, обдарована особистість, яка прагне до спілкування, вміє знайти спільну мову з іншими людьми.

Кожен з учасників засвідчив неперевершений талант закоханого в рідне слово читця. Абсолютним переможцем фестивалю журі визнало Овчаренка Данила, учня 11-го класу Балаклійського ліцею, який буде представляти Балаклійську громаду на обласному етапі фестивалю.

 

Обласні змагання зі спортивного орієнтування "Великі надії"

 

sport orientyvannya 2021

Згідно з планом роботи Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради на 2021 рік 2 жовтня у місті Дергачі відбулися традиційні обласні змагання зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді «Великі надії», присвячені пам′яті видатного тренера зі спортивного орієнтування Леоніда Петровича Фельдмана. У заході змагались 131 юний спортсмен чотирьох вікових групп із 9 громад області.

Команда Балаклійської громади, яку представляли вихованці гуртка Центру дитячої та юнацької творчості, учні Балаклійського ліцею, Балаклійських ліцеїв № 3, 4  (керівник Черненко В.В.), посіла ІІ загальнокомандне місце. 

 

Святкові урочистості з нагоди Дня працівників освіти

Den pracivnukiv osvitu 2021Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День працівників освіти, день, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів.

30 вересня 2021 року в Будинку культури Балаклійської міської ради відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівників освіти. Урочистий та святковий захід був присвячений всім працівникам, які збагачують світ мудрістю, знаннями, милосердям, людяністю, адже бути вчителем, вихователем, наставником – це справжнє мистецтво, обране за покликом серця, наполеглива, чесна, натхненна праця.

Радість професійного свята розділили з освітянами Балаклійський міський голова Іван Столбовий та секретар Балаклійської міської ради Оксана Бондар, які зазначили, що бути педагогом — це покликання душі та від щирого серця подякували працівникам освіти за любов до обраної справи, самовідданість і багатство душі. Побажали всім міцного здоров’я, безхмарних благословенних днів, нових педагогічних звершень.

За вагомий особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в галузі освіти, сумлінну працю, високий рівень професійної майстерності та з нагоди Дня працівників освіти грамотами відзначено найкращих педагогів закладів освіти громади.

Радісного настрою, приємних емоцій додав святковий концерт, що підготували художні колективи Центру дитячої та юнацької творчості, колективи та солісти Будинку культури.

На свято були запрошені ветерани праці, яких привітали в музеї освіти Балаклійщини Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості. Запрошені пройшлись сторінками історії освіти від минулого до сьогодення.

 

80-ті роковини трагедії в Бабиному Яру

         Babin yar 202129 вересня – 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29-30.09.1941). Ця дата є символом «Голокосту від куль» і символом нацистської політики знищення людей в Україні, цьогоріч вона відзначається відповідно до постанови Верховної Ради України від 16.12.2020 № 1092-IX.

       Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го Бабин Яр був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводилися військовими і поліцією окупаційної нацистської влади. Протягом цього часу загарбники розстріляли тут близько 100-150 тис. осіб, дві третини з яких були єврейського походження.

         Ідея встановити пам’ятник жертвам трагедії у Бабиному Яру з’явилася іще у 1945 році, однак перший пам’ятник відкрили у 1976 році. Загалом у Бабиному Яру та поблизу встановили 25 пам’ятників, серед яких:

  • пам’ятник розстріляним євреям у вигляді менори;
  • пам’ятник вбитим дітям;
  • дерев’яний хрест у пам’ять розстріляних членів ОУН.

  З метою вшанування жертв війни і політичних репресій  1 березня 2007 року було створено Національний історико - меморіальний заповідник Бабин Яр. У жовтні 2018 року запропонували створити Меморіальний квартал у Бабиному Яру.

         29-30 вересня у закладах загальної середньої освіти проводиться загальнонаціональний урок пам’яті, приурочений до цієї дати. Під час проведення уроку використовується онлайн – платформа «Червона точка пам’яті», що підготовлена Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр». Зазначена платформа є інструментом для збереження, вивчення, дослідження історії періоду Другої світової війни та Голокосту.

        З метою вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, та трагічних подій у Бабиному Яру, поваги і толерантного ставлення до історії і культури інших народів в закладах освіти також буде проведено тематичні лінійки «Україна вшановує трагедію Бабиного Яру», виховні години: «Не вмре пам’ять про Бабин Яр», «Бабин Яр: без права на забуття» уроки пам’яті, урок-реквієм «Бабин Яр - життя і смерть. Тільки пам'ять не сивіє», перегляди документальних фільмів «Погляд у минуле: Бабин Яр» фотовиставки та інші заходи.

 

Семінар для шкільних бібліотекарів

biblioteka 2021Напередодні  Всеукраїнського Дня бібліотек, 28 вересня 2021 року на базі Балаклійського ліцею № 2 відбувся семінар на тему «Актуальні питання розвитку шкільної бібліотеки в умовах Нової української школи».

З найкращими словами привітання до бібліотекарів звернулися начальник відділу освіти Балаклійської міської ради Світлана Швід та голова Балаклійської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Рибалка, які зазначили, що професія бібліотекаря не є легкою і у соціальному плані вона надзвичайно важлива. Подякували за наполегливу творчу працю та вручили подяки відділу освіти за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи, активну просвітницьку діяльність та з нагоди професійного свята бібліотекарям Балаклійського ліцею, Балаклійських ліцеїв 1,2,5, Шевелівського ліцею та Міловської гімназії.

На семінарі було проаналізовано роботу бібліотекарів за минулий 2020/2021 навчальний рік; окреслено головні напрямки роботи шкільних бібліотек закладів освіти у новому навчальному році, перспективні завдання й аспекти розвитку бібліотек у сучасній школі; обговорено проблемні питання з організації бібліотечних фондів шкільних бібліотек; роз’яснено моменти заповнення відомостей щодо контингентів учнів та надано методичні рекомендації до проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек .

Учасники семінару мали змогу поділитися досвідом, обговорити  проблеми, висловити свої побажання щодо поліпшення роботи шкільної бібліотеки та отримали приємні враження і квіти.

 

День Дошкілля – свято дитинства!

       Den doshkillya 202127 вересня Україна святкувала Всеукраїнський День дошкілля. Це свято дитинства й визнання його, як щасливої пори. Недарма кажуть, що дитинство – це ранок життя, а ранок має бути щасливим. Дитячі садочки – це місце, в якому мешкають та господарюють наші чудові, неповторні вихованці. І допомагають їм у цьому люблячі та добрі дорослі.

         З 20 по 27 вересня у закладах дошкільної освіти Балаклійської громади пройшов тиждень Дошкілля. У рамках святкування тижня відбулися цікаві й захоплюючі заходи! 

 

Державна служба якості освіти провела вебінар «Що нового в інституційному аудиті шкіл»

dsyao 202123 вересня 2021 року Державна служба якості освіти України у партнерстві з Цифровим видавництвом МЦФЕР провела вебінар «Що нового в інституційному аудиті шкіл», Рекомендації закладам освітиВебінарІнституційний аудит

24 вересня 2021 Юрій ВЕРГУН, директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України, розповів про цінність інституційних аудитів для закладів загальної середньої освіти, засновників закладів освіти та держави, оформлення відповідних документів, а також зміни у процедурі проведення.

За результатами інституційних аудитів у закладах загальної середньої освіти можливо виокремити ряд позитивних тенденцій:

школи почали приділяти більше уваги психологічному комфорту дітей та розробляти власні антибулінгові політики;

вчителі планують свою викладацьку роботу, адаптують навчальні програми до особливостей конкретних класів;

значно зріс рівень використання педагогами цифрових технологій в освітньому процесі;

вчителі, особливо початкових класів, впроваджують формувальне оцінювання;

зросла увага на формування в учнів ключових компетентностей і наскрізних умінь.

Окремо акцентовано увагу на нововведеннях у процедурі проведення інституційного аудиту в школах, до яких належать:

окремі процедури оцінювання можуть проводитися дистанційно;

під час роботи експертної групи в школі проводяться перевірка та процедури оцінювання освітніх і управлінських процесів та внутрішньої системи забезпечення якості освіти, які не були проведені дистанційно;

висновок і рекомендації надсилаються на ознайомлення керівнику та засновнику школи не пізніше 15 робочих днів з дня завершення роботи експертної групи.

Важливим кроком для вдосконалення процедури проведення інституційних аудитів має стати використання комп’ютерних технологій, зокрема інформаційної системи EvaluEd, яка спрямована оптимізувати більшість процесів опрацьовування та зберігання даних.

Під час вебінару презентовано порадники, створені, щоб підтримати керівників громад, – «Повноваження органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якісної освіти» та директорів шкіл, –  «Абетка для директора», у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти, онлайн-курс «Управління якістю освіти в школі», ще один інструмент професійного розвитку керівників закладів освіти, розроблений Службою у співпраці з партнерами.

 

Обласні змагання з пішохідного туризму

den tyrizmu 2021Відповідно до плану роботи Комунального закладу «Харківська обласна станція юних туристів» Харківської обласної ради на 2021 рік 25 вересня у Лісопарковій зоні м.Харкова були проведені обласні змагання з пішохідного туризму серед учнівської молоді.

Балаклійську громаду представляли вихованці гуртка Центру дитячої та юнацької творчості, учні Балаклійського ліцею № 3 та Балаклійського ліцею № 6 (керівник    Черненко В.В.). Юні туристи вибороли ІІІ загальнокомандне місце.

Вітаємо з перемогою! І нових вам успіхів!

 

Методична студія для практичних психологів та соціальних педагогів 

       met studia psihologiv 2021 22.09.2021 на базі Балаклійського ліцею №2 проведено методичну студію для практичних психологів та соціальних педагогів Балаклійської, Донецької, Савинської територіальних громад  на тему «Завдання психологічної служби в системі освіти на сучасному етапі розвитку країни».

      Учасники заходу проаналізували роботу психологічної служби у 2020/2021 навчальному році, розглянули нормативну базу та пріоритетні напрями діяльності психологічної служби у 2021/2022 навчальному році. Обговорювана інформація була змістовною та інформативною. Після завершення засідання учасники отримали індивідуальні консультації. 

 

День партизанської слави

      Den partuzanskoi slavu 2021 Сьогодні, 22 вересня, в Україні святкують День партизанської слави. Свято встановлено "…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941-1945 років, увічнення їх пам’яті…" згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року. День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

         Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили День Перемоги над фашистами та їхніми союзниками.

       Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами, а масовості партизанський рух набув лише з кінця 1942 року. Супротив мирного населення окупаційному режиму був реакцією на нещадний терор, масові вбивства, геноцид єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.

За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями.

         Подвиг партизан-підпільників увічнюють у багатьох населених пунктах України: встановлено пам'ятники, меморіальні дошки, відкриті експозиції в історичних музеях та створено музеї партизанської слави.

       Учні закладів освіти долучилися до відзначення  цього пам’ятного  дня. У закладах освіти було проведено уроки мужності «Вклонімося і мертвим і живим», «Партизанськими стежками», тематичні уроки з історії України, всесвітньої історії, з предмету «Захист України», літературну годину «Подвигу жити вічно», години пам’яті «Партизанськими стежками», «Україна - земля героїчного народу».

       У шкільних бібліотеках організовано книжкові виставки з історії Другої світової війни.

 

Міжнародний день миру

Den Mury 2021Міжнародний день миру святкується       21 вересня. Свято встановлене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 30 листопада 1981 року. Сенс цієї дати - у зміцненні ідеалів миру серед всіх країн і народів планети.

Історія показує, що кожні 100-150 років у світі трапляється масштабна війна, в яку втягується безліч держав. А конфлікти місцевого масштабу практично ніколи не припиняються: невеликі війни, які забирають життя людей, є завжди.

Щоразу після таких конфліктів людство робить істотний крок назад, тому що доводиться багато відновлювати, а не йти вперед. Ось тому Міжнародний день миру, покликаний донести до людей небезпеку воєн, дуже важливий для сучасної людини.

Цього дня ООН пропонувало всім країнам і народам припинити воєнні дії, відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.

З метою формування глибокого розуміння питань, пов’язаних із миром, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей, турботою про здоров’я оточуючих у закладах освіти було проведено: виховні години: «Хай буде мир на всій землі», «Мир на землі – радість у родині», «Дружно за мир стояти – війні не бувати», «Діти проти війни», «Піклуємося про здоров’я разам»; виставки малюнків: «Лети, наш голубок – символ миру, добра та світла», «Хай буде мир», «Мир крокує по планеті», «Наш дім – планета Земля»; виставки книжок: «Під мирним небом», «Нам всім потрібен мир»; оформлені стіннівки за темами: «Мир на планеті – щастя всім дітям», «Ми за мир», «Малюю мир», «Хай буде здорова планета».

 

Про підсумки проведення

Всесвітнього дня прибирання 

Den Pruburannya 2021З метою поліпшення екологічної ситуації  України,  розвитку Всеукраїнського волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього 17-18 вересня 2021 року учні та педагогічні працівники закладів освіти долучилися до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day».

Як результат спільної діяльності разом, під час Всесвітнього дня прибирання вдалось об’єднати близько 1000 учасників,  які очистили пришкільні ділянки від листя та сміття., прибралися на клумбах, в кабінетах, прибережних смугах, шкільних подвір’ях. Було прибрано парк міста Балаклія, упорядковано території біля пам'ятників загиблим воїнам.

Учасники акції звертаються до жителів громади вивозити сміття на організований полігон або утилізувати його з допомогою комунальних служб міста.

            Збережемо природу та зробимо громаду чистою!

 

День відкритих дверей у Центрі дитячої та юнацької творчості

20210917

Вересневого сонячного дня Балаклійський Центр дитячої та юнацької творчості Балаклійської міської ради гостинно відчинив двері для своїх вихованців у світ краси, творчості, фантазії.

Вже традиційно День відкритих дверей у закладі велика та радісна подія.   Свято як завжди було яскраве, насичене емоційністю та зворушливою атмосферою. Усі присутні мали змогу поринути у чарівний світ творчості.

Свої таланти глядачам дарували вихованці театрального гуртка «Подих Мельпомени», танцювальні колективи «Глорія», «Екстрим», хореографічний колектив «Бассданс», вокально-естрадний колектив «Дитячий час». На виставці «Творчість окриляє» були представлені роботи вихованців Центру творчості, організовано яскраву фотозону з казковими героями, проведено майстер-класи по виготовленню «Дивовижного метелика» та браслетів «Казкових героїв».

Попереду новий навчальний рік. Сподіваємося, що він буде сповнений цікавими подіями, новими зустрічами, веселими іграми, цікавими конкурсами, змаганнями, концертами.

Балаклійський Центр дитячої та юнацької творчості чекає всіх, хто хоче приєднатися до чудової, великої родини!

 

 

Всеукраїнський олімпійський урок та Олімпійський тиждень – 2021

OlimpikЗ метою популяризації спорту, здорового способу життя та розвитку Олімпійського руху в Україні в закладах загальної середньої освіти Балаклійської громади відбулось відкриття Олімпійського тижня. Він розпочався проведенням Олімпійського уроку, олімпійських флешмобів «Олімпійськими шляхами до здорового майбутнього», «Ми - майбутні олімпійці».

У межах Олімпійського тижня в закладах освіти організовані спортивні локації з настільного тенісу, футболу, волейболу, чирлідингу, бадмінтону; проведені конкурси малюнків, години спілкування на олімпійську тематику, спортивні змагання «Веселі старти», тематичні виховні години, рухливі ігри, конкурси тощо.

До свята здорового способу життя та радості долучились і вихованці дошкільних навчальних закладів.

Олімпійський тиждень триває!

 

Важливе для працівників сфери дошкілля

«МИ ДУЖЕ ЦІНУЄМО ДОПОМОГУ ДИТЯЧОГО ФОНДУ ООН НА ВСІХ РІВНЯХ ОСВІТИ», – МІНІСТР СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ПІД ЧАС ЗУСТРІЧІ З ГОЛОВОЮ ПРЕДСТАВНИЦТВА ЮНІСЕФ В УКРАЇНІ МУРАТОМ ШАХІНИМ 

         Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся з головою Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Муратом Шахіним. Сторони обговорили основні питання взаємодії: відкриття та роботу закладів освіти в новому навчальному році в контексті COVID-19, можливі опції підтримки Міністерства освіти і науки України з боку ЮНІСЕФ щодо роботи закладів освіти в безпечних умовах, а також досягли домовленостей про проведення спільних комунікаційних заходів з метою досягнення необхідного рівня охоплення щепленнями працівників закладів освіти. 

       «Ми дуже цінуємо допомогу Дитячого фонду ООН на всіх рівнях освіти: в дошкіллі, інклюзивному навчанні, шкільній освіті, цифровій трансформації, реформі шкільного харчування, створенні безпечних умов здобуття освіти. Також цінною є допомога ЮНІСЕФ як реакція на поточні виклики, що постають перед системою освіти, зокрема у зв'язку з пандемією COVID-19 та конфліктом на сході України», – зазначив Сергій Шкарлет. 

       Більш детальна інформація про зустріч – на сайті МОН за покликанням. 

НОВІ ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ В ДИТСАДКАХ 

       Міністерство охорони здоров’я затвердило нові протиепідемічні заходи в закладах дошкільної освіти. Відповідну постанову МОЗ розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України, вона доступна за покликанням

       Документом внесено зміни до низки протиепідемічних заходів. Зокрема, температуру в дітей перевірятимуть лише при вході до закладу (раніше температурний скринінг мали проводити кожні 4 години і записувати показники в журнал). Після виявлення в дитини симптомів COVID-19 у кімнаті, де вона перебувала, необхідно провести провітрювання поза розкладом та дезінфекцію висококонтактних поверхонь. Також дозволено використовувати багаторазові (тканинні) рушники та килими з довгим ворсом (раніше це було заборонено).

ЯК ПІДТРИМАТИ ДИТИНУ, КОЛИ ВОНА ЙДЕ 
ДО ДИТЯЧОГО САДКА ЧИ ШКОЛИ
 

       Пандемія COVID-19 і пов'язані з нею локдауни, закриття шкіл та дитячих садочків і віддалена робота змінили життя людей. Багатьом родинам через це довелося проводити весь час удома і разом переживати стресову ситуацію невизначеності. За цей час багато дітей звикли, що батьки чи опікуни поруч у будь-який час доби. Малята вже й не пам'ятають, що колись було інакше.

       Тому коли дітей приводять до дитячого садка чи школи, зазвичай вони починають проявляти тривогу розлуки. Найчастіше це явище спостерігається в дітей від 6 місяців до 3 років. Щоб допомогти дитині вперше або знову звикнути до закладу освіти, слід дотримуватися корисних порад від ЮНІСЕФ – читайте їх за покликанням.

 

ПОРАДНИК ДЛЯ ДИРЕКТОРА ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЩОДО РОЗБУДОВИ ВНУТРІШНЬОЇ СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

       До нового 2021/2022 навчального року в межах державно-приватно-громадського партнерства Державна служба якості освіти України спільно з Асоціацією працівників дошкільної освіти та Цифровим видавництвом MCFR розробили електронний порадник для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти».

Електронний порадник містить:

  • рекомендації щодо створення й розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • настанови з питань самооцінювання освітньої діяльності та управлінських процесів;
  • практичні кейси з життєдіяльності закладів дошкільної освіти.

       Докладна інформація про це, а також сам порадник – на сайті Державної служби якості освіти за покликанням.

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ОНЛАЙН-МАРАФОН ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

         2-3 вересня Цифрове видавництво MCFR спільно з Державною службою якості освіти України проводять Всеукраїнський онлайн-марафон для закладів дошкільної освіти, органів управління освітою, центрів професійного розвитку, територіальних органів Служби. Онлайн-марафон охоплюватиме питання побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗДО. Спікери максимально детально розкажуть про алгоритми дій керівника, дадуть рекомендації та поради, презентують Порадник для керівника ЗДО з питань побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Детальніше – за покликанням.

 

 

День знань і початок нового навчального року

 

колаж 1 сент еон

Сьогодні, 1 вересня, 19 закладів загальної середньої освіти гостинно відкрили двері для 4079 учнів.

З Днем знань усіх присутніх привітали Балаклійський міський голова Іван Столбовий, секретар, заступники міського голови, депутати, начальник відділу освіти.

Налаштували на навчальний рік, створили гарний настрій і доброзичливу атмосферу святкові лінійки, квест-подорожі, флешмоби, на яких особливої уваги заслуговували 271 одинадцятикласник і 358 першачків.

2021/2022 навчальний рік розпочався першим уроком, який за рекомендаціями Міністерства освіти і науки України був присвячений відзначенню 30-ї річниці незалежності України.

У всіх закладах освіти створені безпечні умови для перебування в них дітей та педагогічних працівників. Сотні людей невпинно працюють для забезпечення ефективного функціонування освітнього процесу.  

Вітаємо всіх з Днем знань і новим 2021/2022 навчальним роком!     

 
Головна Новини