Відділ освіти Балаклійської районної державної адміністрації
Новини

Колегія відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації 

        kolegiya14 січня 2020 року відбулась колегія відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації. На засідання колегії були запрошені керівники закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. У ході засідання підведено підсумки роботи освітньої галузі району за 2019 рік. Доповідаючи начальник відділу освіти Світлана ШВІД зазначила, що освітня стратегія району у 2019 році спрямовувалась на забезпечення сталого функціонування та розвитку закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Ми постійно турбувались, щоб нашим дітям було затишно та комфортно в закладах освіти. Для учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій було організоване безкоштовне харчування в шкільних їдальнях. Здійснювався підвіз учнів та вчителів до шкіл. Оновлено парк шкільних автобусів трьома шкільними автобусами. Заклади освіти поповнені сучасними навчальними кабінетами природничо-математичного циклу,кабінет з предмету «Захист Вітчизни» обладнано електронним тиром. За підтримки районної державної адміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування ми якісно підготувались до початку навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.

        У районі проводились заходи з модернізації мережі освітніх закладів, у 2019 році розпочав функціонування дошкільний підрозділ на базі Яковенківського ліцею. Вимушеним заходом залишається пониження ступеня закладів загальної середньої освіти та перейменування їх у гімназії, у зв»язку із зменшенням або навіть відсутність учнів старшої ланки.

         За результатами колегії окреслено основні завдання освітньої галузі району на 2020 рік.

 

Конкурс  «Учитель року 2020» -   простір  

творчого зростання сучасного педагога

uchitel roky 2020Щороку в районі проводиться традиційне свято талановитих освітян, які демонструють рівень професійної підготовки в одному з найкращих конкурсів «Учитель року». Це конкурс вшанування педагогів – за якими стоять діти, молодь, Україна. Це конкурс для вчителів, які прагнуть постійного творчого зростання, яким необхідне відчуття особистого успіху.

14 січня 2020 року в приміщення Балаклійського ліцею відбулося урочисте нагородження учасників І (зонального) етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2020». Цьогоріч у конкурсі взяли участь 11 педагогів із 10 закладів освіти району в номінаціях «Історія», «Початкова освіта», «Хімія», «Зарубіжна література».

Лауреати та переможці конкурсу були нагороджені Грамотами відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації та районної організації профспілки працівників освіти і науки України й грошовими преміями. Подяками відділу освіти та районної організації профспілки працівників освіти і науки нагороджені директори навчальних закладів, які підтримували вчителів під час районного етапу конкурсу.

Особливістю вчительського конкурсу є те, що в ньому немає переможених, адже кожен із конкурсантів для себе й своїх учнів здобув особисту перемогу.

Щиро вдячні нашим рішучим та сміливим конкурсантам, професійним членам журі за участь у зональному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020». А переможцю конкурсу – Міщенко Валентині Анатоліївні, бажаємо на високому рівні продемонструвати свою професійну майстерність в обласному етапі конкурсу.

 

Робота педагогічних майстерень у закладах загальної середньої освіти на зимових канікулах

«Українська школа буде успішна, якщо до неї прийде успішний учитель»

Концепція «Нова українська школа»

kanikuliПедагогічні колективи району повною мірою використали зимові канікули для вдосконалення своєї професійної компетентності.

У закладах освіти успішно пройшли різноманітні заходи методично-інформаційного, характеру.

У нетрадиційних формах проведені засідання педагогічних рад, де вдало використовувалися інноваційні технології.

У рамках педагогічних майстерень відбувся обмін думками та ідеями, а учителі-практики підготувати добірку різноманітних корисних матеріалів, вправ та завдань, презентували власні досвіди роботи.

 

 

Увага пробне ЗНО!

top-photoЗ 03 по 24 січня 2020 року триває реєстрація для участі у пробному ЗНО-2020 на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Особа, яка реєструється для проходження пробного ЗНО, має подати до Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти реєстраційну заяву (відповідно вимог щодо проведення реєстрації на пробне ЗНО) та оплатити послугу (вартість одного тестування 141 грн.).

Календар проведення пробного ЗНО:

21 березня – українська мова та література;

28 березня – математика, фізика, історія України, хімія, біологія, англійська мова, географія.

Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО.

Учасниками тестування можуть бути учні 10-11-х класів.

Для учнів 11-х класів закладів загальної середньої освіти буде здійснено відшкодування за один предмет відповідно до пункту 4.7. районної Програми «Обдаровані діти».

 

У гостях у новорічної казки

         NR BCDUT2019Стало доброю традицією для  Балаклійської районої організації профспілки працівників освіти і науки України влаштовувати новорічну ялинку для дітей та внуків членів профспілки. Цьогорічні новорічні ранки пройшли 28 грудня у приміщенні Балаклійського центру дитячої та юнацької творчості.

       Близько сотні хлоп’ят та дівчаток, а також їхніх батьків, радо зустрічали в цей день та вітали Дід Мороз, Снігуронька та казкові герої. Діти із захопленням брали участь у казковому дійстві. Після закінчення свята малеча отримала солодощі та іграшки.

     Приємно усвідомлювати, що ми приносимо радість у дитячі серця, адже немає нічого кращого, ніж бачити наших дітей щасливими.

 

Новорічна казка

svyato znz2019Новий рік – одне з найулюбленіших зимових свят для дітей, тому заклади загальної середньої освіти району намагалась як найкраще підготуватись до цього свята та провести його. Дід Мороз, Снігуронька разом з іншими казковими героями створили справжнє новорічне диво для школярів: атмосферу тепла, затишку, радості, приємного очікування Нового року. Кожен артист, виступаючи, дарував присутнім частинку своєї душі, тепло свого серця, створив справжнє новорічне дійство.

Новорічні ранки передують початок зимових канікул, бажаємо всім учням яскравих вражень, веселих розваг та цікавих подорожей!

 

Новорічний калейдоскоп

       novorichniy kaleydoskop 2019Чарівною новорічною казкою пройшли святкові ранки у закладах дошкільної освіти району. Новий рік – час подарунків, сюрпризів, загальних веселощів, коли довкола панує добра магія і казка. Дошкільнята нетерпляче очікують на свято і зустрічають його з надзвичайним захопленням. Феєрія новоріччя – для кожної дитини одна з найяскравіших миттєвостей життя. Святковий настрій відчувався на кожному кроці: від дивовижно прикрашеної ялинки, власноруч зроблених дітьми і вихователями новорічних прикрас, до дійств, які відбувалися безпосередньо на святі. На гостину до малят приходив Дід Мороз зі своєю онучкою Снігуронькою, казкові герої відомих казок. Педагоги закладів залишилися задоволеними та щасливими від радісних облич своїх маленьких вихованців.

 

Відкриття головної ялинки району

vidkritya yalinki 201924 грудня на площі Ростовцева відбулося відкриття головної ялинки району. Учасниками заходу стали учні 4-11 класів закладів загальної середньої освіти міста та вихованці закладів дошкільної освіти. З великим задоволенням діти зустрічали казкових героїв та Діда Мороза і Снігуроньку. Разом з ними вони грали в цікаві ігри, співали новорічних пісень, водили хороводи.

На святі панувала новорічна атмосфера, яка не залишила байдужим жодного учасника дійства.

 

Святкуємо разом

schedriy vechir 2019З метою збереження та примноження культурної спадщини України, Слобожанського краю, вивчення традицій та звичаїв українського народу, відтворення особливостей святкування щедрівки, колядки та сприяння їх подальшій популяризації серед дітей та учнівської молоді району 24 грудня 2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. О.А. Тризни відбулося районне свято-фестиваль «Щедрий вечір». Учасниками свята стали творчі, талановиті учні з 23 закладів загальної середньої освіти району. Представлені на розсуд журі музичні композиції відрізнялися рівнем виконавської майстерності, емоційністю виступу, сценічною культурою та естетикою зовнішнього виду. У ході виступу дитячих колективів було відмічено цілісність сценічного втілення різдвяного дійства, відповідність репертуару виконавським можливостям учасників. По завершенню свята журі визначило двох переможців, які будуть представляти Балаклійщину на обласному святі-фестивалі в місті Харкові:

- номінація «Обрядова дія» - колектив Комунального закладу «Савинський ліцей Балаклійської районної ради Харківської області»;

- номінація «Гуртове виконавство» - колектив Балаклійського ліцею Балаклійської районної держаної адміністрації.

Всі учасники свята - фестивалю були відзначені подяками відділу освіти Балаклійської районної державної адміністрації.

 

 

Засідання методичної ради районного методичного кабінету

metod rada1920 грудня 2019 року відбулася методична рада районного методичного кабінету відділу освіти, на якій були розглянуті питання атестації педагогічних працівників району, підвищення кваліфікації педагогічних, програмового забезпечення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти, участі учнів закладів загальної середньої освіти в ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, також питання підведення підсумків професійного конкурсу «Вчитель року – 2020» та І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів членів Малої академії наук України.

За результатами проведеного засідання заступникам директорів з навчально-виховної роботи та вихователям-методистам було надано відповідні протокольні доручення.

 

Районні змагання з міні-футболу 

mini football 2019

14 грудня  2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.А.Тризни відбулись районні змагання з міні-футболу.

На змагання прибули команди з 8 навчальних закладів району: 4 команди дівчат та 7 команд юнаків.

Серед дівчат у загальнокомандному заліку І місце виборола команда  Вербівської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  ІІ місце – команда Андріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 1, ІІІ місце – команда Балаклійського ліцею.

Серед юнаків місця розподілились наступним чином: І місце –  команда      Шевелівського  НВК, ІІ місце – команда Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 6, ІІІ місце – команда Донецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

Переможці були нагороджені кубками, грамотами відділу освіти районної державної адміністрації.

 

 

 

 

Всеукраїнський тиждень права – 2019

tyzhden prava 2019З метою подальшого розвитку системи безперервної правової освіти та виховання, покращення роботи щодо формування рівня правової культури дітей, розвитку громадянських компетентностей учнівської молоді, застосування в освітньому процесі кращих європейських досягнень юридичної науки з 09 по 13 грудня 2019 в закладах освіти району були проведені різноманітні заходи до Всеукраїнського тижня права.

Тиждень розпочався проведенням Всеукраїнського уроку «Права людини». До цього уроку заклади підготували тематичні газети, стіннівки, у бібліотеках-книжкові виставки літератури правового змісту.

З метою надання правової освіти дітям, формування у них правової свідомості для учнів 1-4 класів були проведені правові бесіди «Знай свої права, дитино!», «Права дитини в Україні», «Твоя правова абетка», цікаві подорожі «Україна - єдина країна», конкурси казок «Великі права маленької людини», бесіди «Я маю право на права», «Скажемо булінгу «Ні», «Наші права-щасливе дитинство». На кожному із заходів учні розширили знання про поняття «право», «Декларація», виконали різноманітні ігрові вправи на закріплення отриманих знань.

       Для учнів 5-8 класів проведено низку виховних годин, бесід, семінарів, лекцій «Ненасильницьке спілкування – мова життя», «Протидія булінгу в школі», вікторини       «Конвенція ООН про права дитини. Кожна дитина на всій території України має бути захищена», «Юним правознавцям», «Є права у кожного з нас»; «Права свої знай, обов’язки не забувай»; експозиції тематичних поличок за темою «Знаю! Дію! Захищаю!». Школярі дізналися, з якого віку, як і де підліток може захистити свої права та інтереси – самостійно або за допомогою законних представників.        

          Для учнів 9-11 класів були організовані правові конкурси «Сторінками Загальної декларації прав людини», брали участь у правових рингах «Закон і ми. Конвенція ООН про права дитини».

        В Балаклійських ЗОШ №1, 2, 3, Балаклійському ліцеї, КЗ «Савинський ліцей», пройшли зустрічі з представниками Балаклійського відділу поліції ГУНП в Харківській області.

     Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширяти знання про їх права.

 

Відбулась нарада керівників закладів освіти

     narada ker 13.12.1913 грудня 2019 року відбулася робоча нарада керівників закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти району за участі інспекторів Балаклійського районного управління Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Харківській області Максима Талалая та Артема Пишняка.

        Розпочинаючи нараду начальник відділу освіти Світлана Швід відмітила, що у пріоритеті роботи кожного закладу освіти повинно стояти питання безпеки учасників освітнього процесу у закладі. «Дії кожного повинні бути доведені до автоматизму, злагодженість дій персоналу під час надзвичайної ситуації – це збережене життя та здоров’я наших дітей» - наголосила вона.

   Інженер з охорони праці відділу освіти Анатолій Капуста нагадав присутнім основні вимоги Правил пожежної безпеки.

   Увазі керівників закладів освіти продемонстровано відео-ролик про види вогнегасників та вимоги до використання у разі небезпеки.

    У ході наради Андрієм Терещенко, начальником Балаклійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, відпрацьовано з керівниками закладів освіти вимоги до впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) у закладах освіти району.

  Також керівникам закладів освіти наголошено на організації діяльності закладів освіти під час зимових канікул.

 

Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства»

 

16 dniv protu 2019У період із 25 листопада до 10 грудня у світі проходила щорічна Акція «16 днів проти  насильства». Цьогоріч на Харківщині, зокрема у нашому районі, 25 листопада, з нагоди початку Акції, вперше було проведено флешмоб «Розірви коло насильства», аналогів якому ще немає в інших регіонах України. У заході брали участь учні Балаклійського ліцею, Балаклійської загальноосвітньої школи № 1 ім. О.А. Тризни та Балаклійської загальноосвітньої школи № 2.

У рамках Кампанії заклади освіти Балаклійщини долучилися до проведення низки відповідних заходів. Це: виставки дитячих малюнків «Світ без насильства», «Я проти насильства», «Моя родина»; випуски та виставки шкільних стіннівок «Насильству – Ні!», «Захисти життя – зупини насильство!», «СНІДу – НІ!»; акції «Наші долоні проти насильства», «Ми за любов і доброту!» та «Мистецтво жити разом»; виховні години «Дивись на нас, як на рівних», «СНІД: подумай про майбутнє – обери життя», «Поважаймо один одного»; годин спілкування та годин психолога: «Насилля: попередити та зупинити», «Якщо вас кривдять, що робити?», «Насилля та його наслідки»; заняття з елементами тренінгу «Толерантність врятує світ», «Торгівля людьми – проблема сьогодення»; та перегляд соціальних відеороликів «Не бийте дітей», «Мама», «Історія однієї сім’ї», «Школа без знущань та насильства» та інші заходи з відповідної тематики.

Практичними психологами закладів освіти були проведені анкетування учнів за темами: «Що таке насильство та як себе захистити?», «Попередження насильства та булінгу в школі», «Проблема насильства та жорстокості стосується кожного». У бібліотеках закладів загальної середньої освіти проходили тематичні виставки літературних джерел за темами «Не будь байдужим!», «Запобігання насильству в родині». А для батьківської громадськості були проведені лекторії та виступи: «Спілкування без покарання», «Попередження домашнього насильства», «Модель поведінки батьків у сім’ї – модель поведінки дитини у школі».

На завершення Акції 11 грудня Балаклійська загальноосвітня школа № 2 організувала просвітницько-профілактичний захід для учнівської молоді, що був присвячений тематиці ВІЛ/СНІД «Молодь обирає здоровий спосіб життя».

Кампанія «16 днів проти насильства» – один зі способів сприяти обізнаності спільноти про всі форми насильства та створенню простору, вільного від насильства.

 

Сюжетно-дидактичні ігри для дітей раннього віку

       rmo gruden 2019У Балаклійському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 2 для вихователів І молодших груп закладів дошкільної освіти відбувся семінар на тему: «Сюжетно-дидактичні ігри для дітей раннього віку».

       Учасники семінару переглянули заняття «Прання лялькової білизни» в І молодшій групі, яке провела вихователь Котелевець Ю.В. Вихователі з задоволенням спостерігали за малятами, які вправно виконували поставлені завдання.

       В ігровій формі пройшла наступна частина заходу, де булі розкриті питання: Що таке гра? Які особливості в організації ігор-занять з лялькою? Яка роль вихователя в організації ігрової діяльності? Вихователі приймали активну участь в бліц-опитуванні «Хто швидше відповість», грі «Чарівник», презентації ігор з ляльками, вправі «Слово - естафета», «Потисни руку тому, хто навпроти».

       Педагоги підвищили рівень професійної компетентності щодо проведення сюжетно-дидактичних ігор та отримали позитивні емоції.

 

Нові ідеї в роботі зі слухання музики з дітьми дошкільного віку

      rmo myz ker 2019 Саме за такою темою в Балаклійському дошкільному навчальному закладі (яслах-садку) № 10 відбувся семінар-практикум для музичних керівників закладів дошкільної освіти, мета якого підвищення рівня професійної компетентності музичних керівників щодо проведення музичних занять з дітьми дошкільного віку.

       До уваги учасників семінару була запропонована консультація на тему: «Слухання музики в музично освітній діяльності дошкільників. Рухові «перчинки» в додаток до слухання», яку підготувала музичний керівник Вербівського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) Деркач М.І. Музичні керівники мали можливість поглибити свої знання щодо розширення меж використання музики, її активного або ж пасивного сприймання дитиною, в залежності від того, які завдання ставить педагог. Доповідач звернула увагу слухачів на інноваційні підходи зі слухання музики на заняттях з малятами. Це і музично-пластична імпровізація, і ритмодекламація, і театр кольорових рукавичок, і хор рук.

       Педагоги переглянули домінантне музичне заняття зі слухання музики «Туристи в музичній країні» для дітей старшого віку, яке провів музичний керівник Балаклійського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) № 10 Тутова Л.М.

     Наприкінці заходу були підведені підсумки та надані методичні рекомендації щодо проведення музичних занять з дітьми дошкільного віку.

 

Першість району з військового багатоборства

bahatoborstvo 2019Відповідно до Календаря спортивно-масових заходів серед учнів закладів загальної середньої освіти району «Спорт протягом життя», з нагоди Дня Збройних сил України 10 грудня 2019 року на базі Балаклійського навчально-виховного комплексу були проведені змагання на першість району з військового багатоборства.

Участь у першості взяли команди з 17 закладів освіти району. Змагання складалися з чотирьох етапів: стрільба з пневматичної зброї, підтягування, спорядження магазину, одягання протигазу.

У напруженій і водночас цікавій боротьбі призові загальнокомандні місця вибороли:

І місце – команди Балаклійського ліцею та Балаклійської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6;

ІІІ місце – команда Балаклійського НВК.

Команди-переможниці змагань були нагороджені кубками та дипломами відділу освіти районної державної адміністрації.

 

 

 

Змагаються юні екскурсоводи

konkursekskursovodivЗ метою виховання в учнів любові до рідного краю, бережливого ставлення до історії, духовної спадщини українського народу, природного довкілля; розвитку музейної справи 04 грудня 2019 року в приміщенні Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відділом освіти районної державної адміністрації було проведено районний етап Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу». У конкурсі взяли участь 18 учнів із 12 закладів освіти, на базі яких функціонують музеї. Юні екскурсоводи ознайомили присутніх з героїчними сторінками визвольної боротьби під час Другої світової війни, учасниками бойових дій за кордонами України та у зоні АТО, ООС.

Цікаві та змістовні екскурсії були про побут українського народу (національний одяг, український рушник, хатні речі), знаряддя праці, відомих земляків, природу рідного краю.

Учасники конкурсу продемонстрували вміння чітко і послідовно презентувати музейну колекцію, вміння спілкуватися з відвідувачами, творче поєднання показу і розповіді.

Журі відмітило належний рівень підготовки учнів, поповнення експозицій музеїв.

Переможці районного етапу конкурсу екскурсоводів візьмуть участь в обласному етапі. Результати конкурсу будуть розміщені на сайті відділу освіти в розділі «Методичний кабінет. Виховна робота».

 

Конкурсний відбір на посаду керівника

Шебелинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів

konkursker

02 грудня 2019 року у відділі освіти відбулося засідання комісії з проведення конкурсного відбору на заміщення посади директора Шебелинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Балаклійської районної ради Харківської області.

За результатами обговорення та голосування членами комісії вирішили кандидатуру Людмили Кучменко рекомендувати Балаклійській районній раді для призначення на посаду директора Шебелинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Балаклійської районної ради Харківської області.

 

Проведено І (районний) етап Всеукраїнського

конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

учнів-членів МАН України 

MAN2019З 26 по 29 листопада 2019 року на базі Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 відділом освіти районної державної адміністрації проведено ІІ та ІІІ тури І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. На розгляд журі було надано 58 науково-дослідницьких робіт, в яких учасники конкурсу розкрили мету та завдання своїх досліджень, провели аналіз літературних даних, представили самостійність та доказовість своїх суджень, наявність елементів наукової новизни.

Під час захисту увага журі була направлена на вміння учнів аргументувати вибір теми досліджень, чітко і послідовно викладати матеріал, кваліфіковано вести дискусії.

За підсумками проведення конкурсу журі визначило 28 переможців, які будуть представляти Балаклійщину на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в м. Харкові.

Бажаємо їм вдалого виступу і перемог на обласному етапі.

 

 

Народе мій, пишаюся тобою…

Народе мій, пишаюся тобою:

Моя душа – частинка твого «Я».

Красою правди у святім двобою

Понад Майданом сонця лик сія...

den gidnosti 22.11.19День Гідності та Свободи – свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Революція Гідності 2013 року об’єднала весь український  народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина.

Щорічно 21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи. У знак вшанування подій Революції Гідності у закладах освіти Балаклійського району організовано низку заходів: тематичні лінійки «Україна у боротьбі за державність», «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе», «Подвиг, що непідвладний часу»; години спілкування «Що означає бути гідним?», «Культура людської гідності», «Демократичні цінності сучасної України», «Часи не обирають»; уроки мужності й пам’яті: «Майдан – шлях до свободи», «Ми – вільні громадяни вільної держави», «Збережемо гідність і свободу українського народу». У бібліотеках закладів загальної середньої освіти організовано тематичні виставки літератури, фотовиставки за темами: «Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні», «В єдності сила народу», «Події, що змінили Україну», а також відбувся перегляд відеосюжетів, присвячених тим подіям тих новин: «Шлях до свободи», «Революція Гідності – Майдан», «Небесна сотня. Зима, що нас змінила», «Майдан. Початок».

 
Головна Новини