Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

Всеукраїнський день бібліотек

den bibliotekarya 202030 вересня – найчитальніший день року, Всеукраїнський день бібліотек. Саме в цей святковий день проведено нагородження бібліотекарів, які посіли призові місця у Всеукраїнському конкурсі «Шкільна бібліотека – 2020».

Переможців нагороджено грамотами відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації і районної організації профспілки працівників освіти і науки України та грошовими преміями:

За І місце

-    Рибалку Валентину Миколаївну, бібліотекаря Андріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1

-         Дудку Наталію Федорівну, бібліотекаря Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2;

-         Десятниченко Яну Павлівну, бібліотекаря Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.

За ІІ місце

       -        Лацько Світлану Іванівну, бібліотекаря Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2

За ІІІ місце

       -         Пятих Олену Іванівну, бібліотекаря Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 ;

-         Вербицьку Наталію Вікторівну, бібліотекаря П’ятигірської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

Графік проведення ЗНО - 2021

grafik zno 2021Наказом Міністерства освіти і науки України від 30 вересня 2020 року № 1210 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року.

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2021 року.

До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з хімії і завершиться 15 червня тестуванням з географії. Тестування з іспанської, німецької, французької мов відбудуться 24 травня, з англійської мови – 25 травня, з математики – 28 травня, з української мови, української мови і літератури – 1 червня, з історії України – 4 червня, з фізики – 7 червня, з біології – 10 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 року №1513.

 

Протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти на період карантину

у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

          ZDO zahody 2020Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило постанову Головного державного лікаря України від 22.09.2020 № 55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

        Звертаємо увагу, що  постанова головного державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» втратила чинність.

       З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) у закладах дошкільної освіти керівники закладів повинні здійснювати свою діяльність з урахуванням вимог санітарного законодавства та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

 

День партизанської слави

 den partizanskoi slavy 2020Сьогодні, 22 вересня, в Україні святкують День партизанської слави. Свято встановлено "…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941-1945 років, увічнення їх пам’яті…" згідно з Указом Президента України від 30 жовтня 2001 року. День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.

         Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні втрати боєздатності противника та наблизили День Перемоги над фашистами та їхніми союзниками.

       Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами, а масовості партизанський рух набув лише з кінця 1942 року. Супротив мирного населення окупаційному режиму був реакцією на нещадний терор, масові вбивства, геноцид єврейського населення, вивезення молоді до Німеччини на примусові роботи.

За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями.

         Подвиг партизан-підпільників увічнюють у багатьох населених пунктах України: встановлено пам'ятники, меморіальні дошки, відкриті експозиції в історичних музеях та створено музеї партизанської слави.

       Учні Балаклійщини долучилися до відзначення  цього пам’ятного  дня. У закладах освіти було проведено уроки мужності «Вклонімося і мертвим і живим», «Партизанськими стежками», тематичні уроки з історії України, всесвітньої історії, з предмету «Захист України», літературну годину «Подвигу жити вічно», години пам’яті «Партизанськими стежками», «Україна - земля героїчного народу», диспути «Тих днів не змовкне слава», історичні години «Колиска партизанської слави».

       У шкільних бібліотеках організовано книжкові виставки з історії Другої світової війни.

 

Міжнародний день миру

Den mury 2020Міжнародний день миру святкується 21 вересня. Свято встановлене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 30 листопада 1981 року. Сенс цієї дати - у зміцненні ідеалів миру серед всіх країн і народів планети.

Історія показує, що кожні 100-150 років у світі трапляється масштабна війна, в яку втягується безліч держав. А конфлікти місцевого масштабу практично ніколи не припиняються: невеликі війни, які забирають життя людей, є завжди.

          Щоразу після таких конфліктів людство робить істотний крок назад, тому що доводиться багато відновлювати, а не йти вперед. Ось тому Міжнародний день миру, покликаний донести до людей небезпеку воєн, дуже важливий для сучасної людини.

Білий голуб миру - один з найбільш впізнаваних символів миру. Малюнок намалював знаменитий художник Пабло Пікассо в 1949 році.

Цього дня ООН пропонувало всім країнам і народам припинити воєнні дії, відзначати цей День проведенням освітніх і громадських суспільних інформаційних акцій з проблем миру.

Тема 2020 року: «Формуємо світ разом». Як зазначають в ООН, цього року стало зрозуміло, що наразі наш спільний ворог - це страшний вірус, який загрожує здоров'ю, безпеці і способу життя.

          З метою формування глибокого розуміння питань, пов’язаних із миром, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей, турботою про здоров’я оточуючих у закладах загальної середньої освіти було проведено: виховні години: «Хай буде мир на всій землі», «Мир на землі – радість у родині», «Дружно за мир стояти – війні не бувати», «Діти проти війни», «Піклуємося про здоров’я разам»; виставки малюнків: «Лети, наш голубок – символ миру, добра та світла», «Хай буде мир», «Мир крокує по планеті», «Наш дім – планета Земля»; виставки книжок: «Під мирним небом», «Нам всім потрібен мир»; оформлені стіннівки за темами: «Мир на планеті – щастя всім дітям», «Ми за мир», «Малюю мир», «Хай буде здорова планета».

 

Відбувся конкурс на посаду директора Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1

Konkurs Andzosh 1 202016 вересня 2020 року відбувся конкурс на заміщення вакантної посади директора Андріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Балаклійської районної ради Харківської області.

            Для участі у конкурсі документи подала одна особа: Чаговець Любов Василівна, яка успішно пройшла конкурсний відбір і визнана переможцем.

            За результатами конкурсу відділом освіти районної державної адміністрації надані пропозиції Балаклійській районній раді щодо призначення Чаговець Любові Василівни на посаду директора Андріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Балаклійської районної ради Харківської області.

 

У МОН визначили, кому потрібне ЗНО з української літератури

ZNO ukr.lit 2020        Починаючи з 2021 року, Український центр оцінювання якості освіти пропонуватиме вступникам скласти тест або з української мови, або з української мови і літератури.

      У проекті Умов прийому до закладів вищої освіти 2021 року попередньо визначено спеціальності, для вступу на які необхідно складати тест з української мови, і спеціальності, куди потрібні результати з української мови і літератури.

    Вступ на більшість спеціальностей передбачатиме проходження зовнішнього оцінювання з української мови, натомість для вступу на спеціальності з підвищеними вимогами до гуманітарних знань абітурієнти мають скласти тест з української мови і літератури.

       Зокрема, виконувати тест із мови і літератури будуть вступники на такі спеціальності:

 • міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії;
 • міжнародні економічні відносини;
 • міжнародне право;
 • публічне управління та адміністрування;
 • готельно-ресторанна справа;
 • туризм;
 • соціальна робота;
 • соціальне забезпечення;
 • архітектура та містобудування;
 • право;
 • облік і оподаткування;
 • фінанси, банківська справа та страхування;
 • менеджмент;
 • маркетинг;
 • підприємництво, торгівля та біржова діяльність;
 • журналістика;
 • економіка;
 • політологія;
 • психологія;
 • соціологія;
 • релігієзнавство;
 • історія та археологія;
 • філософія;
 • культурологія;
 • філологія;
 • аудіовізуальне мистецтво та виробництво;
 • дизайн;
 • образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація;
 • хореографія;
 • музичне мистецтво;
 • сценічне мистецтво;
 • музеєзнавство, пам’яткознавство;
 • менеджмент соціокультурної діяльності;
 • інформаційна, бібліотечна та архівна справа;
 • спеціальна освіта;
 • середня освіта (образотворче мистецтво);
 • середня освіта (музичне мистецтво);
 • середня освіта (географія);
 • середня освіта (історія);
 • середня освіта (українська мова і література);
 • середня освіта (мова і література (із зазначенням мови));
 • дошкільна освіта;
 • початкова освіта.

       Абітурієнтам, які планують вступ на інші спеціальності, буде достатньо результатів ЗНО з української мови.

        Зазначимо, що проект Умов прийому до закладів вищої освіти наразі винесено на громадське обговорення, яке триватиме до 30 вересня 2020 року

 

У закладах освіти району пройшов Олімпійський тиждень

 olimpiyskiy tizden 2020Традиційно у вересні з метою популяризації здорового способу життя  та поширення ідей олімпійського руху в Україні в закладах освіти  району було проведено Всеукраїнський олімпійський урок та Олімпійський тиждень.

У рамках Олімпійського тижня було організовано чимало заходів: тематичні бесіди, «Веселі старти» для молодших школярів, спортивні змагання, естафети, рухливі ігри, конкурси, вікторини, виставки.

Цікавими і змістовними були зустрічі з відомими спортсменами і представниками спортивних клубів та організацій району.
     У всіх закладах освіти проведено Всеукраїнський Олімпійський урок «Здорові діти – здорова нація!», «Ми майбутні олімпійці», «Літопис Олімпійських ігор», «Олімпійське сузір’я України», «Олімпійськими шляхами до здорового майбутнього» тощо.

Спортивно-оздоровчі заходи в рамках Всеукраїнського олімпійського тижня були змістовними, цікавими та веселими, тому всі учасники залишилися задоволеними й щасливими.

 

Соціально-екологічна акція «Всесвітній день прибирання»

den prubirannya 2020Задля покращення екологічної ситуації України, розвитку Всеукраїнського волонтерського руху, спільного прагнення до кращого майбутнього в розбудові екологічного сектору, Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» з 01 по 19 вересня цього року проводить щорічну соціально-екологічну акцію з прибирання зелених зон та благоустрою територій «Всеукраїнський день прибирання».

             Міжнародна акція «Всесвітній день прибирання – World Cleanup Day» відбудеться в 24 регіонах України та 180 країнах світу 19 вересня о 10:00.

         Цього року акція відбудеться із дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки. Обов’язковою вимогою є наявність захисних масок, рукавичок та врахування соціальної дистанції. У зв’язку з цим Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» пропонує три форми участі:

            Групове очищення. Зібратися в групи можна, але кількість учасників має бути обмежена, а площа достатньо великою для дотримання соціальної дистанції.

      Індивідуальні чистки. Прибирання із друзями або родиною може стати оригінальною формою дозвілля. А для мотивації перетворіть його на змагання.

          Цифрове очищення. Нову форму прибирання можна проводити в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.

          Запрошуємо усіх долучитися до екологічної акції !

 

Алгоритмі дій у разі виявлення в учня або працівника школи ознак ГРЗ

algoritm diy covid 2020Якщо в учня виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, його необхідно ізолювати у спеціальному приміщенні школи й невідкладно зв’язатись із батьками, а якщо COVID-19 підтвердився, клас такого учня направляється на самоізоляцію і переходить на дистанційне навчання. Про це йдеться у рекомендованому алгоритмі дій у разі виявлення в учня або працівника школи ознак гострого респіраторного захворювання, оприлюдненому на сайті МОН

Якщо в учня виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, його необхідно направити до спеціально відведеного приміщення школи у супроводі уповноваженої особи та невідкладно поінформувати про випадок батьків або законних представників. 

У разі, якщо дитина налякана, працівник закладу, який супроводжує таку дитину, має заспокоїти її та залишатись із нею в окремому приміщенні, яке добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватись дистанції.

Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам або сімейному лікарю, за потреби викликає швидку допомогу та відправляє дитину додому з її батьками або представниками. Крім того, медичний працівник або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення про підозру на захворювання до лабораторного центру, зареєструвати випадок, в подальшому співпрацювати з епідеміологами й допомогти визначити коло контактних осіб.

Якщо в учня підтвердився COVID-19, клас, в якому навчається такий учень, необхідно направити на самоізоляцію і організувати для нього дистанційне навчання. Якщо захворювання підтвердилось і в контактних осіб хворого учня, директор школи може ухвалити рішення про перехід на дистанційне навчання кількох класів або всієї школи залежно від кількості підтверджених випадків.

Важливо не розголошувати імені хворого учня або того, в кого підозрюють COVID-19 – це питання лікарської таємниці та убезпечення від можливого булінгу і стигматизації через коронавірусну хворобу.

Якщо на COVID-19 захворів учитель або працівник закладу освіти, працівники, які перебували в контакті з хворою особою, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою. 

У випадку, якщо температура або ознаки гострого респіраторного захворювання з’явились у працівника під час роботи, він має невідкладно залишити школу і звернутись до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою. У приміщенні, де знаходився хворий вчитель, слід провести провітрювання та дезінфекцію поза графіком. 

 

Безпечне навчання під час пандемії

Shkolo gotovi 2020Міністерство освіти і науки спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) запустило інформаційну кампанію «Школо, ми готові». Мета кампанії – проінформувати  вчителів і адміністраторів шкіл, учнів та батьків про правила та умови безпечного навчання в умовах пандемії COVID-19 у навчальному році 2020/2021. А також – залучити вчителів, батьків та учнів до використання та поширення найкращих практик безпечного навчання у новій реальності.

У межах інформаційної кампанії розроблено матеріали, які допоможуть директорам, вчителям, батькам та учням підготуватись до роботи і навчання у нових умовах. Вся докладна інформація та матеріали доступні на mon-covid19.info/schools

 

2020/2021 навчальний рік розпочато!

         1 veresnya01 вересня 2020 року 31 заклад загальної середньої освіти, 15 закладів дошкільної освіти, 2 заклади позашкільної освіти, Балаклійський міжшкільний навчально-виробничий комбінат та Балаклійський інклюзивно-ресурсний центр відчинили двері для майже 9000 дітей Балаклійського району. Цього року 655 першокласників вперше прийшли до школи, а для 371 одинадцятикласника цей навчальний рік – останній.

            Цього року 1 вересня – особливе. У закладах освіти педагоги вітали дітей по класах. Також проведені флешмоби, квести, інтерактивні екскурсії, перший урок, на якому дітей ознайомлено з культурою поведінки, навчання та перебування у школах з урахуванням епідеміологічної ситуації.

 

Щодо проведення першого уроку в закладах загальної середньої освіти

perhyy-urok-2020Міністерство освіти і науки України рекомендує організувати 1 вересня 2020 року проведення першого уроку, що буде спрямований на формування нової культури поведінки, навчання та перебування у закладах загальної середньої освіти з урахуванням епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-19.

Школам рекомендовано скористатись інформаційними матеріалами та планом інтерактивного уроку з питань запобігання коронавірусної інфекції СОVID-19 на тему «Культура здорового способу життя у нових обставинах».

Урок розроблено ГС «Освіторія» в рамках кампанії «Школо, ми готові», яку реалізує Представництво ЮНІСЕФ в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

Завантажити план, презентацію та матеріали для інтерактивного уроку можна за посиланням.

 

Педагогічна конференція освітян району

         serpneva 202028 серпня 2020 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відбулась педагогічна серпнева конференція «Освіта Балаклійщини: виклики сьогодення та завдання з організації якісного освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році» за участі голови Балаклійської районної державної адміністрації Віталія КАРАБАНОВА та заступника голови Балаклійської районної ради Володимира ЧУПРИНА.

         З аналізом роботи закладів освіти за 2019/2020 навчальний рік виступила Світлана ШВІД, начальник відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації. Було проаналізовано основні досягнення освіти за минулий рік та акцентовано увагу освітян на питаннях, які потребують подальшого розв’язання в нових умовах. Під час виступу було обговорено виклики сьогодення і визначено завдання на новий навчальний рік.

       З організацією роботи закладів дошкільної освіти у 2020/2021 навчальному році в умовах карантину ознайомила Ірина ШАБЕЛЬНИК, завідувач Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №1.

       Алла НІКУЛІНА, директор Вербівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, зупиниться на протиепідемічних заходах у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID-19).

З досвідом організації дистанційного навчання виступила Тетяна ШЕЛЕСТ, директор Андріївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.

Віталій КАРАБАНОВ, голова Балаклійської районної державної адміністрації, підвів підсумки роботи освітян Балаклійщини за минулий 2019/2020 навчальний рік. Основні показники розвитку освітньої галузі в районі свідчать, що всі учасники освітнього процесу рухаються у правильному напрямку, бачать недоліки, які потрібно вирішувати, не перекладаючи свою відповідальність на плечі інших, а долати їх своєю працею, терпінням, творчістю і наполегливістю.  

       Напередодні Дня знань голова щиро привітав присутніх з початком нового навчального року, висловив велику вдячність за невтомну працю, подвижництво, оптимізм, побажав міцного здоров'я, творчих злетів, натхнення і сили, радості, щастя у всьому і завжди.

Володимир ЧУПРИН, заступник голови Балаклійської районної ради, під час свого виступу зупинився на питанні фінансування освітянського галузі району.

З метою створення належних умов для отримання якісної освіти тринадцяти закладам керівниками району були вручені сертифікати на сучасне обладнання для навчальних кабінетів з природничо-математичних предметів та навчальні комп’ютерні комплекси.

          Грамотами відділу освіти та грошовими преміями районної організації профспілки працівників освіти і науки України були нагороджені:

          - колектив Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 (директор Олена МАНІЛОВА), який отримав срібну медаль та диплом за участь у Одинадцятій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2020» у номінації «Упровадження внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти в закладах загальної середньої освіти», яка проходила з 4 по 6 серпня 2020 року в Києві;

- колектив Балаклійського дошкільного навчального закладу (дитячий садок) №8 Балаклійської міської ради (завідувач Тетяна АВЕРІНА) за високий рівень організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;

- колектив Савинського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 1 Савинської селищної ради (завідувач Вікторія СТАРЧЕНКО) за високий рівень організації методичної роботи.

По завершенні конференції всім присутнім побажали міцного здоров’я, щасливої долі, терпіння та життєвої вдачі! Нових відкриттів, звершень і здобутків в освітньому просторі!

 

Харківська обласна серпнева конференція

Hark obl konf 202027 серпня начальник відділу освіти районної державної адміністрації Світлана Швід взяла участь в обласній серпневій педагогічній конференції за темою: «Освіта Харківщини: виклики сьогодення та завдання з організації якісного освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році».

Під час заходу обговорено організацію якісного освітнього процесу в новому навчальному році.

Наприкінці конференції вчителя математики Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Зародожко Ірину Миколаївну відзначено Подякою голови Харківської обласної державної адміністрації.

Онлайн-трансляція обласної серпневої педагогічної конференції доступна на сторінці Харківської обласної державної адміністрації каналу YouTube за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ip6Vuq9qX9o.

 

Про проведення методичних студій вчителів-предметників району

в online-режимі 

metodsl26 серпня 2020 року в online-режимі на платформі ZOOM відбулися засідання районних методичних об’єднань вчителів-предметників закладів загальної середньої освіти з теми «Організація якісного освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році».

Під час роботи студій основна увага була приділена застосуванню різних методів навчання в дистанційних або змішаних форматах, запровадженню «коригуючого навчання», проведено роз’яснювальну роботу з вчителями щодо особливостей організації протиепідемічних заходів у закладах освіти у період карантину, опрацьовано методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів. Керівники районних методичних об’єднань познайомили учасників з орієнтовними вимогами  щодо контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів закладів загальної середньої освіти, інструкціями щодо ведення класних журналів у 1-11 класах закладів загальної середньої освіти.

На завершення методичних студій учасники отримали вичерпні відповіді на поставлені питання.

 

Оприлюднено нові вимоги МОЗ щодо навчання під час карантину

5f452908e10ba205457333Міністерством охорони здоров’я затверджений новий перелік протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19). Протиепідемічні заходи розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, а також профтехів і вишів та оприлюднено на сайті МОЗ

Вхід до приміщень закладу можливий лише за наявності захисної маски або респіратора. Під час занять маски і респіратори можна не використовувати, натомість їх використання є обов’язковим під час пересування приміщеннями закладу. Водночас для учнів 1-4 класів вхід до закладу та пересування приміщеннями можливі без маски або респіратора. В регіонах із “помаранчевим” рівнем епідемічної небезпеки педагогам під час занять рекомендується використовувати захисні щитки. 

Персонал закладу допускається до роботи за наявності маски, респіратора або захисного щитка та після проведення безконтактної термометрії. У випадку виявлення температури понад 37,2 С або ознак гострого респіраторного захворювання співробітник не допускається до закладу. 

Перед початком занять педагоги мають опитувати учнів або студентів щодо самопочуття та наявності симптомів COVID-19. Якщо виявлено ознаки респіраторної хвороби, здобувач має бути тимчасово ізольований у спеціальному приміщенні закладу, після чого про випадок інформують батьків або законних представників і приймається рішення про направлення здобувача до закладу охорони здоров’я.

У разі підтвердження хвороби COVID-19 в одного зі здобувачів, всі інші здобувачі відповідного класу або групи повинні піти на самоізоляцію.

У закладах освіти необхідно:

організувати місця для обробки рук антисептиками на всіх входах до закладу, позначити їх яскравими вказівниками та інструкціями про правила дезінфекції рук;

забезпечити наявність рідкого мила і паперових рушників або електросушарок для рук в санітарних кімнатах;

забезпечити централізований збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери з кришками – біля входу в заклад, у коридорах та санвузлах;

обладнати медичні пункти необхідними засобами – безконтактними термометрами, антисептиками, засобами індивідуального захисту тощо;

розмістити плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;

обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів) у закритих приміщення, крім необхідних для функціонування закладів – педагогічних нарад, засідань ректоратів, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо;

створити можливості для організованого руху закладом – використовувати запасні виходи, розмітку на підлозі, виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів;

очистити та дезінфікувати поверхні, дверні ручки, столи, місця для сидіння, перила тощо після занять в кінці робочого дня;

проводити провітрювання впродовж не менш ніж 10 хв після кожного заняття.

Пересування здобувачів між кабінетами і аудиторіями необхідно мінімізувати. Зокрема, впродовж дня можна проводити заняття одного і того ж класу або групи в одній аудиторії/кабінеті, застосовувати модульний підхід для вивчення дисциплін, передбачити у розкладі можливість визначати різний час початку та закінчення занять для різних класів та груп. Крім того, за можливості заняття можна проводити на відкритому повітрі. 

Під час карантину не дозволяється організація харчування за типом “шведського столу” і самообслуговування, а також робота питних фонтанчиків. Під час харчування відстань між столами повинна складати не менш ніж 1,5 м, а за одним столом має знаходитись не більш як 4 особи. У разі неможливості забезпечити дітей гарячим харчуванням необхідно організувати харчування шляхом роздачі попередньо фасованої харчової продукції. 

Також встановлено вимоги щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати в кінці робочої зміни. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Керівники та медичний персонал закладів мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо заходів профілактики, реагування на виявлені симптоми коронавірусної хвороби, а також розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19. 

 

 

 

24 серпня – День Незалежності України

 

acfa6df7d6ee9258dba4842fb78d744dДень незалежності України – державне свято України, яке відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України».

Ця визначна дата навіки ввійшла в історію нашої молодої держави золотою сторінкою її біографії, законодавчо закріпивши вікові прагнення Українського народу до національного відродження та свободи.  

29 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу.

 

День Державного Прапора України

news 20180823 135520 1535021720Державний прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 року, а у серпні 2004 року Президент України підписав Указ «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні свято – День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.

Державний Прапор – один із трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави.

Сучасне українське синьо-жовте колірне сполучення – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів. Походить воно від герба Галицько-Волинського князівства – золотого лева на синьому тлі, який з'явився в другій половині ХІІІ століття.

Цікаво: на кольоровій репродукції картини Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові» з-поміж різних прапорів видніється і синьо-жовтий.

Державний прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці й достатку.

 

Про проведення огляду готовності закладів освіти району

 до нового 2020/2021 навчального року

     ogliad ZO 2020На виконання наказу відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації від 07.08.2020 № 101-ОД «Про проведення огляду готовності закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти району до роботи в 2020/2021 навчальному році» та з метою встановлення рівня підготовки закладів освіти до роботи в новому навчальному році комісією з проведення огляду готовності закладів освіти з 18 по 20 серпня було проведено огляд готовності закладів освіти до роботи в новому навчальному році.

        Комісією проведено моніторинг діяльності закладів освіти щодо їх нормативно-правового, науково-методичного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення, створення умов з охорони праці та збереження життя і здоров’я здобувачів освіти та працівників. Особлива увага комісії була звернена на створення нового освітнього середовища в рамках реалізації Концепції Нової Української школи.

        Заклади освіти району підтримують належний санітарний стан територій, ігрових та спортивних споруд, надвірних будівель та внутрішніх приміщень відповідно до постанови Головного державного лікаря України «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19».

        Здійснено поповнення та оновлення матеріально-технічної бази.  Проведено поточні ремонти класних та групових кімнат, коридорів.

         Результати обстеження узагальнено актами прийому готовності закладу освіти до нового навчального року.

 

10 кроків для реалізації концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» – рекомендації МОН

5f3bb7dd2a49a107410655Щоб протидіяти будь-яким конфліктам (булінгу) серед учасників освітнього процесу в школі, МОН рекомендує практичні кроки впровадження концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» у закладах освіти в 2020/2021 навчальному році. Рекомендації розміщені на сайті відділу освіти у розділі «Початок 2020-2021 н.р.» та на сайті МОН.

Так, у 2017-2019 роках у пілотних закладах освіти Донецької та Луганської областей відбулось моделювання концепції «Безпечна і дружня до дитини школа» (далі – Концепція) за підтримки ЮНІСЕФ. Заклади освіти – учасники моделювання Концепції продемонстрували значний прогрес щодо створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища. 

Концепція містить онлайн-інструмент «Експрес-оцінювання» для здійснення моніторингу актуального стану безпечного освітнього середовища та отримання інформації про рівень безпеки. Щоб скористатись онлайн-інструментом, закладу освіти необхідно зареєструватись за посиланням

Для практичного впровадження Концепції в закладі освіти, керівнику закладу разом із вчителями рекомендовано зробити 10 кроків. Найперше – ознайомитися з Концепцією та ухвалити рішення щодо її доцільності у школі. Далі за детальними інструкціями рекомендацій організувати безпечний освітній процес. 

Також для підвищення готовності вчителів до створення такого освітнього середовища закладам післядипломної педагогічної освіти рекомендовано включити до програм підвищення кваліфікації вчителів навчальні модулі з питань безпеки.

Так, найефективнішим інструментом запобігання насильства та булінгу (цькування) в закладах освіти є профілактика. Варто створити у школі атмосферу спільної поваги та відповідального ставлення один до одного під час міжособистісної взаємодії учасників освітнього процесу. 

 

 
Головна Новини