Відділ освіти Балаклійської міської ради
Новини

Обласне свято «Щедрий вечір»

       Shedr vech 2022З метою збереження та примноження культурної спадщини України, Слобожанського краю, вивчення традицій та звичаїв українського народу, сприяння їх подальшій популяризації серед дітей та учнівської молоді 15 січня 2022 року в Комунальному закладі «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості» відбулося обласне свято «Щедрий вечір». Балаклійську громаду на святі представляли колективи Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості (керівник Майя СИДОРЕНКО) у номінації «Обрядова дія» та Балаклійського ліцею (керівник Вікторія КОЗАЧОК) у номінації «Гуртове виконавство», які посіли другі місця та були нагороджені Дипломами ІІ ступеня.

         Дякуємо учасникам за щирість та талант, позитивні емоції та чарівні виступи! Вітаємо переможців!

 
Завтра починається реєстрація на пробне ЗНО
 
   probzno 2022Реєстрація триватиме з 5 по 22 січня. Зареєструватися можна на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Після заповнення реєстраційної картки учасника пробного ЗНО, вам буде надано логін і PIN-код для входу на інформаційну сторінку.
 
          Пробне ЗНО-2022 відбудеться:
19 березня – з української мови/української мови і літератури
26 березня – з інших предметів
 

Подорож до Закарпаття

Zakarpat 2022

З 24 по 30 грудня 2021 року 31 учень закладів освіти Балаклійської міської ради (керівник групи Черненко В.В., учитель Балаклійського ліцею №3,) відвідали гірськолижний курорт «Драгобрат» на Закарпатті. Отримали велике задоволення від велечі карпатських гір та лісів, від катання на лижах і сноубордах. Всі, хто не вмів кататись, навчився і впевнено зміг спуститися із самої високої гори.

Десятки пройдених кілометрів, сотні тонн вражень, тисячі щирих посмішок – це результат насиченої подорожі.

 

 

Перемоги в мовно-літературних конкурсах 

ML konkyrs 2022Підведено підсумки обласних етапів ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та XХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які відбулися у грудні 2021 року в КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти».

Вітаємо переможців та вчителів, які підготували учнів до конкурсу імені Тараса Шевченка:

І місце - Палієнко Іван, учень 6 класу Балаклійського ліцею № 3 (вчитель Рябініна Н.О.);

І місце - Трутень Катерина, учениця 10 класу Балаклійського ліцею № 1 ім.О.А.Тризни (вчитель Аршинова І.В.);

ІІ місце - Чорненька Нонна, учениця 5 класу Балаклійського ліцею № 1 ім.О.А.Тризни (вчитель Родіна І.А.);

ІІ місце - Жарко Анастасія, учениця 7 класу Балаклійського ліцею № 1 ім.О.А.Тризни (вчитель Аршинова І.В.);

ІІ місце - Ворончук Кристина, учениця 9 класу Балаклійського ліцею № 3 (вчитель Щербак О.Є.). 

Вітаємо переможців та вчителів, які підготували учнів до конкурсу імені Петра Яцика:

І місце - Алекіна Аліна, учениця 5 класу Новогусарівської гімназії (вчитель Андрєєва Л.Ю.);

І місце - Оклей Вікторія, учениця 9 класу Борщівської гімназії (вчитель Сидоренко М.В.);

І місце - Трутень Катерина, учениця 10 класу Балаклійського ліцею № 1 ім.О.А.Тризни (вчитель Аршинова І.В.);

ІІ місце - Козачок Михайло, учень 11 класу Балаклійського ліцею (вчитель Волченко Р.І);

ІІІ місце - Чапрак Дар’я, учениця 6 класу Балаклійського ліцею № 4 (вчитель Демиденко Л.М.).

Бажаємо успіхів та нових перемог.

 

Новорічна казка в закладах освіти

Novorichni ranku 2021Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними Новорічними та Різдвяними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду зимові канікули.

Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. У переддень Нового року ми всі знову починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. А щоб ці бажання справдилися, учням закладів освіти громади потрібно було підготувати казкову атмосферу - прикрасити новорічну ялинку, актову чи спортивну залу, шкільний хол, класні кімнати сніжинками, гірляндами та іграшками.

Зимові свята люблять і діти, і дорослі. Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне — чудес.

Напередодні канікул у закладах освіти відбулися Новорічні свята для учнів 1-11-х класів. Цьогорічні святкування в зв’язку з посиленням карантинних обмежень були проведені для кожного класу окремо, без запрошення батьків та гостей. Але, незважаючи на обмеження, діти отримали багато незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів, проявили увагу, спритність, ерудованість у конкурсах та вікторинах.

Сподіваємось, що святковий настрій залишиться у всіх надовго!

 

Rubalka 202130 грудня з нагоди святкування Нового року та Різдва христового в Балаклійській міській раді відбувся урочистий захід, під час якого за сумлінне та якісне виконання посадових обов’язків, плідну працю, високий професіоналізм була нагороджена Тетяна РИБАЛКА, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Балаклійської міської ради.

Щиро вітаємо з нагородою!

 

Про підсумки роботи ХІ обласної тематичної онлайн-виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття»

vustavk 20211421 грудня 2021 року відбулась ХІ обласна тематична виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Нова українська школа: педагогіка партнерства – крок назустріч», що була присвячена розгляду актуальної проблеми освітньої галузі – налагодженню єфективної взаємодії в контексті побудови педагогічного та соціального партнерства.

На виставці були презентовані матеріали досвідів роботи педагогічних колективів громади, а саме: Балаклійського ліцею № 3 та Новогусарівської гімназії.

Балаклійський ліцей № 3 нагороджений Дипломом І ступеня у номінації «Школа як простір дитинства: створення безпечного освітнього середовища».

Новогусарівська гімназія нагороджена Дипломом ІІІ ступеня у номінації «Педагог у колі партнерства».

Вітаємо педагогічні колективи з нагородами!

 

Відбувся ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів

Olimpiad 2021З 23 листопада по 24 грудня 2021 року відбувся ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, в якому взяли участь 391 учень 7-11 класів 19 закладів загальної середньої освіти громади. Олімпіади було проведено в дистанційному режимі з 16 предметів (трудове навчання, історія, українська мова та література, правознавство, математика, астрономія, хімія, фізика, екологія, інформатика, географія, біологія, російська мова та література, інформаційні технології, англійська мова, економіка). За підсумками перевірки робіт було визначено 164 переможці, які посіли І, ІІ та ІІІ місця.

У ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів в місті Харкові візьме участь 56 учнів, яким надано можливість показати рівень своїх знань на обласному етапі.

          Бажаємо успіхів та перемог!

 

І етап Всеукраїнського

конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

учнів-членів МАН України 

mAN 2021Протягом листопада - грудня 2021 року відділом освіти Балаклійської міської ради було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

На розгляд журі 9-ти із 12 можливих відділень конкурсу-захисту було надано 42 науково-дослідницьких роботи учнів із 16 закладів освіти громади, серед яких 8 закладів із сільської місцевості. За розподілом по кількості робіт маємо: 7 закладів – по 1 роботі; 4 заклади – по 2 роботи; 2 заклади – по 3 роботи; 1 заклад – 6 робіт; 1 заклад – 7 робіт; 1 заклад – 8 робіт.

Конкурс проводився на добровільних засадах в дистанційному режимі.

        Надані на конкурс роботи оцінювалися за такими показниками: аргументованість вибору теми дослідження, наукове та прикладне значення роботи, рівень виконання завдань, їх відповідність меті дослідження, відповідність вимогам оформлення наукових робіт.

        Найбільш якісну підготовку наукових досліджень і високу результативність участі у конкурсі-захисті за відсотком кількості призових місць від загальної кількості поданих робіт показали учні таких закладів освіти:

- Балаклійський ліцей

- Балаклійський ліцей №3

- Балаклійський ліцей №5

- Балаклійський ліцей №2                          

8 робіт –   8 призових (100%)

3 роботи – 3 призові (100%)

3 роботи – 3 призові (100%)

7 робіт –   5 призових (71%)

- Балаклійський ліцей №1 ім. О.А. Тризни

6 робіт –   4 призові (66,7%)

За підсумками І етапу конкурсу переможцями було визначено 34 учні, які посіли І, ІІ та ІІІ місця. На ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України було направлено роботи 29 учнів, які посіли І місця у кожній секції наукових відділень.

Результати І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України оприлюднені на сайті відділу освіти у розділі «МАН».

 

Балаклійський РЕМ АТ “Харківобленерго” нагадує!

          Настає пора, яку найбільше полюбляють діти- КАНІКУЛИ! :)))

          Тож вільного часу у дітей вдосталь і вони проводять своє дозвілля так, як вважають за потрібне.

          Дорогі діти! Під час канікул у вас буде багато вільного часу, отже частіше гратимете на вулиці. Ви повинні завжди пам`ятати, що електромережеве устаткування небезпечне для життя і здоров`я. Щоб не піддавати себе ризику, запам`ятайте прості правила :

           - Не заходьте на територію і в приміщення електромережних споруд.

          - Не відкривайте дверей огородження електроустановок і не проникайте за огорожі і бар`єри. Це може призвести до сумних наслідків.

         - Не влізайте на опори ліній електропередачі. Небезпечно для життя проникати в підвали або в трансформаторні підстанції, де знаходяться електричні проводи.

           - Не накидайте на проводи різноманітні сторонні предмети.

           - Не наближайтесь до обірваного проводу ближче ніж на 8 метрів, а тим більше не торкайтесь — дотик до нього небезпечний для життя. Наголосіть дітям: У разі виявлення обірваного проводу лінії електропередачі або відчинених дверей електроустановки необхідно негайно повідомляти дорослих! Про факти обриву дроту, пошкодження, розкрадання або інші протиправні дії, просимо Вас, негайно передати цю інформацію за тел. 0503279849 (цілодобово), а при необхідності викликайте службу порятунку – 101 чи швидку медичну допомогу – 103.

             Від дотримання Правил електробезпеки залежить ваше здоров`я та життя.

        Енергетики звертаються до батьків з проханням провести відповідну роз’яснювальну роботу з дітьми та довести до їх відома інформацію про небезпеку необережного поводження з електрострумом. Завжди знаходьте час і пояснюйте дітям, що електроенергія хоч і вірний помічник у праці і побуті, однак вона може стати небезпечною для життя людини, якщо нею неправильно і недбало користуватися.

      Бережіть себе та своїх дітей! Адже, дотримуючись простих Правил електробезпеки разом, ми здатні зберегти життя та здоров’я нашим дітям!

 

Нарада керівників закладів дошкільної,

загальної середньої  та позашкільної освіти

Балаклійської міської ради 

nar ker. 24.12.202124 грудня  2021 року відбулася нарада керівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Балаклійської міської ради.

У ході наради було підведено підсумки роботи освітньої галузі Балаклійської територіальної громади за 2021 рік .

Обговорено нагальні питання проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році,   організації харчування учнів та вихованців, дотримання техніки  безпеки в закладах освіти під час новорічних, різдвяних свят та зимових канікул.

        Начальник відділу освіти Балаклійської міської ради Світлана ШВІД акцентувала увагу керівників закладів дошкільної освіти на питанні наповнюваності груп та відвідуванні вихованцями закладів дошкільної освіти, проаналізувала фінансове забезпечення закладів освіти та закликала керівників тримати на належному контролі організацію освітнього процесу в закладах.

 

Методична студія для вчителів англійської мови

stud angl 202121 грудня 2021 року на базі Балаклійського ліцею №2 Центром професійного розвитку педагогічних працівників проведена методична студія для вчителів англійської мови за темою «Підсумки ЗНО-2021 з англійської мови. Easy ЗНО: поради, інструменти, стратегії».

Метою проведення заходу було підвищення фахової майстерності вчителів щодо якості підготовки учнів до ЗНО.

Консультант Центру Олена Ярмоленко зробила ґрунтовний аналіз результатів      ЗНО-2021 з англійської мови за матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти. Керівник ТМО вчителів англійської мови Ольга Майборода звернула увагу на структуру й основні моменти сертифікаційної роботи з англійської мови, критерії оцінювання результатів робіт учнів. Робота проводилась у 4-х групах під керівництвом спікерів, у ролі яких виступили вчителі закладів освіти Людмила Різник, Світлана Столбова, Олена Шевченко-Шнайдер, Тетяна Коновалова. Учасники семінару проаналізували помилки, яких найчастіше припускаються учні під час написання тестів, поділилися досвідом і практичними порадами щодо підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови.

Семінар-практикум пройшов у дружній обстановці і був насичений новою інформацією, цікавими методичними розробками та позитивними враженнями.

 

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання 2022 року 

prob ZNO reestr 2021Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

           Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:

  • ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року;
  • виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
  • дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
  • отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
  • психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
  • навчитися ефективно розподіляти час;
  • оцінити свій рівень навчальних досягнень.

     Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість одного тестування для одного учасника / однієї учасниці Харківської області становить 213 грн.

У 2022 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться:

  • 19 березня з української мови, української мови і літератури;
  • 26 березня з історії України, з математики, з математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької).

       У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

          Реєстрація для участі в пробному ЗНО-2022 триватиме  протягом 5 – 22 січня 2022 року на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

 

День Святого Миколая – найулюбленіше свято дітлахів!

 

       Mukolai 2021Діти дуже люблять зимові свята! Вони з нетерпінням чекають їх настання, щоб зануритися в атмосферу радості і веселощів, а потім знайти під ялинкою довгоочікуваний подарунок. Відкриває новорічні свята – День Святого Миколая.

     У цей день діти з нетерпінням чекають пробудження, а подушечки чи черевички наповнюються подарунками. Настання свята чекають не тільки діти. Навіть дорослій людині іноді хочеться повернутися в дитинство і вірити у щось надзвичайно чарівне. Це свято – прекрасний шанс упустити в свій будинок казку і насолоджуватися нею разом з дітьми, а вони вміють це робити найкраще!

       Така казка завітала і в заклади дошкільної освіти Балаклійської громади.  Напередодні свята, 17 грудня, в садочках пройшли тематичні заняття і розваги до дня Святого Миколая. Вихователі читали дітям казки та легенди про Святого Миколая, вірші, співали пісні, грали в українські народні ігри. До дітей приходили різні герої.

       Балаклійський міський голова Іван Столбовий привітав вихованців Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 1 з новорічними святами.

      За доброю традицією до малечі завітав Святий Миколай з подарунками. Вихованці поділилися з ним своїми бажаннями, розповіли про свої успіхи та обіцяли вести себе і надалі чемно, бути слухняними та успішним, щоб і в наступному році отримати подарунок...

 

Методична студія для вчителів історії

Studiya istor 202116 грудня 2021 року на базі Балаклійського ліцею Центром професійного розвитку педагогічних працівників проведена методична студія для вчителів історії за темою «Підсумки ЗНО-2021 з історії України. Шляхи подолання типових помилок при розв’язанні завдань сертифікаційної роботи ЗНО з історії України». У роботі студії взяла Світлана Швід, начальник відділу освіти.

Метою проведення заходу було підвищення фахової майстерності вчителів щодо  якості підготовки учнів до ЗНО.

Консультант Центру Олена Ярмоленко зробила ґрунтовний аналіз результатів ЗНО-2021 з історії України за матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти.

Керівник ТМО вчителів історії Ганна Яценко залучила колег до практичного виконання тестових завдань у форматі ЗНО. Спікери груп зробили ретельний аналіз базових помилок тестових завдань з історії України минулого року. Педагоги отримали рекомендації щодо ефективної підготовки учнів до ЗНО-2022. 

           Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу, під час якого учасники обмінювалися враженнями та думками. 

 

Методична студія для вчителів математики

studiya math 202114 грудня 2021 року на базі Балаклійського ліцею № 1 Центром професійного розвитку педагогічних працівників проведена методична студія для вчителів математики за темою «Підсумки ЗНО-2021 з математики. Шляхи подолання типових помилок при розв’язанні завдань сертифікаційної роботи ЗНО з математики». У роботі студії взяли участь Лариса Блудова, заступник Балаклійського міського голови та Світлана Швід, начальник відділу освіти.

Метою проведення заходу було підвищення фахової майстерності вчителів щодо  якості підготовки учнів до ЗНО.

Консультант Центру Олена Ярмоленко зробила ґрунтовний аналіз результатів ЗНО-2021 з математики за матеріалами Українського центру оцінювання якості освіти.

Керівник ТМО вчителів математики  Світлана Корнієнко, провела методичний практикум з розв’язання завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання з математики – 2021. Спікери груп Ірина Задорожко, вчитель математики Балаклійського ліцею № 2,  Ірина Єфімова, вчитель математики Балаклійського ліцею № 1 ім. О.А. Тризни,  Тетяна  Данелян, вчитель математики Балаклійського ліцею № 3, Тетяна Кузнєцова, вчитель математики Балаклійського ліцею № 4 з  вчителями-предметниками розглянули різноманітні форми роботи щодо розв’язання сертифікаційних завдань.

           Підсумок семінару було проведено у формі круглого столу, під час якого учасники обмінювалися враженнями та думками.

 

Методична студія для вчителів української мови та літератури 

ZNO Ukr.mova 202110 грудня 2021 року на базі Балаклійського ліцею № 2 відбулася методична студія для вчителів української мови та літератури «ЗНО –2022: проблеми, типові помилки, шляхи підвищення якості підготовки учнів» за участю Лариси Блудової, заступника Балаклійського міського голови та Світлани Швід, начальника відділу освіти.

Метою роботи було підвищення фахової компетентності вчителів щодо стратегії підготовки учнів до ЗНО, а пріоритетним завданням - проаналізувати питання сертифікаційної роботи з української мови та літератури та надати адресну методичну допомогу вчителям щодо здійснення цілеспрямованої підготовки до ЗНО учнів 11-х класів із метою підвищення їх конкурентносмпроможності.

Робота студії була проведена у формі «розумового штурму». Під час роботи було здійснено аналіз результатів ЗНО-2021 з української мови та літератури (Зінчук Я.М., консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників); проаналізовано типові помилки завдань сертифікаційної роботи, звернено увагу на шляхи подолання труднощів у розв’язанні завдань (Щербак О.Є., керівник ТМО вчителів української мови та літератури); надано поради щодо написання власного висловлення (Демиденко Л.М., вчитель української мови та літератури Балаклійського ліцею № 4).

По завершенню семінару було проведено інтерактивне спілкування та вироблено стратегію успішної підготовки до ЗНО.

З огляду на вимоги суспільства щодо підготовки компетентних та конкурентноспроможних  випускників  учителі закладів освіти отримали корисний практичний досвід.

 

Освітні проєкти

Group 2021Всеукраїнською благодійною організацією «Благодійний фонд «Фонд Кличко», що розвиває громадянське суспільство в Україні, цього року було переведено освітні проєкти в діджитал-формат та створено для цього платформу Impactum. Зараз долучатися до проєктів можуть люди з усіх куточків України та в будь-який час.

Коротко про них:

1. Синергія — діджитал-проєкт про навички 21 століття для молоді, батьків, вчителів та громадських активістів.

2. Zero Waste School — освітній діджитал-проєкт, покликаний запровадити культуру сортування відходів у школах та громадах і популяризувати екодружній спосіб життя.

     3. Democracy Hub — це проєкт, покликаний розвивати навички активного громадянства серед української молоді.

 

viyskova chastuna 2021З метою піднесення престижу та формування у молоді мотивації до служби у Збройних Силах України, активізації військово-патріотичного виховання 06 грудня 2021 року учні 10-11-х класів закладів освіти Балаклійської міської ради відвідали військову частину А 1352

Учні ознайомилася з військовою технікою, озброєнням, екіпіровкою, зі зразками бойової зброї; оглянули житлово-побутові умови військових. Із захопленням фотографувались на фоні військової техніки, приміряли на себе  військове спорядження. На безліч запитань учнів військові надавали вичерпну та чітку відповідь. 

   Старшокласники висловили щиру подяку  командиру військової частини за організовану екскурсію, яка була цікавою, насиченою та повною нових вражень. 

         Молодь переконалася – Україна має надійну оборону та гідних захисників.

 

Організація освітнього процесу в закладах дошкільної освіти на основі міжнародної методики оцінювання ECERS-3 

       shkalu 2021Міністерство освіти і науки України спільно з ЮНІСЕФ, Українським інститутом розвитку освіти та Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» підготували серією брошур, що розкривають ключові підходи до організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти на основі міжнародної методики оцінювання ECERS-3.

       Шкала Early Childhood Environment Rating Scale – інструмент оцінювання якості освітнього процесу в ЗДО, у структурі якого є шість підшкал:

простір і вмеблювання;

повсякденні практики особистого догляду;

мовлення та грамотність;

види навчально-пізнавальної діяльності;

взаємодія;

структурування програми.

       Кожна підшкала має параметри та індикатори, методика налічує 35 параметрів і 468 індикаторів.

       Зміст брошур органічно поєднує вимоги до облаштування освітнього простору, а також практичні поради для активного та безпечного розвитку дитини у трьох вимірах:

середовище: розташування меблів, наповнення осередків діяльності за інтересами, безпека;

взаємодія учасників освітнього процесу: між дітьми, дітей з вихователями, підтримка вільної гри;

організація діяльності дітей: тривалість і ротація занять, організація різних видів діяльності, правила та дисципліна.

       Методика передбачає комплексний підхід до розуміння раннього розвитку дитини та надає простір для ідей щодо оформлення освітнього середовища, організації ігор, налагодження взаємодії та мотивування дітей.

      Брошури знаходяться у відкритому доступі за посиланням.

       Довідково: ECERS-3 – методика, яка застосовується в усьому світі та передбачає комплексний підхід до розуміння раннього розвитку дитини. Оцінювання не впливає на якість освітнього процесу, проте передбачає надання рекомендацій. Керуючись рекомендаціями, вихователі та керівники ЗДО зможуть підвищити якість дошкільної освіти.

 

Ноутбук кожному вчителю

noyt 2021У 2021 році стартував національний проєкт Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації «Ноутбук кожному вчителю». В рамках даних заходів була виділена державна субвенція на придбання ноутбуків педагогічним працівникам шкіл для організації дистанційного навчання.

Ініціатива створена в межах додаткового фінансування на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти.

Субвенція була використана на засадах співфінансування: 70 % - кошти субвенції, 30 % - кошти місцевого бюджету.

Для закладів загальної середньої освіти Балаклійської міської ради було отримано 159 ноутбуків. Усі ноутбуки сучасні, з камерою, потужним процесором та можливістю під’єднання до мережі Інтернет.

 
Головна Новини